Andromeda (2000) (seriál) odpad!

Ha-ha-ha-ha-ha. To si snad Kevin dělá srandu, co?

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Knižní předloha je geniální. Kdo jí četl, ten ví. Film má vcelku ucházející tempo, obsahuje pár geniálních vtípků přebraných z knihy. A jeho vlastní invence spočívá v nepovedených úpravách a povedené delfíní písní "Sbohem a díky za všechny ryby".

Auta (2006)

Asi nejdětinštější a nejsilněji moralizující film od Pixaru. Ale závěrečné titulky mě natolik rozesmály, že to pořád ještě stačí na 4*.

The Commitments (1991)

Jimmy Rabbitte: "Na co hraješ?" Popletený nákupce drog: "Na škole jsem hrával fotbal." Jimmy Rabbitte: "Já myslel na jakej hudební nástroj?" Popletený nákupce drog: "Na žádnej." Jimmy Rabbitte: "Tak co tady děláš?" Popletený nákupce drog: "No, viděl jsem všechny stát tady tu frontu, tak, no – myslel jsem že tu prodáváte drogy."

Zúčtování v Malém Tokiu (1991)

Brandon Lee: "Kennere, v případě, že nás zabijou, chci ti říct že máš to největší péro, jaký jsem kdy viděl." Dolph Lundgren: "Díky."

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Moje seriálové guilty pleasure. Co dodat? Snad jen - Brandon drží v rukou dvě pidiflaštičky whiskey: "Dylane to si všechno vypil sám?" Dylan s výrazem plným kocoviny kurážně odpoví: "Jo, Brandone."

Dannyho parťáci 2 (2004)

Poněkud překombinovaná záležitost, kterou zachraňuje pouze šarm sehraného hereckého týmu a nesmírná rajcovnost Catherine Zeta-Jones.

Křižník Potěmkin (1925)

Další z oněch historicky nejhodnotnějších filmů, jejichž zařazení do této kategorie jsem nepochopil. Hrozná NUDA. A jedno velké socialistické poselství. Jsem si jistý, že kdyby dnes někdo natočil formálně takto přelomový film s ideologicky podobnou myšlenkou, neměl by zde více jak 70% průměr.

Čaroděj ze země Oz (1939)

Jeden z nejperverznějších filmů všech dob. Mladá a nevinná dívka Dorotka kypící přebujelou sexuální energií putuje zemí Oz, kde narazí na trojici starších velmi nesebevědomých mužů. Každý z nich je svým způsobem zcela neschopný činů (tedy jaksi impotentní). Dorotka, dvanáctiletá holčička uvězněná v těle sedmnáctileté sexbomby v nich postupně objevuje ztracenou potenci a vrací jim sexuální sílu. V závěru si všichni tři muži přejí, aby Dorotka v zemi Oz zustala a pářila se s nimi až do skonání věků. Bohužel, Dorotka si uvědomí, že ještě musí ujít velikou cestu než bude moci souložit s třemi muži najednou, a tak se vrátí zpátky do Kansasu.