Poznáš, až to přijde? (2010)

Dvě hodiny jsou i na takovou trojku hodně! Na co tolik dějových linek? Jooo, jinak by to na film nestačilo. No občas vtipný šašek Wilson. A Rudd? V normálním světě by neměl šanci... Uplná nuda to nebyla, ale jako slaďák ani náhodou. 40%

I Melt with You (2011)

Věrohodně zahrané! Tak, že jsem měl chuť skočit z balkonu... Tolik humbuku kvůli 25 let starému cáru papíru, tomu se dá jen těžko uvěřit. 60%

Válka Bohů (2011)

Posledních dvacet minut má ještě nějakou hodnotu, alespoň co do soubojů a účelových trikových sekvencí. Pokud ale vemu v potaz události, které k tomuto konci vedly, tak ty byly daleko za očekáváním. Prázdné putování Thésea z místa na místo odnikud nikam, doprovázené náhodnými fight sekvencemi. A zase se ukazuje, že plazmy mají vynikající černou, jelikož jsem neměl mnohdy šain, co se tam vlastně děje. Podobný komiksový kousek, Thor, byl mnohem vydařenější! 60%

Bílá pomsta (2011)

Téměř k dokonalosti vykreslené postavy jsou největší devizou snad již sté válečné historické události Číny. Sice jsem nepochopil Weiqi, ale strategie a taktiky velkých vůdců jsou oním dalším pilířem, o který se White Vengeance jako celek opírá. Tomu taky odpovídá délka filmu a prostor, který je této tématice věnován. Tady asi mnoho lidí narazí, stejně jako já. Soubojů mnoho není, ale i tak o sebe meče narazí snad tisíckrát, pochvala. Co se audiovizuálu týká, opět je na co se dívat, což ale není nic překvapujícího. Jak píše kolega Vavča, budu citovat "tato šachová partie za shlédnutí stojí". 60%

Jack a Jill (2011) odpad!

Že má ještě někdo odvahu něco podobného tvořit. Uječený Adam Sandler 2X?!! To už je vážně moc! Trapnými scénkami se to jenom hemží, ale? Možná, že v americe jsou prdění a podobné úchylárny v kurzu. A nezachrání to ani Al Pacino. Guninga... 20%

Hugo a jeho velký objev (2011)

Já mu asi nepřijdu na chuť! Scoresemu, myslím! To napětí, to tajemno, dobrodružství všude kam se podíváš, ultimátní hudební doprovod, to všechno možná na ostatní působilo, mě to však minulo velkým obloukem. Nevím, jestli to bylo tím, že do poměrně úzkého tématu napěchoval tuny scének a rádobyvtipných gegů, nevím! Od toho klučiny, přes Leeho až po Sachu, šlo o pěkné pohádkové herecké výkony, tím ale pro mě tento "expres" skončil. Duši do "automatu" ani do "filmu" se dostat nepodařilo... 63%

Gruffalovo dítě (2011) (TV film)

Krátké, milé a malé dobrodružství Gruffala, tentokráte vydajícího se po stopách velké zlé myši. No řekněte sami, nezní to jako pohádka? Ano, je to pohádka pro malé, ale věřím, že i my dospělí si Gruffalo oblíbíme. Pěkná hudba! 75%

Mistrovský plán (2011)

Teda, dostat bourák z tak pekelně střeženého hotelu, to je na drama té nejvyšší kategorie. Nebo z toho může být slušná komedie, když si uvědomíte, jaké trable můžou nastat, když se s vozítkem nacházíte ve třicátém poschodí. Taky k rozluštění zápletky bude zapotřebí promazat mozkové závity! Jo jo, kdyby ryby...a jedna velká nuda s nezajímavou partičkou kolem Stillera a Murphyho! 40%

Kronika (2012)

Hooodně povedené efekty jež doprovází schopnosti oněch tří teenagerů, kteří trochu mrhají svým získaným talentem. V podstatě vidíme jen jejich puberťácké sníčky splněné ve skutečnost. Tedy až na samotný konec, kdy už jejich řádění odskáčou všichni v okruhu dvou kilometrů. Nápady i myšlenka dobré, použitá kamera zajímavá, ale nic víc, než pár dobře využitých efektů nečekejte. 60%

Návrat Chen Zhena (2010)

Co se především nepovedlo, byl mnohdy zběsilý střih při soubojích! Díky tomu z Donnieho dostáváme jen polovinu, co umí a to je v jeho a našem případě škoda. 60%