Don't Knock Twice (2016)

Poznáte tie filmy, ktoré vás skutočne nadchnú svojim nápadom a temnými vizuálmi, no nakoniec z nich nevypáli nič originálne a výsledne len nudia a človek akosi chce, aby len skončili? Tak presne to je pre mňa "Don´t Knock Twice". Neviem. Akosi som sa nikdy nedokázal dostať do atmosféry hororu, nakoľko som mal pocit, že sa stále točíme len v klišé a všetko čo sa dialo sme už videli inde. Možno nie úplne všetko a rozhodne by som to nekategorizoval ako najhorší ducharský horor, čo som v poslednej dobe videl. Myslím si, že tam by som skôr poslal "The Remains". Nie je to len podľa môjho gusta najlepšie napísané a neustále mám pocit, že film málo využíva strašidelné momentky a miesto toho tu máme scénky, ktoré sme absolútne nepotrebovali. Ako napríklad výsluch Jess, keď ju sociálne pracovníčky obviňujú z neschopnosti (úprimne... všetky scénky so sociálkou mi tu prídu mizerné) alebo tu máme postavy, ktoré dokopy za film nič moc nespravia, no potom sa ukáže, že sú reálne oveľa dôležitejšie, než potrebujeme. Strašiace scénky sú väčšinou dobré a majú grády (až na jednu falošnú skákačku) a snažia sa tomu dať niečo, no môj problém je v tom, že mám pocit, ako keby som sa díval na postavu z "Lights Out" v kombinácii so Samarou z plagátu "Rings". A ako diváka ma takéto myšlienky rušia pri tom, aby som si film užil naplno. Neviem čo viac by som povedal o filme. Bol som naň úprimne zvedavý a reálne prevláda sklamanie. Ale ak ma CSFD niečo naučilo, tak minimálne to, že názory sú rôzne a veľa ľudí, ktorí sú veľkými fanúšikmi hororu tento film ocenili. Takže možno mi niečo uniká. Ale rozhodne to nebol film,ktorý by som si užil tak, ako som si ho užiť chcel. A preto mu nemôžem dať lepšie hodnotenie. Hodnotenie: C-

Život (2017)

"Life" vyzeral byť skutočne zaujímavým filmom. Sci-fi v kombinácii s thrillerom a so životom z Marsu... jop, to vyzeralo byť niečo pre mňa. A musím povedať, že po dopozeraní som sklamaný neostal. Rozhodne je to tohtoročný marťanský film, ktorý odporúčam viac ako "The Space Between Us". Alebo teda minimálne pokiaľ máte radšej filmy, ktoré budujú atmosféru. A myslím si, že tento film to zvláda celkom dobre. Postavy sú dobre spracované, majú charizmu a každého vieme identifikovať. Akurát mám pocit, že niektoré by som chcel, aby dostali trošku viac časového priestoru na to, aby sme ich vedeli lepšie poznať. Občas to funguje, no inokedy mám pocit, že som ostal relatívne chladný. Chcel som viac poznať Roryho, lebo bohužiaľ príde o život už v prvej tretine filmu. A rozhodne mám pocit, že Ryan Reynolds tu mohol mať väčšiu rolu. Ostatní sú podľa mňa s výnimkou Rebeccy Ferguson okey. Ona je podľa mňa veľmi dobrá. Calvin je tu skvelou bytosťou a musím povedať, že snaha našich hrdinov ochrániť Zem ma skutočne dostala. A bojovali až do konca. Koniec je trošku predvídateľný, no aj tak som trošku dúfal, že to dopadne opačne. Ale čo sa dá robiť? Nie všetko dopdne pozitívne. Celkovo keď to vezmem, tak som si film užil. Atmosféra bola dobrá, hudba bola skvelá, dizajn Calvina bol skvelý a aj naši hrdinovia neboli hlúpi a robili, čo mohli. Film určite stojí za to vidieť. Hodnotenie: B+

Power Rangers Zeo (1996) (seriál)

