Kung Fu Panda 2 (2011)

Myšlenka boje lidských (zvířecích) mistrů proti zbraním zní zajímavě, ale v tomhle provedení se mi nějak nechce věřit, že to bylo hlavním záměrem filmu. Zdá se, že hlavně chtěli natočit ještě akčnější a velkolepější podívanou. A to se povedlo, ale za cenu bezvýznamného a pro děti možná až příliš násilnického děje. Příště ať do toho alespoň netahají "vnitřní klid".

Láska na hlídání (2004)

Sterilní nelogická povídačka o teenagerech, kteří se tváří jako pětiletí, ale hrají je málem třicátníci.

Kung Fu Panda slaví svátky (2010) (TV film)

Celkem zábavné (hlavně hrdinsky sebevražedný králík) ale ne tak moc, aby si to vystačilo s takovým dějem-nedějem. Navíc představa vánočně zasněžené Číny se mi prostě nezdá...

Kung Fu Panda: Tajemství Pěti postrachů (2008)

2D animace mně nějak nesedla, v několika minutách se to dalo snést, ale celý film si touto technikou představit nedokážu. Akce a moralizování bylo na takovou chvilku až dost, ale postrádala jsem nadhled a humor. Navíc škoda, že nejzajímavější z historek (kudlančí) je hned na začátku.

Kung Fu Panda (2008)

Poutavé exotické melodie ve spojení s geniální animací vytvořily dokonalé prostředí pro nezapomenutelný příběh s velkým poselstvím. Jenže ač se tvůrci snažili sebe víc, nepodařilo se jim vymačkat ani kapku emocí a filosof Oogway chrlící jednu moudrost za druhou byl chudák úplně mimo. Film je totiž ve své podstatě neskutečně plochý a dětinský. Jasně, vždyť je to animák! A proto málokdo upozadí humor a akci (obě skvěle spojuje úžasná bitka o poslední knedlík) před propracovanou hlubší myšlenkou, na kterou si snímek pouze nepovedeně hraje.

Krásná Locika (2009) (TV film)

Čas od času se projeví demence (německých) tv pohádek, příběh ale dokáže zaujmout. Škoda, že Locika není sympatická ani krásná, aby se lépe hodila k naprosto dokonalému princi.

Kráska a zvíře: Kráska v kouzelném světě (1998)

Nevrlý sobecký agresor, který nesnáší všechno hezké (zvířata, květiny, oslavy, Vánoce),na zámku týrá bojácné služebnictvo a svou budoucí ženu. A to ve 4 v zásadě totožných moralizujících minipohádkách o přátelství, lásce a důvěře, ve kterých stačí říct "sorry" a všechno je zas "ok".

Kráska mezi muži (2010) (TV film)

Překvapivě mi nevadila demence ani naivita postav, děje, prostředí, scénáře a vůbec filmu jako takového. Jasně, že v některé superkraviny (sexy přízvuk…ten prkený angličan, vážně?)ve svých snech nedoufají snad ani ty největší romantičky, ale já se bavila dobře. Navíc si snímek (třeba pomocí seznamu na ideálního kluka) i trochu utahuje ze slaďáků, což rozhodně potěší. A nebo si to jen namlouvám, abych omluvila, že se mi tak hloupoučký film líbil?

Mrtvý sníh (2009)

Škoda, že se film drží někde mezi trhlou komedií a nechutným hororem, a ani jedno se pořádně neprojeví, takže člověk neví, co si o tom vlastně myslet. Hvězdička za námět, který není špatný, ačkoliv vyvražďovačky fakt nemusím.

Kráska a zvíře: Kouzelné Vánoce (1997)

Dnes už je skoro samozřejmé, že animovaný hit má i svůj vánoční speciál. A v tom množství podobných vánočně-nedějových snímků se nejedná o nic zapamatovatelného, uchovává si ale hezkou pohádkou atmosféru. Písničky se mi líbily víc než v klasice, škoda, že je skoro všechny nacpali do posledních několika minut. Co mi ale vadilo hodně, byla kombinace kreslení a počítačové animace, maestro Varhaník byl fakt mimo.