• Fantasy

College Road Trip (2008)

Těžce průměrná černošská komedie o otci, který se nedokáže srovnat s tím, že už jeho dcera vyrostla a umí se o sebe postarat sama. Pár šílených situací (převrácené auto, skok padákem...), typické sbližování postav s tím, že jedna něco provede a díky další si uvědomí, jak by měla správně jednat... no, typické, nepřekvapivé, řadové. Původně jsem dle názvu očekával komedii pro teenagery, ale vypadlo z toho holt toto nepřekvapivé cosi, co si do příště dobrovolně odpustím. Ani humor nebyl kdo ví jak povedený. 45%

U-Turn (1997)

Jako film o týpkovi, který se nešťastnou náhodou dostane do poněkud vyšinutého městečka, odkud není shodou dalších nešťastných okolností úniku, docela dobré. Jen škoda, že se strašně táhl a působil nekonečným dojmem. Za to finále, které ale dokázalo nejen stále napínat, ale i dost překvapit, to stálo. 70%

7 trpaslíků (2014)

Původně jsem chtěl hodnotit o mnoho hůř. Pohádka to není nikterak kvalitní. Okatě kopíruje nápad Shreka ve spojení všemožných pohádek do jednoho a vytvoření i takové spíš parodie. I přes kabátek určený pro dětské publikum se snaží cílit i na to dospělejší, hlavně některými (až skoro nevhodnými) narážkami, hláškami, či situacemi. Nakonec to ale nedopadlo tak tragicky a přes hloupou dějovou linii si přece jen nějaké maličkosti člověk během sledování oblíbí a nějak tu necelou hodinu a půl přežije. 40%

Manželská lest (2014) (TV film)

Zpracováním je to jasně levný, televizní film, s čímž jde ruku v ruce i zbytek. Námět dívky, která se najednou vetře do už tak nepříliš funkční rodiny jako „ztracená dcera“, byl už od upoutávek atraktivní, ale ve výsledku se jednalo o až příliš předvídatelnou dějovou linii, kde jeden křičel na druhého, jeden obviňoval toho druhého a zdálo se, že kromě hrdinky v roli matky každý z nich trpí nějakou psychickou nemocí. I tak vše bylo dostatečně napínavé, drama vyplulo napovrch hlavně ke konci a po celou dobu byla atmosféra nejasná a snažící se diváka zmást, leč nepříliš dobře. Ale co, ve výsledku se na to koukat dalo, nenudilo to a i když nepřineslo kdo ví jaký „wow“ efekt, je to ideální film o napjatějším očekávání, jestli bude pravda taková, jaká se po celou dobu zdá. 50%

Kráska a zvíře (1991)

Jediná věc, kterou na Disneyovských pohádkách nesnáším, je zpívání. Ano, vím, že je to muzikál a tudíž je to jasným, ústředním prvkem většiny těchto klasik. Ale to nemění na tom, že to nemůžu mít rád i nadále. Kromě toho ale nemám prakticky co vytknout. Opět typicky silná hlavní ženská postava, promyšlený, napínavý příběh a kolotoč emocí všeho druhu. Už dopředu jsem věděl, že nemůžu být zklamaný. 85%

Zvěřinec časopisu National Lampoon (1978)

Jak by asi vypadal film pro teenagery ze 70. let, navíc zasazený do 60. let? No... asi takto. Jeden ze starších snímků série National Lampoon, který dle mě tak dobrý, jak zde líčí hodnocení, rozhodně není. Ano, je to čistokrevná zábava. Ale strašlivě pomotaná. Charaktery jsou vesměs zajímavě napsané, ale není ani na jeden kladen větší důraz. A co se děje týče, ten taky přeskakuje z jednoho na druhé a vlastně nedává vůbec žádný smysl. Do toho nějaká ta lehká erotika a humor až fekálnějšího rázu. No, občas jsem se zasmál, ale zase tak dobře jsem se u toho nebavil. 50%

Stážista (2015)

Člověk se u toho jak dobře zasměje, tak i zamyslí. Film pěkně ukazuje, co má za následek práce od nevidím do nevidím, ale taktéž, že něco takového nemusí být úplně k zahození, pokud člověk ví, co dělá. Jediné, co bych trochu vytkl, tak místy trochu podivný a nerealistický vývoj děje. Ale tak, je to komedie a jakožto kvalitní titul funguje víc než dobře. Z herců zejména Robert De Niro nezklamal, jako „Stážista“ působil velmi sympatickým dojmem. 80%

Pátá vlna (2016)

Nefunkční elektrická energie, povodeň, vyvinutá ptačí chřipka, invaze a nakonec rafinovaný plán na vyhubení lidstva. Když už apokalypsa, tak proč nedat všechno do jednoho? Jen škoda, že to absolutně nefunguje. Hlavní hrdinka - ze středoškolačky během dne chladnokrevnou terminátorkou, kterou tedy jednou postřelí, aby se neřeklo. Ale jinak, nesympatická a jako charakter naprosto otravná. A co další hlavní charaktery? Nepochopitelná chemie? Používání přezdívek jako Zombie, Dýka... to vážně? No, jen, aby to nešlo ruku v ruce i se samozřejmě křiklavě výraznými archetypy. Celkově, vysvětlení důvodu, proč použít děti jako „boj proti mimozemšťanům“, se sice dostalo, ale opět. Za týden, aby z obyčejných dětí byla vymytá armáda? A pointa? Předvídatelná od samotného začátku, pracující s překvapením, které se nekonalo. Takže ani napětí žádné a logika jakbysmet (proč nevyhodit do povětří prázdnou základnu a nevykašlat se na všechny „oběti“, které byly následně transportovány). Závěr jde ruku v ruce se zbytkem. Celé to působilo jako první díl chystané hodně špatné trilogie. Naštěstí, další díly se nekonají, i když vyvrbení děje bylo takové, jaké bylo. No, nelze jinak. Chtěl jsem dát 2*, ale takovému průšvihu ani takovou milost nemůžu projevit. Asi ten nejhorší apokalyptický film nové doby, který se rozhodl pracovat s mladými hrdiny. Chápu, kdyby to byl film na ně mířený, ale krev, mrtví, atd., to o tom nevypovídá. A zpracování? Kamera to dorážela, působila jako levný, televizní vercajk. 30%

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Hodně příjemná komedie o tom, jak chlápek zjistí, že je otcem 533 dětí díky dárcovství. Očekával jsem blbost, jelikož americké komedie takové bývají, ale byl jsem překvapen jak nepřehnaným humorem, tak atmosférou a vývojem děje, který nejel úplně tak po zajetých kolejích. Pointa sice jasná, ale stále, jako nedělní film víc než ideální. 75%

Bezpečný přístav (2013)

Myslel jsem, že thrillery mám už v malíku a dokážu předem odhadnout pointu každého z nich. Proto jsem i na tento začal koukat s tím, že mě ničím nepřekvapí. Vskutku, už od začátku bylo jasné, že nepůjde jen o čistě romantický a tím pádem i dost řadový film, jako který se to tvářilo, leč dával jistá vodítka. Ale jak děj pokročil, odhalil sice pořád ne moc propracovanou, ale dostatečně zajímavou zápletku a i tak si to nejzajímavější nechal až na samotný konec. Dobrá, pořád je to jednohubka, navíc houpačkovitě zpracovaná (některé záběry dobré, jiné jako kdyby z levného filmu vypadly), ale nemohu říct, že bych se vyloženě nudil. 60%