• Thriller

Disturbia (2007)

Som spokojný, lebo tento tajomný thriller splnil moje očakávania. Herecky tu jasne vynikli Shia LaBeouf a David Morse, super zahrala aj neotrelá Sarah Roemer ale herecky ako tieň pôsobila Carrie-Anne Moss. Po "akčnom" úvode prišla oťukávacia polhodinka a po nej to prišlo. No proste nemám čo vytknúť. Až na ten "macherský" záver, keď Kaleova matka vyšla z Ternerovho domu spolu so svojím synom a vlasy jej plápolali ako Desperadovi.

Vesnice (2004)

Jeden z mnohých Shyamalanových záhadných a tajomných príbehov.... Život v izolovanej osade uprostred lesov je jednoduchý a krásny a na druhej strane ťažký a krutý. Obyvatelia si musia vystačiť s tým čo majú, k tomu sú vedení aj ich potomkovia. Lenže okolné lesy skrývajú veľké tajomstvá a hrozbu zároveň. Perfektný námet, stačí už len sledovať. Len musím sa priznať, čakal som od toho o trošku viac. Ale i tak je to slušný mysteriózny horor, akurát že v ňom neni toľko "akcie". Na to si treba zvyknúť ako aj v iných Shyamalanovkách (Šiesty zmysel, Znamenia). A pán režisér? Opäť sa obsadil do jednej z vedľajších úloh. Táto bola ale ozaj vedľajšia - bol tým strážcom zákona, čo čítal v kancelárii noviny. A vidieť ho bolo iba v odraze skla na dvierkach skrinky s liekmi.

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Pre mimozemšťanov náučný dokument, pre našincov príjemná zábava s vtipnými monológmi rozprávača. A k tomu tá Carmen Electra ! Hmmm !

Mezi řádky (2007)

Príbeh o tom, ako sa vlastné predsavzatia so zarytosťou a tvrdohlavosťou dajú uskutočniť, hoci vyzerajú úplne nereálne. Učebné metódy Erin Gruwellovej markantne zasiahnu do životov jej žiakov a aj jej samotnej, či už v dobrom alebo v zlom. Vzťahy medzi žiakmi, vzťahy žiakov v rodinách a súkromný život učiteľky sa s prichádzajúcim záverom akoby "prepólujú".... Film je dosť hraný na city diváka a musím ešte dodať, že to nie je čistokrvná dráma.

Zoufalý a nebezpečný (1995) (TV film)

A zase tie americké tv thrillery.... Čo dodať, ja ich proste žeriem!

Příslib smrti (1999) (TV film)

Klasika, americký tv thriller z konca 90-tych rokov opäť nesklamal. Zaujímavý dej a šokujúce rozuzlenie. A po ňom si treba povedať: Neverte nikomu inému, len sebe samému.

Nebezpečná přitažlivost (2000)

Thriller sa snažil za každú cenu podobať o niečo lepším americkým "bratom", ale i tak to bolo slušné. Klasická zápletka, napätie, zopár vrážd a jedna čerešnička na záver. A tá Andrea Roth! Hmmm!

Samotář Jim (2005)

Slušný a kludný pohodový filmík s asi najväčšou pohodáčkou na svete Sally - Jimovou matkou. Kto hľadáte nejakú veľkú drámu s drastickým koncom tak radšej okamžite zaraďte spiatočku.

Jánošík I., II. (1963)

Veľmi realisticky a vierohodne tu Paľo Bielik zachytáva krutý život slovenského ľudu zo všetkým čo k tomu patrí. Je to klasika...

Dokonalá vražda (1998)

Výborný americký thriller z 90-tych rokov, v ktorých sa zrodila celá noša podobných napínavých snímkov.