Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Dobrodružný

Recenze (58)

plakát

Tenet (2020) 

Mám pro vás jen jedno slovo: TENET, co se pod tímto výrazem skrývá se dozvíte pokud budete pokračovat ve čtení, takže, můžeme začít? Prvním písmenem ve slově Tenet je T, což je neomylně spojeno se slovem soundTrack, který je famózní. Göransson se raději vyhnul typickým Zimmerovsko/Nolanovským WROOOM! a vytvořil něco, co zní jako moderní hudební podkres pro moderní film a zakomponoval do hudby i ústřední téma filmu a to inverzi, schválně si některou ze skladeb zkuste pustit pozpátku. Ja osobně si tento soundtrack čas od času rád poslechnu. Druhým písmenem je E, je jasně EntErtainmEnt. Jedná se totiž o velmi zábavný a kreativní film, který i se svojí 150-ti minutovou stopáží nepůsobí dlouze a vy jen sedíte zrakem přikováni k promítacímu plátnu a čekáte, co příjde dál. Kamera netrpí moderními neduhy, jako shakycam, a to je dobře. Kdo by se taky chtěl dvě a půl hodiny koukat na roztřesený rozmazaný film? Třetí a dle mě nejdůležitejší částí teNetu je NolaN. Ten opět ukazuje, proč je jedním z nejlepších moderních režisérů. Co kdyby se přejmenoval na NOLON, mind blown? Je prostě vidět jeho vliv na každý aspekt tohoto filmu, a to jak pozitivní i negativní. Převažuje ale to pozitivní, jako vůbec to, že v roce 2020, někdo vydá blockbuster s rozpočtem stovek miliónů dolarů, který není nějaká obří frančíza, ale jen zajímavý koncept, pro diváka, který chce i trošku přemýšlet. Čtvrtým komponentem je E, co je jednoznačně invErsion, inverze času je středobodem celého TENETu, ale oproti snům z Inception, zde nejsou určena skoro žádná pravidla, což má za následek to, že sice máme každých pár desítek minut nějakou velkou scénu s inverzí, ale skoro nevíme, proč se tak děje a jaký může mít tato změna důsledek. Pátým a posledním dílkem této mozaiky je T, a to je proTagonisT. Budu ho muset oslovovat takto, protože ani ve filmu nebo jeho titulkách není označen jinak. Zde vyvstává největší nedostatek TETETu, jeho postavy, kterých sice vzhledem ke stopáži není tolik, ale ve spojení s konceptem inverze času a snahou o to, obsáhnout ve filmu co nejvíce dramatických akčních scén, nedojde skoro k žádnému vykreslení jejich charakterů a motivací. TENET je velmi podobný TEN OUT OF TEN (10/10), ale jelikož jsme na ČSFD, tak dobré 4/5 budou muset stačit.

plakát

Solo: Star Wars Story (2018) 

Co na tento Star Wars velkofilm říct? Jediné slovo: průměrné. Už jen to, že jsem se ke zhlédnutí musel přemlouvat přes dva roky k jeho shlédnutí vypovídá o zajímavosti tohoto filmu. Ani by nevadilo, že tu není Harrison Ford v hlavní roli jako Han Solo, a je nahrazen Aldenem Ehrenreichem, který svým hereckým výkonem příjemně překvapil. Ohledně dalších herců také nemám výtek, a to že jsou někteřé použili jen na pár minut nebo stylem camea mi nevadilo. Předchozí chvála se ale netýká droid(ky?) L3, nebo jak se jmenovala, tam je podle mě nejvíce patrné, že někdo chtěl do filmu vpravit feminismus a rebelství, ale trošku to přehnal a já si pak připadal, že se mi film snaží ten feminismus pomocí světelného meče vmlátit do hlavy, co to jde. Takže čeho je moc, toho je příliš a já jsem rád, že L3 umřela již v druhém dějství, jinak bych ten film nejspíš vypnul a nikdy nedokoukal. Nicméně efekty jsou špička, protože Disney umí zaplatit velké peníze za svojí vlajkovou frančízu, ale pořád z toho křičí průměrnost a ta si myslím, že by ke Star Wars rozhodně patřit neměla.

plakát

Deadpool 2 (2018) 

Hned ze začátku zmíním to, že dle mého názoru, je první díl lepší něž tento. Tak a teď vám můžu ukázat v čem byl tento druhý film špatný, a v čem zase dobrý. Na plakátech a všude v propagaci je zmíněno: "Všechno bude větší", ale to neznamená, že vetší je lepší. Z řady herců vystupují Cable, Domino a samožřejmě Deadpool. Bohužel X-Force linka nehraje takovou roli, jakou by trailery mohly napovídat, a to napomáhá tomu, že Deadpool 2 je mnohem menší film, ve kterém vlasně nejde o záchranu světa, ale o záchranu jednoho človeka, kterým je obtloustlý Russel alias Firefist, který mi osobně nesedl, a byl tak trocu osinou v prdeli. Je zde zjevná snaha o kontroverzi, a o tom Deadpool taky je, když je prakticky parodií na superhrdinský filmový žánr. Příjde mi, ale že film se snaží být moc jako originál, což se mu daří, ale vše je tak podobně střižené, že mi to nesedlo. Toto je možná zapříčiněno změnou režiséra, který mě zklamal po akční stránce, když koukám na jeho předchozí tvorbu. Ve filmu je značné množství cameií a easter-eggů, které tu nebudu zmiňovat, abych případným divákům, kteří ne tento film zavítají do kina, nekazil zažitek. Akorát zmíním, že je dobré počkat až do konce na potitulkové scénky, které jsou jedna lepší než druhá.

