• Thriller

Nabít a zabít (2006)

Pomsta je sladká. Aj tak by sa dal charakterizovať tento film. Výborné herecké výkony sa vynímali u hlavných predstaviteľov (Hartnett, Willis, Freeman a Lucy Liu). Od začiatku sa dej a osudy ludi navzájom prepletajú, až vzniká z toho taký jeden veľký mix, ktorý úplne zaklincoval svojou úlohou Mr.Goodkat (B.Willis). Vôbec som netušil, ku komu patrí. Ku koncu je ale všetko čitatelnejšie a vzniká z toho jeden vynikajúci thriller. Len neviem, či som urobil dobre - 4 alebo 5 hviezdičiek?

Saw 3 (2006)

Veľmi kruté, drsné a len pre silné žalúdky. Ale na druhej strane veľmi rafinované a premyslené od majstra hier na život a na smrť Jigsawa. Vôbec som sa nenudil. A ten záver...hmmm...výborný.

Puls (2006)

Tento pokus ako remake hororu Kairo príliš nevyšiel. Nebyť obyčajných hereckých výkonov, ale najmä toho amerického školského prostredia v ktorom sa už tisíce filmov natáčali tak dám o hviezdičku viacej.

Memento (2000)

Tak zamotaný a časovo poprepletaný dej som ešte nevidel.... Síce som postupne pochopil, že dej sa odvíja od konca ale keď sa k tým všetkým tetovaniam pridala tá zámena s osobami v závere a navyše aj po celý film zmätený Guy Pearce (inak herecky tu vynikol), tak som vôbec netušil že kde je sever a kto je kto. A tú jedinú hviezdičku dávam len kvôli hereckému výkonu v hlavnej úlohe a ostatným hodnoteniam

Muž v ohni (2004)

Kto by bol povedal, že sa z takéhoto príjemného príbehu stane takáto akčná vyvražďovačka. Typický Denzel Washington, výborná Dakota Fanning a vcelku jednoduchý scenár, ktorý sa vám začne časom zamotávať i vďaka prekvapivému rozuzleniu. Ledva ledva 4*.

Zelené peklo (2003)

Takto zmixovaný a neprehladne zamotaný film som už dávno nevidel, snad by sa mu mohol vyrovnať horor Identita, ktorý bol ale trochu pohladnejší. Neskutočné dejové zvraty rozprávané prostredníctvom krátkych útržkov neboli nijak zaujímavé a čím sa blížil koniec filmu, tým menej ma zaujímalo kto to vlastne všetko spískal. Jediné pozitívum na tomto filme boli herecké výkony hlavných predstavitelov.

Kat (2004)

Je to niečo podobné ako thriller Odplata. Veľmi dobré, milo ma prekvapil u mňa málo obľúbený John Travolta a neznámy Thomas Jane. Len jedno sa mi zdá trochu naivné - taký skúsený mafián a ako ľahko naletel svojmu "katovi" - myslím tým likvidáciu svojej ženy a najlepšieho kamaráta.

Ztraceni v poušti (2002) (TV film)

Mne sa ten film velmi páčil, ale ako pozerám dosť kritiky. Pozrite sa: bol to horor (môj obľúbený žáner), mal zaujímavý a prekvapivý dej, bol napínavý a medzi 4 resp. 5 hviezdičkami rozhodol fakt, že toto bol prvý film s takýmto scenárom ktorý som videl. Jediným malým mínusom bolo, že toľko z toho zla som nevidel, ako by som si bol predstavoval. A ten záver? Čo je na ňom zlé? Jedna otázka mi síce zostala nezodpovedaná, ale inak OK.

Pelíšky (1999)

Skvelá komédia so staršou generáciou výborných českých hercov. Film je zasadený do nedávnej minulosti, čo určite neprehliadnete v závere filmu.

Leon (1994)

Známy Jean Reno, mladučká a peknučká Natalie Portman, výborná zápletka s prekvapivým rozuzlením. Bol som milo prekvapený. . . .