Agent v sukni 2 (2006)

Nebýt ztřešťených rozmazlených spratků film by asi za moc nestál. Kvůli odpudivé scéně na pláži, která se ale tvůrcům zdála tak vtipná, že jí opakovali i u titulků, a dalším nechutným vtipům, jsem přemýšlela i o nižším hodnocení. Ale občas to bylo i vtipné... "Jo, ale nepřevlíká se přitom za kuře" "Za orla! Já jsem orel. A orel je ušlechtilý pták, zaslouží si respekt."

Agent v sukni (2000)

Někdy člověk prostě potřebuje odpočinek od dramat, katastrof, thrillerů a vůbec všeho, co se bere tak strašně vážně, a koukne se na naprostou kravinu s "neinteligentním", občas oplzlým, jindy dementním, ale účinným humorem.

A zase jedna Popelka (2008)

S klasickou Popelkou má film málo společného, s Moderní Popelkou (na kterou však zdaleka nemá) naopak podezřele dost. Poprvé mi film přišel stupidní, podruhé mě stupidita záporných postav dost pobavila. Písničky hezké, taneční čísla povedená, Selena Gomez vůbec není tak špatná herečka a působí dost sympaticky. Humor jednoduchý, celkově to postrádá jakoukoliv atmosféru, ale na televizní disneyovku lepší průměr.

Titanic (1997)

Velkolepá dokonalost, která se zapsala jak do historie filmu, tak do paměti několika generací diváků. Po všech stránkách bezchybný film, u kterého si snad každý najde důvod pobrečet. Atmosféra, postavy, hudba, prostředí, výprava, scénář, souvislosti, kamera, láska, děs a především lidská katastrofa, z které film paradoxně úspěšně těží. Velký motiv, který by však bez geniálního zpracování nepřežil. Sláva Cameronovi za nejpůsobivější příběh, který přes svou otřesnou délku uplyne jako voda...potopí rychle jako voda. Můj smutek patří každé tváři, každému osudu - stavitel, kapitán, manželé, matka s dětmi, hudebníci a konečně Jack. Pokaždé doufám, že tentokrát to bude Rose, že ji její životní (4 denní) láska shodí z dřevěných dveří do vody a zaujme její místo pro svou záchranu...Ale fuj, tady není vhodné lehkomyslně žertovat.

Četník a četnice (1982)

Směsice vtipných, méně vtipných i vyloženě trapných (a to především) scének z policejního prostředí. Přestěhováním ze St. Tropez ztratil film i to poslední, co mu dělalo jméno, svou typickou atmosféru.

Četník a mimozemšťané (1979)

Z klasických četníků zbyla jen hrstka v čele s už celkem okoukaným Funesem navíc bez ústředního hudebního motivu. Ten nahradila vesmírná znělka ufonů, která je asi tak tím jediným alespoň trochu strašidelným na celém filmu. Zbytek působí jako nepovedená parodie na "mimozemšťanské filmy". Ale abych jen nekritizovala...díky snaze o "sci-fi" je to asi nejzapamatovatelnější díl serie.

Četník ve výslužbě (1970)

Další, tentokrát poměrně nostalgický, díl nezapomenutelné serie. Začátek a hlášky jako "I´m sorry" "I´m taky sorry" nebo "Radši se vrátim do blázince" a scénky s hipíky či v Cruchotově sídle mě opravdu dostaly. Naopak závěr, jak už bývá zvykem, vyústil v trapné zneškodnění nebezpečného zločinu aneb konec vylomenin rozmazlených fracků z kláštera.

Četník se žení (1968)

Vtipné, zábavné, letní, pohodové, oddechové..."Akční" závěr sice trochu pokulhával, naopak veselá dvojice snoubenka x dcera se moc povedla.

Četník v New Yorku (1965)

Oproti prvnímu dílu opravdu velký pokles. O tom, že Funes je skvělý komik, nemá cenu mluvit, jenže to nestačí. Jen několik málo okamžiků bylo vtipných, naopak o momenty trapné a doslova postavené na hlavu nouze nebyla. Krádež masa latinskoamerickým gangem je "třešničkou na dortu".

Četník ze Saint Tropez (1964)

Krásný pohodový letní a neskutečně vtipný film, jehož hlášky jsou legendární i po půl století. Jednou se do St. Tropez musím podívat...