• Thriller

Agent bez minulosti (2002)

Hoci akčné filmy veľmi nemusím, tento mi v konečnom účtovaní vyznel taký nenásilný a agent James Bourne mal na míle ďaleko od všetkých tých typických amerických akčných frajerov. Matt Damon tu podľa mňa predviedol svoj životný výkon a človek sa už už teší na pokračovanie.... A Extreme Ways od Mobyho tam sedí ako riť na šerbeľ.

Těžký zločin (2002)

Neviem prečo je tento thriller tak slabo hodnotený.... Má všetko....skvelé obsadenie (Ashley Judd, M.Freeman, J.Caviezel, Amanda Peet), výbornú zápletku, neokukaný scenár a ani ten koniec nie je taký, ako by ste čakali.... Happyend?

Houbičky (2007)

Čakal som od toho určite viac, hodne som si sľuboval od toho, že to bude mať írsky (britský) nádych. Lenže - typická amerika. V konečnom dôsledku mi to pripadalo akoby to bolo zmutované s Next. Iba ten Niki Cage mi tam "chýbal"... ;-)

Prokletí domu slunečnic (2007)

Ničím neprekvapený, ničím nesklamaný.... Klasické americké pozerateľné B-čko.

Disturbia (2007)

Som spokojný, lebo tento tajomný thriller splnil moje očakávania. Herecky tu jasne vynikli Shia LaBeouf a David Morse, super zahrala aj neotrelá Sarah Roemer ale herecky ako tieň pôsobila Carrie-Anne Moss. Po "akčnom" úvode prišla oťukávacia polhodinka a po nej to prišlo. No proste nemám čo vytknúť. Až na ten "macherský" záver, keď Kaleova matka vyšla z Ternerovho domu spolu so svojím synom a vlasy jej plápolali ako Desperadovi.

Vesnice (2004)

Jeden z mnohých Shyamalanových záhadných a tajomných príbehov.... Život v izolovanej osade uprostred lesov je jednoduchý a krásny a na druhej strane ťažký a krutý. Obyvatelia si musia vystačiť s tým čo majú, k tomu sú vedení aj ich potomkovia. Lenže okolné lesy skrývajú veľké tajomstvá a hrozbu zároveň. Perfektný námet, stačí už len sledovať. Len musím sa priznať, čakal som od toho o trošku viac. Ale i tak je to slušný mysteriózny horor, akurát že v ňom neni toľko "akcie". Na to si treba zvyknúť ako aj v iných Shyamalanovkách (Šiesty zmysel, Znamenia). A pán režisér? Opäť sa obsadil do jednej z vedľajších úloh. Táto bola ale ozaj vedľajšia - bol tým strážcom zákona, čo čítal v kancelárii noviny. A vidieť ho bolo iba v odraze skla na dvierkach skrinky s liekmi.

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Pre mimozemšťanov náučný dokument, pre našincov príjemná zábava s vtipnými monológmi rozprávača. A k tomu tá Carmen Electra ! Hmmm !

Mezi řádky (2007)

Príbeh o tom, ako sa vlastné predsavzatia so zarytosťou a tvrdohlavosťou dajú uskutočniť, hoci vyzerajú úplne nereálne. Učebné metódy Erin Gruwellovej markantne zasiahnu do životov jej žiakov a aj jej samotnej, či už v dobrom alebo v zlom. Vzťahy medzi žiakmi, vzťahy žiakov v rodinách a súkromný život učiteľky sa s prichádzajúcim záverom akoby "prepólujú".... Film je dosť hraný na city diváka a musím ešte dodať, že to nie je čistokrvná dráma.

Zoufalý a nebezpečný (1995) (TV film)

A zase tie americké tv thrillery.... Čo dodať, ja ich proste žeriem!

Příslib smrti (1999) (TV film)

Klasika, americký tv thriller z konca 90-tych rokov opäť nesklamal. Zaujímavý dej a šokujúce rozuzlenie. A po ňom si treba povedať: Neverte nikomu inému, len sebe samému.