• Thriller

Next (2007)

Kto by aspoň raz za čas nechcel vedieť, ako sa veci vyvinú? Kto by aspoň raz nechcel dostať druhú šancu? Nicolas Cage ako Cris Johnson takúto šancu má, lenže....tajomstvo pomaličky vypláva na povrch a zo zaujímavého thrilleru sa stáva akčná naháňačka.

Ledově ostří (2007)

Vcelku zaujímavý dej, kde úhlavní nepriatelia vinou osudu (a aj svojou) spájajú svoje sily a napriek rôznym predsudkom idú reprezentovať svoju krajinu ako krasokorčuliarsky pár. Alebo inak povedané, slušná komédia ktorú svojimi výkonmi vytiahli Will Ferrell a Jon Heder. Ale divák musel tušiť ako to nakoniec celé dopadne....

Rychle a zběsile (2001)

Gratulujem Amerike k ich "veľkofilmu". Samí svalovci, samí machri a samé tupé hlavy.... Nebyť tohoto podtónu tak by bol film u mňa aj na vyššej úrovni.

Žába k zulíbání (2002)

I keď filmov s podobnou témou, čiže zámenou osobností som videl už niekolko, musím povedať že naozaj neľutujem. Hoci niektoré scény boli aj tak trochu trápne a primitívne, v konečnom zúčtovaní treba povedať, že človek sa pritom dosť nasmial čím si komédia svoju úlohu splnila.

Závan smrti (2007)

Slušný napínavý horor, ktorý sa síce pomaly rozbieha ale o to ma rýchlejší spád. Zo začiatku celkom obyčajný príbeh....a nakoniec sa z toho vykľuje poriadna ducharina. Jednu hviezdičku som pridal za prekrásnu zimnú krajinku, ktorá tomuto hororu dodáva taký strašidelnejší nádych.

Motel smrti (2007)

Slušný thriller, bez mimoriadne krvavých scén vhodný aj pre slabšie žalúdky. Nakoniec som dal "iba " 3 hviezdičky preto, lebo je to "obyčajná klasika" a nie sú v ňom nejaké rapídne zvraty alebo šokujúce odhalenia.

Ghost Rider (2007)

Zmluva s diablom a Nicolas Cage - výborné. Tu sa nedá nič iné dodať - je to pán herec. Utkvela mi v pamäti jedna scéna. A to keď za Johnny Blazeom prišiel diabol a navrhol mu zmluvu. Tieň toho diabla bol taký realistický až hrôzostrašný.

Roming (2007)

Čakal som viacej od tejto komédie. Síce Bolek Polívka si svoje odohral, ale ten nudný scenár nevytrhlo z biedy ani pár slušných vtipov. A čo sa týka Bolkových vulgarizmov - no neviem, ale pre deti určite nie.

Double Cross (2006) (TV film)

Podobné napínavé thrillery milujem....(made in USA roky 90-te).

Ponorka (1981)

Je to náhľad do obdobia 2.svetovej vojny. Vôbec tu nejde o to, kto stál na akej strane barikády, kto bol rus a kto nemec.... Táto dráma "len" zachytáva osudy mladých ľudí vystavených nástrahám a krutostiam vojny.