Odstřelovač (2007)

Tak tomu já říkám "áčkové béčko". Wahlbergovi zabili psa a odnesou to všichni, co na tom měli svůj podíl!:-D

Prosíme přetočte (2008)

Já vlastně rozumím, proč zde Be Kind Rewind není v červených číslech. Přece jenom tomu filmu trochu schází určitá dávka energie, ale jakožto člověk, který strávil pubertu natáčením šílených filmů na VHS kameru dávám za 4*. Neboť Gondryho film oplývá takovou dávkou tvůrčích nápadů, že se téměř stává ročenkou amatérského filmaře. A navíc Black, Def a Glover hrají skvěle.

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

Bender mi pořád dokazuje, že je božskej! Je to láska mezi ním a mnou - sobecká a žárlivá, ale opravdová!:-D

Mlha (2007)

Film, který skvěle mísí různé typy hororových subžánrů. Lehce odkazuje na některé starší mistrovské kousky a přitom se může směle zařadit po jejich bok. Jeho konec ve mě probudil ještě negativnějsí pocity než Snyderův Úsvit mrtvých a po jeho konci se mi velmi špatně usínalo;-)

Manželská lože (1993)

"Kam jdeš?" - "Jdu se upálit." Podivná móda, plakáty s Arniem a značné rozpaky nad ekonomickými změnami. Jako bych viděl 90. léta v naší republice. Jenže v Manželských ložích je celé dění zprostředkováno vcelku drsným a absurdním způsobem. Až se ono komično 90. let téměř zcela vytrácí. Je to film, který si nebere servítky a velmi přímo se snaží nastavit ono proslulé zrcadlo společnosti své doby, jen tu budoucnost vidí natolik skepticky, že svůj odhad její podoby totálně přestřeluje. Ač se tomu nechce věřit, Rumunsko je už v EU:-)

Lovec draků (2007)

Tak trochu příklad učebnicové stavby hollywoodského scénáře. Hlavní postava musí doputovat z bodu A do bodu B a odčinit tak chybu, které se kdysi dopustil. Naštěstí má Lovec draků ohromné štěstí, že v neokoukaném prostředí hrají neokoukané tváře a že má tak schopného režiséra jakým je Marc Forster. Ten si zaslouží pochvalu za schopnost poutavě a při tom uvěřitelně ztvárnit jakýkoliv cizí "svět".

Filantropica (2002)

Velmi velmi paranoidní film. I když hlavní hrdina celý film kráčí za svým cílem, nakonec pokorně přijímá mediální mýtus, jež sám v průběhu filmu vytváří. Žádná řachanda, ale přesto velmi vtipné.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Jak na to chvíli koukám, tak mi dochází, je to úplně stejně příšerná sračka jako eRPéčka (VéKáVéčka). Má jenom o malilinkatej chloupek lepší - ehm - "výpravu".

Fifty Fifty (1992)

Jedna z těch "klasik", který jsem jako malej sjížděl na Vé-Há-eSkách;-)