Teror ve vlaku (2002) odpad!

Van Damme bojuje. Van Damme jezdí po vlaku na motorce s nepovedeným greenscreenem. Van Damme jede zachránit svět! A ještě k tomu si střihne psychologicky dojemnou scénu, ve které si popláče on, ale hlavně diváci! Zřejmě nejhorší film mého v dětství tak oblíbeného Belgičana.

Karate tiger 3: Pokrevní bratři (1990)

Přátelé, s českým dabingem je tento film opravdový poklad. Hlavní záporák z hlasem Jana Přeučila je borec i slizoun přímo k pohledání. Přeučil pak dabuje ještě asi pět vedlejších postav. Bojové scény nejsou špatné, ba naopak jsou dost kvalitní - hlavně závěrečná scéna v hangáru. Ale mezi námi, občas je to tak legrační, že nevíte jestli je to autorský nápad, nebo se to asi nepovedlo. A i když většinou platí ta druhá varianta, je to přece starý dobrý béčko, tak proč se čertit?

Inferno (1999)

Van Damme zhmotňuje představy imbecilního hrdiny v imbecilním filmu tak komickým způsobem, že prostě nemůžu jít pod 4*. Scény, kdy Van Damme hází zamilovaný pohledy na Rondu a na její pověstný jablečný koláč jsou kouzelně debilní. Scéna, kdy Danny Trejo visí za krk na laně a křicí: „Pojmenuj po mě svýho syna!“ se zapsala do dějin idiocie. A všemu tomu nasadí korunu Jean-Claude v ručníku a kozačkách odměnující dvě sexy ženský souloží, kterou pozoruje stará babča. Víte, když se u špatného filmu pobavím, jsem většinou spokojený divák, a když se navíc dozvím co to znamená být jako kojot, jsem na vrcholu diváckého blaha! Ha-ha!

Ve stínu upíra (2000)

Willem Dafoe pojídajícího netopýra je skvostný..

Cesta na Měsíc (1902)

I když jsem to viděl s oním anglickým komentářem, je to báječné. Takové kouzelné a legrační zároveň. To se musí vidět.

Raptor Island: Ještěři útočí (2004) (TV film)

"Šetřete municí! Ratatatatatatatatatatatatatatata!" Dementní mariňáci v čele s nakrátko ostříhaným Lamasem střílejí ostošest stromy a jiný lesní porost místo veletrapně animovaných raptoru. Šanci vidět takovou blbost máte v životě jen párkrát. Na druhou stranu je to tak hloupé a tak uboze a levně natočené, že se u toho velmi pravděpodobně budete smíchy válet pod gaučem. Proto dávám * z milosti.

Něco na té Mary je (1998)

Ted: Z Japonska? Co dělá v Japonsku? Co, co, co, proč je v Japonsku? Pat Healy: Slyšel jste o korespondenčích svatbách? To je něco podobnýho. Ted: Mary je, dyť...copak jsou na hlavu? Vždyť je tlustá! Pat Healy: Nezapomínejte, to je kultura sumo. Tam platěj za každý kilo. Asi jako u tuňáku.

Superman (1993) (seriál)

Je to především skvělý komediální seriál, takže ony legrační triky Supermanovi zase tolik neubírají. Některé vtipy jsou báječné a postavy jako Lois, Jimmy a šéfredaktor Perry tomu dodávají "šťávu"... Vojáci zajmou Clarka, který se je snaží přesvědčit, o spiknutí, které provádí jejich generál, načež jeden z vojáků prohlásí: "Jo jasně a co na mě vybálíš příště? Že si Superman?"

King Kong (2005)

Jacksonův remake svůj originál na mnoha místech přikrášluje a rozvíjí. Bohužel to má spíše efekt zdlouhavosti. Nicméně se musí nechat, že větší prokreslení vztahu mezi Kongem a kráskou filmu prospívá. A akční scéna s Tyranosaury pulzuje napětím.

Past na rosomáka (2002)

Romantická komedie se mění na netradiční vězeňský film, který přechází v kriminálku a vrací se zpátky k romantickému tónu a celé to stále osciluje na poli hudebního filmu. Netradiční žánrový mix s rozkošnou Robin Tunney v hlavní roli a BRANDONEM WALSHEM ve vedlejší roli sexy svůdníka!;-)