• Thriller

Kruté moře (1953)

Působivé, zajímavé a ve finále strhující válečné drama o námořních bitvách 2. světové války.. Pro mě osobně španělská vesnice, pole neorané, vím o tom velký nic.. Tedy jsem se nechala nalodit na Compass Rose a pánové Jack Hawkins, Donald Sinden, Denholm Elliott mě podmanivým způsobem pohoupali.. Pravdou je, že válka je hrozné šílenství, moře umí být kruté, přesto se jedná o film, který stojí za to vidět..

Svědek (1985)

Tento snímek má mýma očima několik předností, Harrison Ford v hlavní roli je tahounem příběhu, zajímavé je nahlédnutí do uzavřené komunity a sympatické vyobrazení skromného životního stylu, no a pochopitelně střet dvou světů s příjemným hudebním podmazem.. Malý chlapec se stane svědkem vraždy a je schopen identifikovat vraha, k překvapení vyšetřujícího detektiva označí na fotografii vyznamenaného policistu.. U mě filmová spokojenost a parádní čtyři hvězdy..

Zimní prázdniny (2023)

Pozoruhodná věcička k zamyšlení, příběh stárnoucího učitele a problematického studenta mě zaujal díky hercům, pochvalu zaslouží nepochybně Paul Giamatti a jedním dechem dodávám, že se mi moc líbil Dominic Sessa, míním tím jeho herecký projev.. Ten závěr s matkou a jejím novým manželem mě posadil na zadek (negativně), no a ten ředitel to bylo taky „něco“.. Ode mne krásné čtyři hvězdy, během sledování filmu jsem si vysnila úplně jiný konec..

Jedna mezi oči (2012)

Tohle je akčňák dle mého filmového gusta, přímočará chlapácká jízda se sympatickým hereckým ansámblem.. Sylvester Stallone je bourák, ať si kdo chce, co chce, říká.. Příběh o nájemném vrahovi, který nechtěně spojí síly s poldou, aby našel vraha svého parťáka a toho, kdo ho podrazil, mě vyloženě bavil a k tomu spousta skvělých hlášek pro odlehčení.. Závěrečná sekernická bitka obdivuhodná, no a Momoa taky dobrý..

Kde sní zelení mravenci (1984)

To jsem si takhle naplánovala, jak se zasním u zelených mravenců a ono ne, prakticky tam nebyli, škoda.. Očekávaný střet domorodců s moderní civilizací nebyl nijak vyostřený, spíš mi připadal úsměvný a ve finále smutný.. Ani ta atmosféra na mne nijak zvlášť nezapůsobila, táhlo se to v líném tempu a já u toho usnula.. Tedy jsem se dnes večer k filmu vrátila a odkoukala na druhý pokus.. Pravdou je, že myšlenkově souzním, rozumím i chápu, ve stylu zpracování se s tvůrci bohužel míjím..

Hrabě Monte Cristo (2002)

Domnívám se, že největší problém tohoto snímku spočívá v jeho názvu, kdyby se jednalo o dobrodružný příběh mladého muže jiného jména, diváci by to určitě přijali lépe.. Mě to vyprávění celkem bavilo, líbilo se mi a musím jedním dechem dodat, že James Caviezel je zajímavý typ.. Se závěrem jsem se moc nepopasovala, ale budiž, holt je to jiné..

Hrabě Monte Christo (1975) (TV film)

Musím přiznat, že kombinaci Richard Chamberlain- Miroslav Moravec neodolám a opětovně podléhám, on celý ten dabing je velice povedený (Jiří Holý, Vladimír Brabec, Eduard Cupák atd.) a pravdou je, že pro Richarda Chamberlaina mám dlouhodobou slabost, ať už to byl Agent beze jména nebo kněz Ptáci v trní.. Tento TV film si to valí expresem, spoustu událostí vynechá, některé postavy mají málo prostoru, přesto se znalostí příběhu funguje bezvadně, pochopitelně míněno mýma očima.. Hodnocení ponechávám tam, kde už roky je, opakovaně filmová spokojenost..

Hrabě Monte Cristo (1998) (seriál)

Zdařilé zpracování literární klasiky, opáčko bylo v mém případě nutné, viděla jsem tuto sérii kdysi dávno... Celý ten herecký ansámbl byl skvělý, stejně tak byl báječný nápad obsadit děti herců hlavních postav do jejich mladších verzí.. Ze začátku jsem se potýkala s tím, že mi Gérard Depardieu nepasoval do podvyživeného vězně, ale nakonec to se mnou uhrál velmi dobře.. Líbil se mi pochopitelně Bertuccio (Sergio Rubini) a musím zmínit Ornellu Mutiovou, na ni se hodně dobře kouká.. Jen ten upravený závěr byl trochu jako pěst na oko.. Nicméně výprava, kostýmy, hudba a celková atmosféra - to vše je krásné..

Hrabě Monte Christo (1954)

Mám tento dobrodružný příběh ráda odmala, charismatický Jean Marais byl můj první filmový Edmond Dantes, no a s tím už nikdo nic nenadělá, dokonale naplnil mou představu z knihy.. Viděla jsem i pozdější zpracování, z nichž má každé něco do sebe, ovšem pořád platí, že k tomuto se vrátím kdykoli..

Pravá ruka pomsty (2024)

Vůbec to není tak špatné, jak by se mohlo dle zdejšího „erudovaného“ hodnocení zdát.. Orlando Bloom má s přibývajícím věkem čím dál tím zajímavější charisma, chci říct, že se mi v tomto snímku líbil.. U mě dobrý, zvládla jsem to bez problémů, žádný bílý vlas nepřibyl a výtky si nechám od cesty..