Úplně osobní (2004)

Poslední část tohoto jinak velmi originálního, invenčního a hravého filmu už trochu ztrácí tempo...7/10*.

Žoldáci spravedlnosti (2006)

Standartní současná "Seagalovka". Jen mi nejde do hlavy, jaktože Steven, bojujíce za správnou věc, zabije spoustu nevinných policistů (dost možná otců rodin)!!! Ale závěrečná hláška: "Já vždycky myslel, že byl spíš výbušná povaha." dotlačila mé hodnocení alespoň na slabší dvě *.

Vězeňské peklo (1993)

Perverzní, béčkové, laciné a lehce lesbické. Klasika pro ranný Intersonic. Jednou jsme to pustili na střední škole naší češtinářce v dobu, kdy se zrovna chystala na dovolenou do Turecka, kde se film odehrává. Málem si tu cestu rozmyslela:-D

The Work of Director Spike Jonze (2003) (video kompilace)

Na druhém disku je takový krátký klípek o tom, jak na protilehlých chodnících kráčí dívka a chlapec. Napodobují své pohyby. Až nakonec přijde dosti morbidní zakončení. To musíte vidět;-)

Tak jde čas (1965) (seriál) odpad!

Ale má to tisíce dílů, lidi na to teda koukaj:-D

King Kong (1933)

Film, jehož triková složka mě neustále okouzluje a v některých momentech mi vyloudí úsměv na tváři (třeba masožraví býložravci). Takhle si já představuju klasický hollywoodský biják.

Zona Zamfirova (2002)

Nám se asi celý svět bude divit, že Svěrákovy Vratné lahve tady vidělo přes milion diváků. Já zase nechápu, jak tolik Srbů mohlo zajít na Zonu Zamfirovou. Vždyť je to jenom trošku lepší telenovela.

Interstate 60 (2002)

Duševní cesta, která vytváří novou (tedy první) mytologii USA. Nápad putování v bezvědomí i myšlenka hledání sebe sama rozhodně není ničím objevným, ale "Interstate 60" tuhle pravdu zná a hraje si s ní. Jakoby nekomplikovanost alegorie souvisela s americkou neznalostí evroposké a asijské mytologie, proto se musí první legenda předložit nepříliš složitým způsobem. Naštěstí svižně, vtipně a orámována celou řadou menších rolích dobře hrajících hollywoodských herců.

Závěť (2007)

Tak se sám sebe ptám, jestli to tak trochu nebyla pocta béčkovým akčním filmům. Chlapi po sobě střílejí kulomety o stošest, ale ne a ne trefit. Ale o to přece v téhle přeplácané komedi nešlo. Svatbou naplnit závěť žijícího (?!) děděčka, to je to oč tu běží...

Maltézský sokol (1941)

Podle mě o něco lepší než "Hluboký spánek". Humphreymu nikdo nemůže upřít, že byl setsakramentskej sekáč.