S prichodom nového filmu "Power Rangers", na ktorý sa už úprimne veľmi teším bude asi dobré, keď si človek pripomenie strážcov vesmíru v ich pôvodných seriáloch. Namiesto "Mighty MorphinPower Rangers", ktorým som už svoj komentár venoval a mám nasledovaný si trošku povedzme niečo o ďalšej sérii, ktorú som momentálne rozpozeral a musím povedať, že ma to rovnako ako predchodca náramne baví. "Power Rangers Zeo". Diváci odtiaľto asi vôbec nie sú fanúšikmi nezmyselnej akcie, no pre mňa je toto neskutočná zábava. Nemôžem to brať síce seriózne, ale rozhodne to vnímam ako skvelú komédiu, plnú akcie robotov a príšer. A baví ma to. Plus tu máme ešte starých hrdinov zo série "Power Rangers". Väčšinou. Ja si to osobne zatiaľ veľmi užívam. Či už v rámci nostalgie alebo len proste guilty pleasure komédie, ktorú si človek len užíva a berie to. Takže budem medzi jedným z mála ľudí, ktorí toto nepošlú do odpadu. Okey - efekty, dejové línie a stupidita seriálu sú dobré dôvody na to, prečo to tam mnohí dávajú, ale čo už? Všetci máme radi svoje blbosti. A toto je moja. Hodnotenie: B

Je to jen konec světa (2016)

A to som veril, že z toho bude zaujíimavý film, ktorý ma maximálne pohltí. A hoci tu zaujímavé momentky sú, vôbec nemám pocit, že tvorcovia nám nakoniec reálne predostreli to, čo by sme všetci viac chceli. Neviem či je divadelná hra lepšia, no jediné čo môžem ozaj posúdiť je fakt, že minimálne tu nemáme katastrofu ako v prípade "London Road". Myslím si, že postavy sú spracované dobre a aj tie dialógy sú celkom zaujímavé. No miesto, kde "It´s Only The End Of The World" pre mňa zlyháva je spôsob, akým je celý tento film daný dokopy. Je to v podstate film len o monológoch a dialógoch. Monológoch, ktoré venujú všetci členovia rodiny Louisovi a jeho občasné malé odpovede, ktorými nám povie, že vie aj rozprávať. A povie pár viet a potom sa buď všetci hádajú. Ale väčšinou sú to všetko len monológy. A keď tie monológy trvajú niekedy aj 10 minút, tak za chvíľu to už skutočne unavuje. A ja sa priznám (a toto sa mi stáva málokedy), že som chcel pri filme spať. Uspávalo ma to, nudilo ma to. Trvalo to príliš dlho na to, aby som v tom tú hĺbku ešte videl. A to nie je dobrý signál. Ako aj v závere som mal pocit, že sme sa dokopy nič nedozvedeli. Nebudem tu vysvetľovať, lebo by sme išli do spoilerov, ale nemám pocit, že by mi film dal veľa. Okrem toho muzika. Väčšinou výborná, no okrem toho tu musí zaznieť aj najväčší hit aerobiku a roku 2004, ktorý som dúfal, že už nikde počuť nebudem. Neviete o čom hovorím? Kliknite sem. Takže keď si to dám celé dokopy, je to film, od ktorého som ozaj očakával viac, no rozhodne je to film, ktorý má čo povedať. Zvážte si podľa toho. Hodnotenie: C+

Vesmír mezi námi (2017)

