Divoké vlny (2007)

Najviac som asi prekvapený, z ktorého animovaného štúdia tento film prišiel. Nie som fanúšikom filmov od Sony Animation Production, lebo podľa mňa sú často príliš detinské, nevyzerajú moc dobre a sú veľmi predvídateľné a x-krát opakovateľné. Ale Suf´s Up je výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo. Napriek mojim zlým dojmom z filmov ako boli "Open Season", "Cloudy With A Chance Of Meatballs 2" alebo "Hotel Transylvania" je toto príjemný animák, s dobrými postavami, peknými animáciami a posobí to dojmom ako keby sa tu točil sčasti animák a sčasti dokument, čo dáva filmu aj určitú dávku originality. Ak je film od Sony, ktorý je treba vidieť, tak podľa mňa je to jednoznačne tento. Zo všetkého čo ponúkli je to ich najlepší počin. Hodnotenie: B+

Most do země Terabithia (2007)

Rozhodol som sa k "Bridge To Terabithia" povedať niečo viac. Koniec koncov, ide o jeden z mojich najobľúbenejších filmových počinov posledných desiatich rokov, tak prečo k nemu nepovedať všetko čo by som chcel? Myslím si, že stačí len povedať, že v kine som bol na film 2krát a keby sa ho niekedy rozhodol niekedy niekto znovu odvysielať, tak by som sa nebránil ísť naň pozrieť znovu. Je tu veľmi silne zobrazené priateľstvo medzi Leslie a Jessom, ktoré má síce trošku Disney nádych, no napriek tomu je to pre mňa radosť pozerať a má svoje silné momenty. Celá časť, kde sa musí Jess vyrovnávať s najväčšou stratou je pre mňa doteraz veľmi silná a mám pri nej slzy v očiach. Soundtrack je podľa mňa rovnako skvelý. Plný energických, no súčasne príjemných pop-rockových skladieb, ktoré svojimi textami maximálne svele zapasujú. A aj samé o sebe sú dobré. Napríklad Try v podaní Hayden Panettiere alebo Another Layer od Jona McLaughlina fantasticky pasujú a dávajú filmu veľmi príjemný nádych. Herecky je to podľa mňa tiež celkom slušné. Josh Hutcherson funguje skvele, Zooey Deschanel je výborná a rovnako aj Robert Patrick je tu v dobre zvládnutej role otca, ktorý akosi nevie však dať dobrú podporu svojmu synovi. Ellie a Brenda sú dokonalé ukážky sestier, aké by asi nechcel nikto a jediné čo riešia sú hádky jedna medzi druhou a že potrebujú nové nohavice a absolútne im je jedno, že ich rodičia majú celkom iné a vážnejšie problémy. A človek potom akosi viac chápe aj Jessa, že viac času radšej trávi vonku. Stvárnenie Terabithie je podľa mňa skvelé asi s jedinou výnimkou a to je scénka, kde Jess a Leslie utekajú pred supmi cez les a nie je to nič iné než zelená stena, kde nič okrem nich nie je skutočné a je to okaté až to bolí. To sú ale veci, ktoré si na filme viac všímam s časovým odstupom. Príbeh ma stále veľmi berie, postavy mám veľmi rád a magická atmosféra je skvelá. Čakal som možno keď som išiel do kina niečo ako návrat do Narnie (kvôli filmovému marketingu), no nakoniec som dostal niečo celkom iné, čo ma dostalo asi ešte oveľa viac. Film môžem vidieť miliónkrát a nikdy ma neprestane baviť. Pre mňa radosť sledovať. Hodnotenie: A+

Máma mezi Marťany (2011)

Je to jeden nevkusný, nepríjemny film, ktorý skutočne treba obísť. Sú momenty, ktoré sa mi osobne páčili ako napríklad Hippie Marťanka Ki je občas vtipná a páči sa mi záverečná reakcia Milovej mamy, keď je ochotná sa obetovať pre svojho syna. Inak je to skutočne nepríjemný film, ktorý radšej nepozerajte. Strašne to vyzerá, postavy sú strašné a príbeh je dosť nudný.

Poltergeist III (1988)

Chápem nižšie hodnotenia pre druhé pokračovanie Poltergeista, no pri tomto filme mi to trošku uniká. Ja som si osobne tretí diel užil a hoci to nie je úplne presne to, čo zo mňa dostal originál, stále mám pocit, že ide o dobrý film a vie na správnych miestach správne vydesiť. Páči sa mi, že je dej zasadený do obrovského mrakodrapu, Tom Skerrit a Nancy Allen sa mi v roli príbuzných páčia rovnako. Najmä keď cítite, že teta Pat nie je z prítomnosti Carol Anne úplne nadšená. Okrem toho sa tu objaví aj ešte mladá Lara Flynn Boyle ako Donna (sesternica Carol Anne). A okrem toho sa vracia aj Henry Kane (len už nie v podaní Juliana Becka). Povieme si teda najprv niečo o negatívach filmu, pre ktoré podľa mňa drvivá väčšina ľudí prehliada jeho silné momentky. V prvom rade je to fakt, že postavy tak často opakujú a kričia mená niektorých postáv (najmä Carol Anne), že to vie film posúvať celkom nesprávnym smerom. A pokiaľ vám to prekážalo, viem to pochopiť. Občas to vedelo štvať aj mňa, ale nie do levelu, že by som si nedokázal užiť iné aspekty filmu. V prvom rade sa mi páči idea, že druhá strana je tu umiestnená za zrkadlami. A keďže celý mrakodrap má veľké množstvo zrkadiel, vznikajú tu skvelé triky. A najmä je tu aj pár vskutku prekvapivých momentov, kde musíte sledovať detaily, aby ste si ich uvedomili. Ale v momente ako ich zbadáte, budete prekvapení. Okrem toho, Zelda Rubinstein je stále skvelá, Tom Skerrit ako strýko Bruce je podľa mňa vynikajúci, Donna so Scottom sú fajn, no miestami nemusia robiť film pre tínedžerov a ukázať, že sa chcú baviť... priznávam... toto vie naťahovať film a robí ho menej zaujímavým. Páči sa mi ale aj záver, kde teta Pat musí prejsť vlastnou skúškou odvahy a dôvery. To sú veci, ktoré som si ja vo filme našiel a užil. Môžete ma teda hodiť medzi jeho fanúšikov. Myslím si, že tie dobré momenty prevažujú nad tými zlými.

