Pod zemí (2014)

Několik krásných, mladých a mimořádně vzdělaných a talentovaných lidi se vydá do katakomb a najde tam nepěkné věci. A vlastně proč ne, docela me to bavilo.

Božská Florence (2016)

Herci jsou super, vsichni tři. O to nic. První půlka byla dost komedie, a upřímně, kdo si někdy pustí na YouTube reálnou Florence, žádný jiný žánr čekat nemůže. Je to, jako když šlapou kočce na ocas. Ve druhé půlce se z toho stane americké drama, manžel najednou jen nejde po penězích a všichni ji vlastně milují… celá druhá pulka je nuda, navíc s nádechem trapnosti. Což je skoda, to tema mělo potenciál.

Zajatec japonských ostrovů (1980) (TV film)

Šogun je knížka o tisíci stranách, s mnoha liniemi a vrstvami vyprávění. Zatímco seriál je pokrývá dobře, tady už bylo zkrácení hodně hodně na škodu.

Šógun - Sluhové dvou mistrů (2024) (epizoda)

Zatím platí totéž, co pro první díl - věrnost předloze, bohatá výprava, dobří herci. Snad se to nezkazí.

Šógun - Andžin (2024) (epizoda)

Clavellovu knížku jsem četl, první seriál z roku 1980 jsem viděl, takže mám s čím srovnávat. Super je, že podobně jako starší seriál, i tady se tvůrci drží velmi věrně předlohy, a to včetně popisů scén nebo dialogů. Na téhle verzi je vidět, že se nešetřilo na výpravě a na tricích, všechno to vypadá neuvěřitelně působivě. Zatím jsem nadšený. Oproti knížce tu akorát nastupuje o něco rychleji japonská politická linie a vysvětlení dění. V knížce je to déle postavené spíš z Andžinova pohledu, kdy na tohle všechno přichází až postupně. Nicméně nemyslím, že by to nějak vadilo.

Zimní prázdniny (2023)

Chytrý, dobře zahrany, moc příjemný na koukani. Giamatti je nejvíc podceňováný herec dvě generace.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 8 (2024) (epizoda)

Humoru ubylo celkove ve druhé sérii. A i tady je tendence sestupna, kdy poslední díl obsahuje nejmíň vtipných momentu. Skoda. Jednička byla crazy a vtipná, dvojka už většinu času ne.

Bratři (2023)

Technicky je to udělané opravdu dobre, akční scény funguji výborně. Spis mi ale chyběl vhled do duší těch kluků, motivace a logika, jakou to brali. Protože uprimne, z hlediska odboje se jim toho zas tak moc nepovedlo. Takhle je to pro mne spis něco jako zfilmovány dokument, doku-drama.

Jeden den (2024) (seriál) odpad!

Prázdná, nudná a nezajímava blbost.