Bol som asi jeden z tých optimistov, ktorý v tento film celkom veril. Mal zaujímavé obsadenie, máme tu ďalšiu misiu na Mars, plus sme tu mali chlapca, ktorý sa na Marse narodí a rozhodne sa ísť na Zem zoznámiť s jedinou osobou, s ktorou sa spoznal cez internet. A všetko je na Zemi úplne iné, no súčasne je to pre neho fascinujúce a vznikne tu medzi nimi aj láska. Začnem s pozitívami filmu, lebo úprimne, je tu dosť dobrých momentov, ktoré stojí za to spomenúť. Carla Gugino je veľmi dobrá a asi aj postava, ktorej najviac vo filme verím. Britt Robertson ako Tulsa je zaujímavá a dobre vyprofilovaná a mám pocit, že medzi ňou a Gardnerom (Asa Butterfield) je aj reálna chémia a herecky si rozumejú. A majú medzi sebou pár pekných scénok, ktoré sa mi páčili. Dokonca musím povedať aj, že keď tu máme scénku, kde sa akože vzali a všetci na nich začnú sypať lupienky kvetov, to som sa úprimne pousmial. Bolo to milé a vtipné. Ale miestami humor funguje a inokedy zase nie. Naopak skôr mám pocit, že keď sa film skutočne snaží byť vtipný, tak to moc nefunguje. Okrem toho tu musíme mať aj neskutočne melodramatický scenár a potrebujeme tomu dať väčšiu dávku urgencie, no osobne, toto ma nebavilo. Vieme presne ako to dopadne a jediné čo to robí je zabíja čas. A občas mám pocit, že niektoré scénky mohli vyplynúť trošku inak. Ako napríklad keď prvýkrát chyti Gardner Tulsu za stehno. Prečo nie za ruku? A prečo to je jej príjemné a milé? Momentky tohto typu to pre mňa skutočne robia menej zaujímavých než by som ja chcel. Celkovo keď to vezmem, tak som si flim v pohode užil a hodnotím ho ako okey a pozerateľný. Ale nebude to filmom, ktorý mohol vzniknúť, keby do toho dali trošku originálny koncept. A v tomto to najviac zlyháva. "The Space Between Us" sa tak stáva len ľahkou jedenkrát zhliadnutou sci-fi jednohubkou. A je to proste len okey. Hodnotenie: C+

Iron Fist (2017) (seriál)

Asi som sa na to po prvých dieloch dosť namlsal a ostal možno ku koncu trošku sklamaný, ale rozhodne si nemyslím, žeby "Iron Fist" bol zlým seriálom. Naopak si myslím, že zvládli veľmi dobre spracovať postavy, vytvoriť opäť celkom kreatívny koncept a musím povedať, že to dobre zapadá aj do sveta Marvel seriálov. A úprimne sa teším na to, čo prinesú "The Defenders". Kým ale predošlé seriály boli relatívne jednoducho spracované a mali dobrý a dej, ktorý sa jednoducho sledoval a mohli sme jednoducho pochopiť ich postoje a celkovo to bolo jednoducho sledovateľné. "Iron Fist" však všetko miestami neskutočne komplikuje, posúva na všetky možné strany a miestami to funguje, no inokedy sa to podľa mňa skomplikuje do takej miery, že človek musí pozerať na detaily, aby mu náhodou niečo neuniklo. A ja osobne nie som proti detailom, len niekedy je ich moc. Plus keď sa konanie postáv neustále mení a celkovo to miestami nedáva úplne zmysel, viem prečo kritici tento seriál až tak neprijali. Mňa asi najviac iritovalo posledných pár minút posledného dielu, ktorý podľa mňa skutočne nedával žiadny zmysel a som zvedavý, či nám objasnia ako sme sa k tomu dopracovali a či sa to nejako zmení, lebo mi to prišlo úplne mimo všetého, čo som videl v minulých dieloch. Ale celkovo hodnotím seriál pozitívne. Mal zaujímavé postavy, zaujímavé nápady a kreatívny príbeh. Dúfam len, že Danny v budúcnosti využije svoju železnú päsť viac. Hodnotenie: B

Dolyeonbyuni (2015)