Tajemství kouzelné dýně (2007) odpad!

Jeden z najhorších filmov, čo som mal asi kedy vidieť. Tekvica je neskutočne otravná, Wang je neskutočný magor a celý film ani nevyzerá dobre. Je to nuda, otrava, zabijak času. jediné čo by som možno trochu mohol uznať je myšlienka, ku ktorej sa film snaží dopracovať, ale nemožem dať ani hviezdu za to, lebo je to maximálne frustrujúce sledovať a kým sa k tomu film dopracuje už dávno prestanete pozerať. Veľmi veľmi veľmi zlé.

Super (2010)

Nebyť Ellen Page, ktorá je v tomto filme absolútnym zázrakom by to bol skutočne mizerný film. Na môj vkus je asi trošku moc naturálny (najmä v posledných 15 minútach) a občas mám pocit, že mohol trošku z toho ubrať. Myšlienka je fajn, herecké výkony nič zaujímavé (s výnimkou Ellen Page), príbeh nič moc, a jediné čo ešte dvíha tento film je záverečné rozuzlenie, ktoré je skutočne pekným zakončením. Inak si však myslím, že bude lepšie ak to nebudete ani pozerať.

Zůstaň se mnou (2014)

"If I Stay" nebolo asi to najhoršie čo som kedy videl, no každopádne zlý je tento film dosť. Smutné je, že sú aj veci, ktoré sú na ňom dobré. Miini rodičia sú veľmi sympatické a príjemné postavy, veci čo sa dejú okolo sú zaujímavé a Mia sama o sebe tiež je zaujímavou postavou. Má to všetko len jeden veľmi veľký problém, ktorý v podstate ruinuje tento film a to je Adam a jeho vzťah s Miou. Je to tak tuctová tak nudná a toľkokrát videná lovestory, že človek presne vie čo sa stane. A rovnako je to aj v časti, kde vidíme jej dušu chodiť okolo. Tiež môžete odhadnúť ako sa asi príbeh bude tam vyvíjať a uhádnuť to dopredu. A najhoršie na tom je, že je z toho potom len klišé a melodráma. Adam je nudná postava, videli sme ho miliónkrát, do príbehu nedali nič nové, už len čakáte kedy prídu tie scénky, ktoré viete, že prídu. Najhorší však je asi koniec filmu, ktorý to dokonale zabije a je to len nôž do chrbta. Pre prípad, že by niekto chcel film vidieť nebudem dávať spoilery, no poviem asi toľko, že to reálne žiadny koniec nebol. Žiadne dokončenie, vysvetlenie, ani nič podobné. Podľa mňa to ani nepozerajte. Neviem ako je na tom kniha, no vzhľadom na to, že bola bestsellerom, tak si ju asi pozriem a prečítam, lebo nerozumiem ako mohol byť ten príbeh úspešný, pokiaľ je to reálne celé napísané takto. To si proste neviem predstaviť. Hodnotenie: D+

Chlapectví (2014)

Myslím, že ako film to bolo celkom dobré. Nemalo to tvoriť príbeh, mal to byť len náhľad do života jedného chlapca a jeho života. A myslím si, že sa to podarilo vytvoriť. Na druhú stranu sú ale momenty, kedy som chcel vedieť viac. Film sa však nevracia (až na pár momentiek) k ničomu nevracia a nerozoberá viac iné postavy v deji okrem Masona mladšieho. A práve ja som chcel vedieť viac z toho všetkého čo bolo okolo. Preto sťahujem asi tú jednu hviezdu. Ale na druhú stranu, je to skutočne kreatívne, inovatívne, zaujímavé a stojí za pozretie. Aspoň jedno. Nemyslím si ale, že by som si to pozrel niekedy znovu. Alebo ktokoľvek.

Poslední akční hrdina (1993)

Spolu so Šiestym Dňom a Terminátorom 2 môj obľúbený film s Arnoldom Schwarzeneggerom. Strieľa si sám so seba, svojich hlášok, je to proste zábava. A aké to občas je, keď sa skombinuje realita s akčným filmom... vždy si tento film rád pozriem. Má niečo do seba.

Pompeje (2014) odpad!

Tu máme film tak zlý, tak klišéovitý, tak neskutočne vykrádačský, až sa mi chce dať mu facku. Hrozné efekty, slabé herecké výkony. Jediný, kto má v sebe nejakú charizmu je asi iba Carrie-Anne Moss, ktorá je všeobecne dobrou herečkou, no zvyšok je proste to najpredvídateľnejšie, najnudnejšie a najhoršie filmové spracovanie posledných rokov. Tak rád by som chcel, aby konečne niekto poňal históriu Pompejí s úctou vo vynikajúcom filme, no bohužiaľ, toto je asi to najhoršie. Veľmi som sa na film tešil, neskutočne som sklamaný. ODPAD!