Jules a Jim (1962)

Nečekal jsem to. Ale po půl hodině me film vtáhl do sebe, a já jím proplul až do konce s podivným pocitem u srdce. Možná to bylo zvláštním večerním rozpoložením, ale tenhle film se v danou chvíli zalíbil a musím Truffauta pochválit. Jen občas mi občas vadila ta rozklepaná kamera, která ovšem jindy brilantně zobrazovala plynutí šasu svým otáčením o 360°.

Plán 9 (1959)

Jsem rozpolcen, dávám za 3*. Je to zlé a špatné, ale s láskou natočené. A ty létající talíře na provázcích jsou roztomilé.

Ed Wood (1994)

I love you Eddie! Tvé setkáíní s Orsonem pro mě bude doživotní inspirací:-)

Herkules (1995) (seriál)

Ty první filmy jsem měl rád. Seriál šel ale s každou sérií kvalitou hrozně dolu, ale Joxer si tři hvězdičky zaslouží nebo ne? Od třetí série je to pak tak za 1* až 2*.

Zabiják (2003) odpad!

Zajímalo by mě, jestli někdy Steven dostane nějakou opravdovou filmovou cenu i ve svém životě. Tady jednu dostal a celej film o tom žvanil. Když ho zatkli a když mlátili (tedy se o to snažili), pořád křičel, že je profesor a že má cenu. A pak tu taky pořád žvanil ten boss mafie - ale totálně z cesty, pořád seděl, kouřil doutník a mlel: "Musíme dostat toho profesora. Dělá nám problémy. Musíme ho odstranit." Ach, a o soubojích netřeba se zmiňovat, Seagal máchá rukama a stojí na místě, jednou vyskočí a dvakrát kopne, aby to nebylo úplně debilní.

Svéráz národního lovu (1995)

S pár kamárády a třemi lahvemi vodky jedinečná záležiost, bezkonkurenční! A každé další zhlédnuttí zvedá kvalitu. Miluju generálovy květnaté přípitky. Nu, na družbu!

Ro(c)k podvraťáků (2006)

Copak si nikdo nevšiml, že Janák zcela zřetelně a okatě natočil špatný brakový film, který se tváří jako rádoby cool podívaná?:-) Vůbec jsem nepobral, o co tam šlo, proč to tak skáče, a co mělo jako být vtipné?! To se mi stává jen u béček. takže kloubouk dolu. Hvězda navíc za Mádla našňupaného koksem a jeho tátu tahající zásobník Postráneckému z pistole.

Krvavý sport (1988)

Já měl vždycky radši Kickboxera. Ale i Krvavý sport obsahuje plno památných okamžiků. Hlavně ten zpomalený záběr, v němž Van Damme s psychopatickým výrazem ve tváři rozbíjí tu zastrčenou cihlu, na což zlý Asiat s přebujelou muskulaturou zareaguje slovy: "Cihla tě neuhodí!" Navíc, kdo by řekl, že i přes tenhle film se člověk dostane k Oscaru (Forrest Whitaker). Van Damme si ho podle rozhovoru z roku 1995 prý plánuje zhruba na rok 2015. Tak určitě.

Cyborg Cop (1993)

V dětství jsem si tenhle film fakt užíval. Však Bradley hrál v Americkým Ninjovi 3, 4 a 5. Ale nedávno jsme na to koukali s kamarády na "béčkovým večírku" a trochu mě to zklamalo, i když jsme se občas hodně zasmáli.