• Thriller

A.I. Umělá inteligence (2001)

Skvelá sci-fi dráma s nádychom rozprávkovosti (hľadanie Modrovlásky a pod.). Tvorcovia tu dosť hrajú na city diváka, a treba povedať, že im to ide! Dej sa odohráva v budúcnosti, kde si môžete dať svojho vlastného potomka aj vyrobiť. Bude pritom schopný milovať, bude sa správať ako vaše vlastné dieťa ale predsa....k maximálnej dokonalosti mu bude vždy niečo chýbať. Ale to už nechám na vás.... A ak by vás film chytil za srdce, tak vám odporúčam ešte jeden podobne ladený príbeh s Haley Joel Osmentom v hlavnej úlohe - PAY IT FORWARD.

Neznámý svůdce (2007)

Zo začiatku trocha zložitý a komplikovaný thriller. Keď som sa dostal do obrazu, začalo mi to pripadať tak trochu fádne a nudné. Ale omyl! Chystajte sa na zaujímavé finále a skúste uhádnuť, kto nakoniec držal opraty v rukách.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Filmy z histórie majú u mňa svoje čaro. Naozaj nezvyčajný a zvláštny film, no napriek tomu mu dávam 5 hviezdičiek. Už len pre tú originalitu a rozprávačské monológy. Na jednej strane môžete súcitiť s hlavným hrdinom, no na strane druhej ho môžete za všetky spáchané zločiny aj ukrižovať. Je skutočne ťažko sa vyjadriť k tomu, či je vinný alebo je sám obeťou zvrátenej posadnutosti. Extrém tu strieda extrém a nesmelý, plachý a o to viac nebezpečný a famózny Jean-Baptiste Grenouille vám pripraví veľkolepé a divoké finále na záver, ktoré zatiaľ nemá páru. SPOILER: "Zázračný" parfém vám všetkým poriadne vytrie zrak a nebudete chápať tak ako aj ja, ako sa v závere filmu zachoval kat, ako na všetkých zapôsobila dokonalá vôňa parfému (milostné orgie v uliciach Paríža, pomstychtivý otec mladého dievčaťa), alebo ako nakoniec dopadol hlavný hrdina, keď už mal svoje celoživotné dielo v rukách... Predsa mu len niečo chýbalo... Skutočne výnimočný film, ktorý sa oplatí vidieť!

Prázdniny pana Beana (2007)

Konečne starý známy Mr.Bean. Síce sú niektoré scény notoricky známe, ale výborne pobavia. A to, že pri jednotlivých seriáloch nie je dabing a ani ho nie je treba platí aj o Rowanovom poslednom celovečernom filme.

Dallas (1978) (seriál)

Verte mi, treba sa len do tohto kolotoča menom Dallas dostať, a už vás nepustí.

Derrick (1974) (seriál)

Myslím, že svojho času jediný krimi seriál spolu s Dempsey a Makepeaceovou.

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Je to síce pre deti, ale aj tak je toto až neskutočne primitívne.

Doktor z hor (1992) (seriál)

Nechápem, čo je tu toľko kritiky! Veď tento seriál nie je až taký zlý....

Krok za krokem (1991) (seriál)

Príbeh obyčajnej americkej rodinky. Seriál je plný humorných situácií a "odkopov", na ktorých sa určite budete baviť. Najlepšie sú prvé štyri série.

Krajní meze (1995) (seriál)

Niečo podobné ako Akty X, lenže s trochu odlišným pohľadom na rôzne nevysvetliteľné javy.