• Thriller

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Videl som to asi už neviem v ktorom roku pred naším letopočtom, ale tento seriál bol vždy dosť poučný.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Tu neni o čom. Nezabudnuteľný a najlepší a komik všetkých čias. Jednoducho Mr.Bean.

Osvícení (1980)

Aký starý to je film to sa hned pozná. Veď hneď pri pár kvapkách krvi alebo vytasenej sekere toľko kriku a jačania? To neni teraz v móde. A Nicholson - ledva som ho spoznal - a ani sa nečudujem, ved to je 27 rokov starý film.

Dívka na koštěti (1971)

Rozprávkový príhej mladej čarodejnice Saxany, ktorý určite pozná každý. Notoricky známe a celkom melodické sú pesničky vo filme. Hrá v ňom plejáda skvelých českých hercov staršej generácie ako Menšík, Zázvorková, Rúžičková atď., atď. . . . Ale veď to poznáte!

Firma (1993)

Po počiatočnej idylke prichádza vytriezvenie. Toľko stručný obsah k neskutočne dlhému filmu, ale na druhú stranu treba povedať, že som sa pri ňom vôbec nenudil. Tom Cruise a Gene Hackman sa "predvádzali" v tom najlepšom svetle a filmu nechýbalo napätie a dramatičnosť.

Noční můra (2006)

Nemôžem si pomôcť, ale tento film som moc nepochopil.

Krvavá hostina (2005)

Čo to preboha bolo? Horor ťažko! Snad jedine komediálny horor, a aj to nejaké absurdné D-čko. Herci - čistý amatéri. Dej bol len o tom, ako nejaké monštrá napádajú ludí v jednom podniku ďaleko od civilizácie. Ale jednu hviezdičku si ten brak zaslúži. Za tie absurdity, ktorým som sa nasmial, ako napr. trtkajúce mláďa monštra na vypchatej jelenej hlave, pricvaknutý penis tej obludy vo dverách (skôr by tam človek čakal hlavu alebo ruku), alebo tie hlášky typu "a teraz sa sem nedostanú" alebo "teraz sme im to nandali" ale divák už vedel že práve opak je pravdou. A keď k tomu prirátam tie priblblé komentáre k jednotlivým postavám....

Krvavý diamant (2006)

Príbeh natočený podľa skutočných udalostí. Opisuje krutosti odohrávajúce sa v Sierra Leone. Prestrelky medzi vládnou gardou a povstalcami (RUF), ktoré si odnášajú aj nevinný civilisti, ale najmä výcviky a vymývanie hláv malých detí, ktoré následne "nevedomky likvidujú svojich", tak to už je sila. V príbehu je zapletený aj Leonardo di Caprio, ktorý vynikajúco zahral pašeráka diamantov. Možno si každý povie, že všetko sa pre hlavných hrdinov skončí happyendom (väčšinou to tak býva), ale nebude to celkom pravda. Film mi tak trochu pripomína Obchodníka so smrťou, ale hoci nedosahuje jeho kvalít i tak ho odporúčam videť.

Brazilský masakr (2006)

Je to taký slušný priemer, ale 4 hviezdičky sú za nedotknutú a jedinečnú brazílsku džunglu a neokukaný scenár.

28 týdnů poté (2007)

Na začiatok musím podotknúť, že režisér sa snažil silou-mocou podobať na svojho predchodcu z filmu O 28 dní Dannyho Doyla, čo sa mu aj dokonale podarilo. Všetko bolo vo filme identické, kamera , strih a zaklincoval to výborným soundtrackom z jednotky, ktorý tu dokonca odznel viackrát a v rôznych verziách. Všetko takto pripravené vyznelo výborne, ale úroveň z prvého dielu to nedosahuje. Niečo tomu ešte chýba. Preto "iba" 4 hviezdičky.