Co ta holka chce (2003)

Průměrná komedie plná klišé, u které si ale člověk příjemně odpočine. Snad jen škoda, že ve filmu není jediný okamžik, který by ve mě vyvolal jakékoliv emoce.

Malá princezna (1995)

Poetický, melancholický a velmi silný film s krásnou hudbou, kamerou i atmosférou. Tajemně se prostupující tvrdá realita s kouzelnou pohádkou, co ale zdaleka není jen pro děti. A opravdu moc moc moc šikovné malé herečky, od kterých by se nejen přirozenosti mohlo učit spoustu "velkých" herců.

Cesta do středu Země (1999) (TV film)

Na modro přestříkané kytky, lidé v karnevalových maskách příšerek a přihlouplý zaostalý lid, který ovšem používá make-up a řasenku. Děj není špatný, ale absurdita jednání postav a "efekty" (pokud se tomu tedy tak vůbec dá říkat) všechno pohřbí. Co lepšího se ale dá čekat od televizní miniserie?

Hostitel (2013)

Hostitel je moje nejoblíbenější kniha, a tak jsem se dost obávala, aby mi mou vysněnou ideu nezkazili. Už jen výběrem hlavní herečky mě celkem naštvali. Časem se ale ukázalo, že to vůbec nebyla špatná volba a pokud ano, tak ta poslední. Nevím, jak vyjádřit své pocity slovy, byla to jednoducho dokonalost. Kniha je úchvatná, ale film (a to říkám historicky poprvé) naprosto...boží! Ačkoliv se toho oproti původnímu příběhu hodně změnilo, a přestože já takovéhle zásahy do děje nemám ráda, byla jsem naprosto očarována, jak skvěle příběh ucelili a vygradovali. Skutečná romantika a emoce, ne jako afektovaní napudrovaní a tak nesympatičtí twilighťáci. Já bych se na místě Poutnice/Wandy nedokázala rozhodnout, kterého z kluků si vybrat. Překrásná hudba, dokonalé prostředí (především jeskynní pole mě dostalo, ale nejen to - poušť ani červíčí hvězdná obloha taky neměly chybu) a opravdu silný dojemný příběh, který mě nejednou rozsekal k slzám. A také nesouvislý, zmatený a dlouhý komentář, který už raději ukončím.

Mocný vládce Oz (2013)

Zdlouhavá pohádka, ve které nejde o nic nového. Bizardní krajina ve spojení s Jamesem Francem hrajícím ve stylu mimiky Johnnyho Deppa mi připomínala směsku Alenky v říši divů a Karlíka a továrny na čokoládu, což je dohromady přespříliš. Mila Kunis mi přišla podezřelá už do začátku, o Rachel Weisz ani nemluvě, naopak o Michelle Williams by si s jejím roztomilým kukučem nikdo nemohl ani chvilku myslet, že je zlá. A nepochopený konec jako "třešnička". Hezké, milé, neurazí, nenadchne.

Nikdy to nevzdávej! (2004)

Jeden z nejlepších teenage filmů, který se mi líbil od malička a stále mě nepřestává bavit. Nemluvím tady o hereckých nebo pěveckých výkonech, to by hodnocení rozhodně nezvedlo, ale o krásném příběhu, jehož prostředí je mi tak blízké. Zajímavá kamera a hudba (která však občas působí až příliš monumentálně) podtrhují silnou atmosféru filmu.

Eragon (2006)

Mimo úchvatnou výpravu a dokonalou hudbu, které dominuje píseň Keep Holding On od mojí oblíbené Avril Lavigne, se opravdu není moc na co dívat. Příběh ohraný, dialogy nezáživné, hlavních záporáků se nebojí vůbec nikdo (jak ve filmu tak u televize)...Co mě dost překvapilo byly efekty - v jednom záběru překrásná Safira, jakmile na ní ale sedne Eragon přichází animace jak z českých amatérských filmů. Proč tedy tak vysoké hodnocení? Film jsem viděla už 3x a pořád mě baví, navíc je to fantasy, čímž si u mě zajišťuje menší protekci.

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Příjemná romantická komedie, která sice nenabízí nic nového, ale není ani přehnaně přeslazená, jak jsem se původně obávala. Vtipné, dobře zahrané a především krásná ústřední dvojice.

Zrození šampióna (2009)

Ani se mi nechce věřit, že film je podle skutečných událostí. A proč by, ne? Vždyť to je ten slavný "American Dream"! Jenže dost pochybuju že jinde na světě (mimo dokonalou zemi Americkou) by se našla nějaká zazobaná panička, která by si jen tak pro nic za nic vzala do svého honosného zámku nemluvné pochybné individum z ulice. Americkému fotbalu rozumím asi stejně tak moc jako křesťanství, takže vlastně vůbec. Film je ale hezky natočený a malý S. J. neskutečně roztomilý a šikovný. Pohádka pěkná, realita dost pochybná.

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Zajímavé a originální pojetí Vánoční koledy. Snesitelně romantické, skvělé obsazení, ponaučení na závěr. Na druhou stranu ale moc ukecané a ne vždy tak vtipné, jak bylo zamýšleno.