Priznám sa, že som od tohto filmu čakal oveľa viac. Ale s tým celkovým tónom, akým sa chcel uberať mám pocit, že to zlyháva ako komédia, nefunguje to ako dobrý komentár na dnešnú dobu a nemám pocit, že by nám predstavil ani postavy, ktoré by sme chceli nejako sledovať a výsledne je človek v momentoch, kde by mal prejaviť emócie maximálne nezaujatý. Neviem. Možno som to iba ja, no musím povedať, že príbeh napoly človeka, napoly ryby ma nijako výrazne nefascinoval. Naopak som mal pocit, že neustálou snahou z toho urobiť komentár na dnešný svet a zapojiť do toho komédiu a okrem toho neustále koreniť hudbou, ktorá chcela ukázať, aké je to celé postavené na hlavu ma vôbec nebralo. Vzťahy medzi postavami nie sú zaujímavé, veci čo sa dejú naokolo nie sú zaujímavé. Možno to má pár dobrých prekvapení v závere filmu a posledná polhodinka je celkom pozerateľná. Okrem toho mám pocit, že "Rybí muž" sa akosi postupne zžije s faktom, že ľudstvo nezmení, a že sme vnútri obrovskí sebci a pokrytci. A myslím, že to nie je najhoršia myšlienka, ktorú chce film odkázať. No na druhú stranu je tá myšlienka podaná na môj vkus v maximálne stupídnom filme, ktorému neverím ani nos medzi očami. Komédia ma nebavila a tón filmu je príliš pritiahnutý za vlasy na to, aby som si z toho vzal nejaký odkaz. A práve preto podľa mňa to nefunguje ani ako komentár dnešnej doby. Lebo je to príliš hlúpe a šialené na to, aby to fungovalo. Hodnotenie: D

Kráska a zvíře (2017)

Marcový Disney film tohto roku je "Beauty And The Beast" remake, ktorý vyzeral skutočne magicky. A tak som sa chcel vrátiť do detských čias s týmto filmom. A musím povedať, že filmu sa to skutočne podarilo. Mám pocit, že niekedy v roku 1995 som bol na "Beauty And The Beast" zo školy v kine a ten film som si zamiloval. A tento film má podobné čaro. Skladby sú také isté, scénky na seba nadväzujú rovnako a musím povedať, že aj atmosféra filmu je dodržaná. Takže reálne je to rovnako vynikajúce ako originál, že? Žiaľ nie. A to najmä z dvoch dôvodov. Prvým je otázka - "Je vôbec nutné, aby tento film existoval pre niečo iné, než aby zarobil peniaze?" Priznajme si, že Disney robia tieto remaky len preto, aby mali nejaké isté zárobky. Lebo všetky predchádzajúce akosi peniaze zarobili. Ale na druhú stranu som si pri tomto filme povedal jedno. Ak by som tento film nikdy predtým nevidel, stále by som si ho užil ako film sám o sebe. Pretože ma skutočne do tohto magického sveta vtiahol presne tak, ako som čakal. Vďaka skvelej muzike, skvelej vizuálnej stránke filmu a nádhernými exteriérmi. Plus Emma Watson ako Belle je absolútne vynikajúca. A dokonca mám pocit, že ani dabing nie je najhorší. Kevin Kline ako otec Belle je skvelý. Ale aj ostatní herci tomu dávajú správnu charizmu a skutočne som si tieto postavy začínal užívať stále viac a viac. Úvodná skladba ma síce akosi v slovenskej verzii nenadchla, ale potom to už skutočne stálo za to. A všetko čo som vo filme chcel mať som v ňom dostal. Druhý problém je ale trošku závažnejší a to je pre mňa plynutie času v tomto filme. Kým v originále sme absolútne nepoznali ako plynie čas, tu máme naznačené, že to veľmi dlho nie je. Pretože Gaston hľadal otca Belle v lese dokopy 5 dní. A hoci je možné, že čas plynie v zámku úplne inak než v realite a preto sú aj ľudia z dediny stále rovnako starí ako zakliati hrdinovia na zámku. Lenže potom to už je pre mňa neskutočne komplikované rozprávanie a vôbec sme ho nepotrebovali. Pretože v originále to bolo spracované predsa vynikajúco. A nepotrebujeme to tu nejako komplikovať a zavádzať divákov. Prešlo 5 dní, kým na zámku to boli mesiace? Potrebujem si dávať takéto otázky pri pozeraní filmu? Nie, to rozhodne nie. Celkovo som si ale film náramne užil a pripomenul som si aj magické časy, keď som ako malý chlapec videl prvýkrát animovanú verziu. Ak však chcete názor, ktorý film by som odporúčil viac, tak potom jednoznačne animovanú verziu. Tá je podľa mňa oveľa magickejšia. Hodnotenie: B+

