• Fantasy

Happy Feet 2 (2011)

Jednička se mi docela líbila, dvojka byla spíše povinností už jen z důvodu, že jsem viděl jedničku. Vskutku, víc jsem se nudil a o pobavení nelze vůbec diskutovat. Písničky se mi ale zdály dobré, lehce zbytečný vedlejší příběh točící se okolo sympatických kreveťáků taky nebyl nejhorší, takže pokud to vezmu jako jednorázovku, dá se. Ale je to přesná hranice hodnocení, co nyní uděluji. 55%

Malá mořská víla (1989)

Další skvělá Disneyovka, která mi přišla sice od druhé poloviny poněkud uspěchanější, ale jinak nemám co říct proti. Ariel je sympaťačka, ať už mluví, či nemluví. Na postavy dodávající největšího podílu humorné vložky se dostalo taktéž v dobré míře. A příběh má hlavu i patu. Opět, stáří filmu není vůbec znát. 90%

Westworld (1973)

Se svou novodobou adaptací prakticky vůbec nesrovnatelné. Zde tedy téměř to samé téma, zaměřené hlavně, ale nejen na část komplexu zvanou Westworld. To se mi líbilo, že se ukázalo i trochu z dvou dalších oblastí. Jen jsem nepochopil, jaký mělo význam soustředit se na víc postav najednou, když pouze jediná byla opravdu důležitá. A popravdě, ani tak nebyla kdo ví jak dobře napsaná, nedozvěděli jsme o ní, respektive o něm, vůbec nic. Film mě osobně nebavil, protože se v něm většinu času nic moc nedělo a když, nijak to neposouvalo děj. A přisuzovat náhlé šílenství robotů skoro doslova „nějaké chybě“, to mi taky nepřijde moc chytré. 50%

Doktor Hollywood (1991)

Žádný zázrak, ale komedie s jemně laděným příběhem bez zbytečností navíc hodně příjemná. Zkoukl jsem ji na základě tvrzení, že je dějství hodně podobné Pixarovským Autům, ale to opravdu jen vzdáleně. 70%

Zpátky do školy (1986)

Film velmi průměrného rázu, komedie jakbysmet. 40%

Mr. Johnson (2008)

Špatně natočená, špatně zahraná česká filmová blbost bez špetky dobrého humoru, nicméně jako jednorázovka a něco, u čeho se vyplatí spíš trochu vypnout, koukatelné. 40%

Iron Man (2008)

Jeden z kultovnějších superhrdinských počinů a zároveň výtečná adaptace Marvelovky. Tony Stark je prostě týpek a pro mě možná vůbec nejoblíbenější (zde zatím jen latentní) Avenger. V jeho první části příběhu nechybí dobrý důvod, proč se stal oním superhrdinou, ani skvěle napsaní záporáci a to samé platí o akci, která místy kolísá, ale dá se na to pěkně koukat. Tento první díl ságy zařazuji hned pod Thora. 80%

2010: Moby Dick (2010) odpad!

Tak opět, ani ta hvězda to nebude. Maličko starší počin od The Asylum a typicky špatný. Neřeknu, že se loď nehne ani když u ní vyskočí obří Moby Dick, či že týpek dokáže převést odlišné typy pásek z jedné na druhou za pár vteřin. Ale aby se závěrečné dějství odehrávalo skoro u břehu a i přesto dokázalo takové obří stvoření vykukovat z hloubi, či jezdit ohromnou rychlostí z jednoho místa na druhé i na souši, to jsem už nerozdýchal. Do toho děj typicky ucouraný, nezáživný. Hlavní (anti)hrdina je chlápek, co se žene za pomstou - a teď se držte - jen proto, že přišel kvůli onomu Moby Dickovi o nohu. A to by jeden řekl, že by po tolika letech mohl zakopat válečnou sekeru. O efektech nemluvě. Abych nezůstával jen u negativ, hodně se mi líbilo zpracování úvodu á la výstřižky z novin a staré záběry (pro Asylum netypická péče), taktéž hudbu bych s přehledem přiřadil i nějakému tomu velkofilmu. Ale bohužel, to všechno je příliš málo na dorovnání zbytku. 14%

Lví král (1994)

Tomuhle se opravdu jen těžko něco vytýká. Příběh plný emocí, ale i poučení, které lze aplikovat i v reálném životě. Ať už jde o „Hakunu Matatu“, aneb „Vše co tě trápí, rychle za hlavu dej“, nebo že před problémy a chybami z minulosti lze jak utéct, tak se z nich poučit. Protože jde o něco, co mě provázelo celé dětství (hrál jsem hru na motivy filmu, taktéž mnohokrát slyšel audio verzi), samozřejmě si v hlavě i uchovávám to množství skvělých písniček a tudíž zde mi muzikálová vložka obzvlášť nevadí. A remasterovaná verze vypadá úchvatně, vůbec není stáří filmu znát! 95%

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Skoro stejná ptákovina, jako předešlý díl. Hromada zbytečných (a nezajímavých) vedlejších postav, příběh, který může být divákovi skoro lhostejný a hromada nepovedeného humoru. I přesto, řekl bych, že možná lepší počin, než související předchůdce a vzhledem k tomu, že tam měl režii na starost Burton, je co říct. 60%