Král rybář (1991)

FIlm, který mě plně uspokojil po všech stránkách. Tak jak to jen audiovizuální narativní dílo dokáže. "I like New York in june, how about you." :-)

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

V rámci situační komiky více či méně (konstantně) vtipné. Leckdy (romanticky) dojemné. Ale mám takový dojem že s 94% procenty příliš přeceňované. Jedině čas ukáže, jestli "it´s gonna be legendary." _____ A čas ukazuje, že by být nemělo. Hodnocení padá 87% (červenec 2013)____ Ted je rozhodně jedna z nejhorších hlavních postav seriálů, co znám, trapně romantickej prďola, kterej se chová jako třináctiletá pipinka, která čte Bravíčko a čeká na "toho pravýho". ____ Barneymu se vůbec nedá věřit, že by s ním každá holka vlezla do postele - jeho balící metody uřvanýho děcka se (po možném prvotním okouzlení jeho neutuchající invencí) stávají až bolestně trapnými____ A vůbec, celý ten koncept orámování vyprávění dětem je téměř zbytečný, vždyť než tu matku potká, tak uplynou léta, takže spíš: "How I date and fuck some women before I met your mother". 5/10.

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Darjeeling je jako kvetoucí květina, která vám těsně před otevřením lístků zmizí před očima. S přibývajícími minutami si ho začínáte užívat stále víc a pak najednou skončí. P.S. Andersonův hudební výběr opět nezklamal.

Absurdistán (2006)

Geniální námět "Idiocracy" by dovolil tvůrcům rozehrát mnohem vtipnější a satiričtější komedii než jaká byla ve výsledku natočena, ale když se podívám na procentuální průměr na csfd, mám dojem, že si přece jenom zaslouží vyšší hodnocení. Protože v "Idiocracy" je dostatek vydařených vtípků a i když byste některé mohli označit za hloupé, při troše přemýšlení dojdete k závěru, že...radši popřemýšlejte sami, aby to tu v budoucnu nevypadalo jako v téhle zábavné komedii;-D

Griffinovi (1999) (seriál)

Divákův průvodce po popkulturním vesmíru.

Vzpomínky (2006)

Vizuálně uspokojivé. Herecky uvěřitelné. Ale žánr sci-fi tady okatě trčí jako Dennis Rodman na srazu vedení korejské lidově demokratické armády. A to je asi ten problém, protože žánr celou dobu pohání děj. A já zkrátka musím pochybovat nad tím, že by si Denzel jen tak sedl do stroje času aniž by se divil: "Sakra! Já že budu první negr, kterej bude cestovat časem?" Věřím že takhle nějak by to řekl třeba Samuel L. Jacskon:-D

Gynekologie 2 (2007) (seriál)

Dokážu si dost dobře představit, že Gynekologie 2 vypadá "na papíře" neskutečně vtipně, ale její obrazové zpracování za námětem poněkud pokulhává. Potenciál Čtvrtníčkova scénáře zabijí nudná režie. Na druhou stranu tento miniseriál obsahuje pár skvělých (ale bohužel právě ne úplně využitých) detailů a konec konců je mnohem lepší než kožní svrab:-D. Stále však spíš maximálně za 50%.

Gympl (2007)

Příjemné překvapení! Vorel starší se sice opět snaží uchopit několik společenských témat najednou, díky čemuž žádné nedokreslí do potřebných detailů a jeho snaha občas až příliš bije do očí. Naštěstí každá z dějových linií působí relativně uvěřitelně. A to hlavně díky většinově nadprůměrným hereckým výkonům. Někteří sice až příliš "figurkaří" (Schmitzer nebo sám pan režisér) a jiní hrají vyloženě "prkeně" (Jurošková). Ale Bydžovská, Matonoha, Mádl a dokonce i poslední dobou odpudivě "novácky cleverovský" Šteindler dokáží celý Gympl obstojně nést na svých ramenou. Škoda jen že toto vtipné dílko trochu kazí podivné "stativové" snímání kamery.

Todos a la cárcel (1993)

Španělský film odehrávající se při návštěvě bývalých politických vězňů v celách, kde strávili část svých životů. Promíšeni s kriminálníky a všelijakými podivnými existencemi ukazují stav současné španělské společnosti. Tito ex-političtí vězni působí jako most mezi starým a novým režimem, ale namísto toho, aby nesli morální čistotu mučedníků časů minulých, se většina z nich ukazuje jako vcelku obyčejní chamtivci. Bohužel i přes pár celkem slušných vtipů je film "Všichni do vězení" pro našince příliš politicky nesrozumitelný a hlavně nesnesitelně ukecaný - ještě více než vánoční sraz rodiny Gilmorovic děvčat. P.S. viděno na přehlídce španělského filmu v únoru v brněnském kině Art.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Onehdá jsem Sex ve městě dokonce pravidelně sledoval a doufal, že skrze něj pochopím ženské myšlení. Párkrát jsem se dokonce zasmál. Kim Cattrall byla prostě boží. Ale Jessicu Parker jsem musel nenávidět. Takhle povrchní a uměle sympatickou postavu jsem snad v žádném jiném seriálu nebo filmu neviděl. Pořád fňuká, že nemůže najít novýho "Božskýho" ale když nějakýho má, tak si zas není jistá, jestli je to on. Hlavně že má v každém dílu novej pár bot. To je asi to nejdůležitější.