Burák v Tokiu (2008)

Animace pěkná, ale příběh bez nápadu. Možná kdybych byla odborník přes auta, třeba bych se i zasmála...ale takhle jen párminutová bláznivá jízda po animovaném Tokiu.

Burák a Bludička (2006)

Krátké, zábavné, napínavé...Těšila jsem se však na nějaké opravdové strašidlo a tak mě zklamalo, že se žádné neobjevilo.

Auta (2006)

Přestože mě auta ani jejich závody nijak neberou, film mě naprosto uchvátil a nejvyšší ohodnocení nezískal jen proto, že pro mě ještě není "osobní legendou". Práce animátorů je naprosto dokonalá. Autosvět je vymakaný do posledního detailu jak vizuálně (mexická vlna světly, otisky kol na silnici slávy, auto-mouchy), tak scénáristicky (vyschlo mi v nádrži, jezdila se mnou jedna holka, smím prosit o projížďku). Každé autíčko má svůj nezapomenutelný charakter (především pak dvojice hipík a válečný veterán). Potěšila mě jak parodie slavných disneyovek, tak televizních vstupů. A závěrečná scénka za titulky mi přišla nebezpečně známá...Nikdy by mě nenapadlo, že mě dokážou rozbrečet nakreslená autíčka (a ne jednou).

Ať žijí duchové! (1977)

Legenda, která ve svém žánru nemá konkurenci, a vlastně ani není, co jí vytknout. Zlidovělé hlášky, chytlavé písničky, které jsem si v dětství dokázala zpívat celý den, sympatické normální(!) děti a triky, které dnešní čeští tvůrci jen stěží napodobují (třeba taková supermoderní nová Saxána by se měla rozhodně co přiučit). "Ty jsi živá?" "Javor" "Říká se jasan"...

Alvin a Chipmunkové 3 (2011)

To je taková hovadina! Jediné, co ušlo, byly písničky. Jinak je to jen trapárna, za kterou by se snad styděl i Disney channel. Charaktery postav se mění z otravných na naprosto nevydržitelné kvůli pavoukům, dospívání a nebo prostě jen tak, aby se něco dělo. A co byla proboha zač ta Zoe!?! Scéna s mangem celkem povedená, narážka na Pána prstenů vtipná, ale ty další (Trosečník, Pokemon) už přehnaně "nenucené". Tvůrci si nejspíš vzali za cíl, vtlouct dětem do hlaviček co nejvíc "světových" jazyků (po slovenských dilinkách přichází francouzský svůdník a magor). Pro příště by neškodila lekce čínštiny...vlastně ne, upřímně doufám, že žádné další příště už nebude.

Alvin a Chipmunkové 2 (2009)

A děti netrpí jen v hudebním průmyslu, ale také ve škole, kde je šikanují! Překvapivě mě ale film pobavil víc než jednička, například postava Tobyho byla dokonalá...Chceš zjistit, co je člověk zač? Zeptej se ho, jestli s ním můžeš spát v posteli! Máš upištěný vysoký hlásek, kterému není rozumět slova? Bezva, pískej slovensky a pak to teprve bude sranda!

Alvin a Chipmunkové (2007)

Zpracování obšlehnuté od Garfielda spojené s problémem zneužívání dětí v showbyznysu. Staré kreslené "veverky" jsou mnohem roztomilejší. Co se písniček týká...první dvě moc hezké, ale jakmile se zvířátek chytnul producent, působila jejich vystoupení jako parodie na parodii. Nemůžu tomu však upřít, že je to pohodový film, který díky své délce ještě nezačne nudit a občas i slušně pobaví.

Alvin a Chipmunkové - Setkání s vlkodlakem (2000)

Film se v základech neliší od předchozího dílu, písničky jsou pořád děsné, ale už jsem vzdala pokusy o porozumění jim. Ale příběh nenudil, ačkoliv děj byl naprosto předvídatelný. No co, je to dětský film a cílovému publiku se musel určitě líbit. Theodor:"Fuj Vyděsil jsem sám sebe" No nemilujte ho!

Alvin a Chipmunkové - Setkání s Frankensteinem (1999)

Ničím zapamatovatelný animák s odfláknutým koncem a příšerným skřehotáním, které mi nenávratně zničilo sluch. Theodor je ale zlatíčko. Za ten "zpěv" však musím jednu hvězdičku ubrat.

Agenti v sukních: Jaký otec, takový syn (2011)

Od předešlých dílů vážně velká změna, z akční krimi se stal muzikál, což ale nebylo na škodu...jenže když do toho motají FBI. Hlavní dějová linie mi tam prostě vadila, bez vražd, krádeží a policie to mohla být dobrá oddechovka, takhle veškerá snaha o vážnou zápletku vyzní trapně. Velká máma už mě moc nebrala, naopak její synek (vlastně dcerka) byl(a) boží. Až na ten rap. Tím akorát kazil pěvecká čísla své šikovné kamarádce.