Avengers: Infinity War (2018)

Příprava na velké finále se povedla, bylo zábavné i napínavé. Mýval už nebyl otravný a "Pan Lord" nedělal tolik píčovin jak v jedničce, takže to hodnotím kladně, klacek opět v poho a hledí si svého a nakonec pomůže. Doktor si to fajtí hezky, ale v průběhu filmu až moc zlidštěl, škoda. "Závěrečná" bitva pěkná a epická jak už je u Marvelu zvykem. Efekty i zvuk skvělý. já jsem byl spokojen, no a ten konec... Hodnocení: 86/100.

Fakjů pane učiteli 3 (2017)

Trojka není nikterak překvapivá, ale pokračuje v duchu jedničky, jen už se téměř neobjevuje úča Schnabelstedtová, ale nastupuje na scénu Enzbergerová a samozřejmě to táhne Müller. Jinak opět to samé vtípky, drsné metody učení, motivování ve velkém a taky nějaký ten závěr. Hodnocení: 67/100.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Vtipné, pravdivé a trefné. Řekl bych, že je zde vše co se od animáku dá čekat, vtipné narážky na popkulturu, rychlost úřadů, nějaké to drama, přátelství a samozřejmě i morální poselství. Příběh není nijak originální, zato je poutavý, pro mě částečně předvídavý, ale i tak mě dokázal ke konci překvapit. Za mě jednoznačně plus a nejlepší animák za posledních pár let. Hodnocení: 85/100.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Tak tomu říkám drama podle mého gusta. Jeden z porotců, který zpochybní "jasný" případ a postupně se snaží ostatní zviklat. Pěkně vypracované postupné zpochybňování na první pohled průkazných důkazů na to je radost pohledět. Až mě z toho mrazí, když si představím, že takhle snadno může dojít k justičnímu omylu i když u nás rozhoduje soudce. Scénáristicky pořádný kus hodně dobré práce, herecké výkony taktéž výborné. Hodnocení: 96/100.

Čarodějovy hodiny (2018)

Sice to nic převratného nebo originálního není, ale film odsýpá je vtipný a po vizuální stránce pěkný. Ústřední dospělá dvojice funguje luxusně s jejich neustálým hašteřením. Dobrá fantasy jednohubka na pobavení. Hodnocení: 63/100.

Sousedi (2014)

Nic světoborného to není, ale pár opravdu povedených vtípků zde bylo, a celkově to fungovalo a nenudil jsem se. Hodnocení: 54/100.

Evoluce (2001)

Dobrá komedie, která pobaví a může i poučit co a jak vlastně ta evoluce funguje v nereálně zrychlene verzi samozřejmě. Vtípků a vtipných momentů je zde dost a film má spád. Herecké obsazení je zde kvalitní a jejich výkony dobré. Za mě velmi zdařená sci-fi komedie/parodie. Hodnocení: 74/100.

Na hory (2018)

Dobrý kraťas, ale jestli si někdo z toho vezme ponaučení to fakt nevím. Konec dost drsný. Jelikož jsem z pohledu filmu za zenitem tak ty "mládé" nepochopím. Hodnocení: 60/100.

Divoká dvojka (2015)

Zábavná komedie kdy se pro změnu utíká před vrahouny a to i z řad policie. Vtípku a vtipných momentů je zde dost a příběh odsýpá v dobrém tempu až ke konci trochu ztrácí dech, ale vše dokupy do docela funguje a já se pobavil. Hodnocení: 62/100.

Tři životy (2007) (TV film)

Příjemná pohadka s možnosti oživování, které je dobře zakomponováno do příběhu. Průběh děje v celku standardní. Herecké obsazení a výkony v pořádku. Hodnocení: 64/100.