Velká čínská zeď (2016)

Budem tu celkom úprimný. Nečakal som od "The Great Wall" zázraky. Dúfal som len, že ma film bude baviť. A musím povedať, že prvá polka ma výrazne potešila a dostala do príbehu, no potom to scenáristi dopracujú o veľké množstvo ďalších dejových línií, ktoré ma absolútne neberú. Aby som to však upresnil, tak povedzme, že boje proti Tao Tie sú zaujímavé. Matt Damon v role skvelého lukostrelca je podľa mňa zaujímavý. Technika boja našich čínskych susedov je podľa mňa vynikajúca. To sú však veci, na ktoré sa mal film podľa môjho názoru sústrediť. Miesto toho tu máme iné malé príbehy, kde William sa háda so svojim priateľom, lebo majú na celú situáciu iné názory. Máme tu Sira Ballarda, ktorý im sľúbi, že im pomôže ujsť a priniesť čierny prach. Máme tu love story medzi Williamom a veliteľkou Lin a to všetko film neskutočne spomaľuje a nemá to v sebe elementy, ktoré by ma držali pri tom, aby som to sledoval. Pretože tieto línie sú mi absolútne ukradnuté. Vieme ako tieto veci dopadnú a je to plné klišé. A okrem toho vizuálna stránka filmu je miestami vynikajúca a miestami mi tie počítačové triky absolútne bijú do očí. Je to film, ktorý si viem predstaviť pustiť znovu, keď by sme si s kamarátmi sadli k telke s pivom a čipsami. Možno aj sám by som si to znovu pozrel. Minimálne je tu dosť veci, ktoré ma držali a je tu pár skvelých čínskych vynálezov, z ktorých človeku padne sánka, no výsledný efekt filmu je podľa mňa lepší priemer. Zvážte si sami. Hodnotenie: C+

Bourneovo ultimátum (2007)

Tretí film zo série "Bourne" ma skutočne dostal. Neviem či je lepší tento film, alebo jeho predchodca, no jednoznačne musím povedať, že opäť sledujeme skvele vizuálne akčný film s výborným hlavným hrdinom, no oveľa viac odhaľujeme aj zo spoločnosti, ktorá z neho urobila super agenta. A opäť sa stretávame s našimi obľúbenými postavami, ktoré dávajú tomuto filmu skutočne vynikajúceho ducha. Akčné spracovanie filmu je strhujúce, napätie funguje maximálne a plus človek chce celú dobu poznať pravdu. "The Bourne Ultimatum" skutočne odpovedá na väčšinu otázok, ktoré sme mali ešte z minulých filmov, všetko do seba zapadá a máme tu jeden z najlepších filmových záverov, ktoré som kedy videl. Matt Damon nie je síce môj obľúbený herec, ale v týchto filmoch si ho skutočne užívam a musím ho pochváliť. Ak sa niekedy v nejakej role skutočne našiel, tak ako Jason Bourne (alebo David Webb). Dobre sa na to pozerá, má to vynikajúce momentky, no jediné čo mi trochu vadí, je jemne roztrasená kamera. Ale nie je to urobené na lacnú akciu. Práveže si myslím, že to zvládajú celkom dobre. Asi mi len vadí, keď sa kamera trasie. Ak máte radi akčné a špionážne thrillery, tak toto je film pre vás. Ja som si ho skutočne užil. Nadmieru. Hodnotenie: A