Zvonilka a ztracený poklad (2009)

Je až z podivem, že se v dnešní době ještě vyskytují pohádky, které nestaví na hláškujících hrdinech, ale dokážou zaujmout okouzlujícím pojetím. A nazývejte to klidně kýčem, ale pro mě byla závěrečná slavnost neopakovatelným zážitkem.

Žabí král aneb Železný Jindřich (2008) (TV film)

I přesto, že námětem je vcelku osvědčená klasika, provedení vyznělo naprosto nepohádkově. Vysvobození žabáka fláknutím o zeď (pokud vím, kletbu odjakživa zlomil polibek z pravé lásky) a princezna řvoucí moje koule jsou prostě totálně mimo. Navíc mě dost rozčilovala roztřesená kamera a nesoudržnost příběhu, například celá ta vskuvka o princově sluhovi tam byla úplně zbytečně. A vlastně nebyla, bez ní by film měl o polovinu kratší název.

Zvonilka (2008)

Krásně zanimovaná příroda ve svém nejlepším živlu a roztomilé víly, které mi ze všech fantasy příšerek vždycky budou nejblíž, mi ke štěstí stačí. Škoda, že jsem to neviděla jako malá, to by byl teprve zážitek!

Ztroskotaná láska (2005)

Každý občas potřebuje něco nenáročného s přiblblým humorem, který na mě díky milému přehrávání fungoval skvěle. A při scénách s bandou managerů nebo při přetahování o rockového idola jsem se vážně řehtala. Jen to závěrečné drámo si mohli tvůrci odpustit.

Zpověď královny střední školy (2004)

Trochu moc trhlé i na cílovou skupinu, ale protože do ní stále ještě spadám, dokázala jsem se do příběhu vžít a vybavit si podobné banality, které ale člověku v tu chvíli (a v tom věku) připadají životně zásadní. A ten pocit bezmoci, kdy si jakási školní hvězda usmyslí, že vám nic neprojde...jo, tak ten taky znám. Lindsay je navíc jednoduše perfektní. Přesto se nejedná o nic, co by bylo hodno delšího pamatování.

Zoom: Akademie pro superhrdiny (2006)

Než si někdo začne dělat srandu ze superhrdinů, měl by si to nejprve dobře promyslet. Jinak nebude ani vtipný, ani nápaditý, ani jinak zajímavý. Zkátka dopadne jako tahle kravina, která v očích dětí chtě nechtě akorát tak podkopává supehrdinskou autoritu. Jediným světlým momentem celého snímku je písnička Hero, která ale v něčem takovém vůbec nemá co dělat.

Zlatý kompas (2007)

Co to sakra je logika? Nevím, zda je to vinou už samotného námětu nebo až jeho filmovým zpracováním, ale tohle je totálě mimo. Extra protivným spratek potkává ve světě bez pravidel, kde však stejně není sranda, další a další magory, kteří mu vyprávější další a další kraviny a zároveň soutěží o titul Nejdebilnější jméno. To jsem fakt jediná, kdo to absolutně nechápe?

Zlatovláska (1973) (TV film)

Vlastně si ani nedovedu představit nic pohádkovějšího, tohle je prostě srdcovka plná dokonale vlezlých písniček.

Zathura: Vesmírné dobrodružství (2005)

Tak věrohodné ztvárnění sourozeneckých vztahů jsem neviděla už dlouho, navíc je oběma chlapci parádně zahrané. To se bohužel nedá říct o Kristen Stewart, která je už tady klasicky bellovsky otravná, má ale roli typu když to není nutné, před kamerou nepřekážej, takže se jejím otráveným výrazem moc dlouho kochat nemusíme. Celkově se jedná o povedené nápadité a napínavé dobrodružství.