plakát

Black Panther (2018) 

Podvacáté ten samý origin story, s velmi hezkým vizuálnem, kterým je Marvel proslulý, ale o CGI nosorožcích radši mluvit nebudu. Jediný zvrat v tomto filmu je, že tam hrají samí afroameričané, a odehrává se to ve smyšleném státě jménem Wakanda. Herecké výkony jsou obstojné, proč by taky ne, když je to "hvězdně" obsazený snímek. Nejzářnějšími hvězdami jsou zde A, Serkis s M. B. Jordanem. I když jsou oba zápornými postavami, mají každý něco, s čím se může divák ztotožnit, a možná si je i trochu oblíbit. Bohužel už tento styl začíná být trochu repetetivní, protože rozřešení je vždy stejné. Padouch porazí hrdinu v pruběhu, poté hrdina, který je na dně, povstane, a ve finalním souboji nějakým způsobem zvítězí. Čekal jsem od Black Panthera víc, tak doufám, že většinu toho, co mi zde chybělo, si Marvel šetří na Infinity War.

plakát

Hvězdná brána: Třetí říše (2018) (seriál) 

Pokud se mě někdo zeptá, jaký je nejhorší seriál ze světa Hvězdné brány, bez rozmýšlení mu odpovím, že tento. Po oznámení seriálu a shlédnutí traileru, jsem byl na větvi z toho, že po skoro deseti letech výjde nový seriál. Pak ale přišlo zklamání v podobě prvních pár epizod, které úplně zničily logiku daného univerza, která byla budována přes dvacet let. Vykoupením pro tento webseriál je to, že poslední tři epizody spravily to co sedm předchozích způsobilo, a dočkali jsme se i relativně smysluplného závěru a navázání na původní film a seriál. Bohužel vypadá jako fanmade, protože rozpočet je strašně zkrouhlý, tvůrci tím dosáhli toho, že původní Hvězdná brána vypadá lépe než toto i po dvaceti letech, a to radši nebudu zmiňovat zvukové efekty, protože když ani hvězdná brána nezní tak, jak by měla, tak je něco špatně. Nezbývá jen doufat, že další iterace seriálu z tohoto vesmíru dostane výrazně větší rozpočet a nějaké ty herce co umí trochu hrát.

plakát

Ready Player One: Hra začíná (2018) 

Pro mě se koná překvapení roku, ne že bych Spielberga podceňoval, ale všichni asi víme, jak to většinou dopadá s filmy na motivy videoher. Tento snímek je jeden velký fan-service pro všechny, co aspoň nekdy vztáhli svoje ruce na nějakou tu videohru, ale tím to nekončí, navrch tu máme relativně temný příběh o tom jak se VR prakticky stane novou realitou. Takže své si najdou dospělí co vyrůstali, nebo stále hrají nějaké ty videohry, ale i jedenáctileté děti, které hrají CoDko na Xboxu. Tento film má prostě všechno je vtipný, ale tím klasickým Spielbegrovským způsobem. Na druhou stranu je zas také vážný a zaobírá se relativně aktuálními tématy ve společnosti. A těch eastereggu. no potěž koště. Opět se potvrzuje to, že nějlepší videoherní adaptace, není vždy ta, která se zaměřuje na hry samotné.

plakát

Pacific Rim: Povstání (2018) 

První Pacific Rim je pro mĕ novodobá sci-fi klasika, o tomto mišmaši, se to řici nedá. Tím neříkám to, že nestojí za shlédnutí, nejlépe v IMAX kině, který tomuto filmu přidává hvĕzdu navíc. Efekty a zvuk je hlavní tahák, oproti tomu scénář a postavy se dohnaly do extrémní absurdity a nedávají žádný smysl. Doufám, že třetí díl, pokud bude, se poučí z chyb svých předchůdců a dodá i trochu logiky a smyslu do tohoto světa Kaiju a Jaegerů. Guillermo věděl proč dát přednost jiným projektům.

plakát

The Far Cry Experience (2012) (seriál) 

Zábavná reklama ke hře, která byla vydána ve zlaté době Ubisoftu (hry bez bugů a jiného svinstva). Podtržena hlavně výkony Vasse (Michael Mando), který se pro tuto roli narodil. Chápu, že se někomu jeho humor nemusí líbit, ale pro ty co hráli hru je tento webseriál jasná volba.

plakát

Sebevražedný oddíl (2016) 

Po dlouhé době se mohl objevit film o superhrdinech, který konečně vybočoval ze zajetého systému, který všichni známe. Bohužel to skončilo filmem, který mě dostal do fáze, kdy jsem po 20 minutách měl chuť odejít ze sálu, ale přišlo my blbý vyhodit 150 kaček oknem, a tak jsem to přece jen zkusil dokoukat. Ono je hezký, že režisér má určitou představu, kterou prezentuje v trailerech, ale ukázalo se že studio má poslední slovo (a taky to, že se nesmí nechat zblbnout uspěchem Deadpoola, ale to je jiný příběh). A tak přetvořili tuto zajimavou verzi superpadouchů, ve film o generických hrdinech a padouších, který je jen jeden z mnoha. K tomu je dobré dodat jediné: "DC vzpamatuj se a dělej pořadný filmy jako dřív!"

plakát

Švýcarák (2016) 

Čím déle na tento film koukáte, tím je to horší a horší. Po vcelku vydařeném startu a pár vtipech film upadne do silně depresivní nálady, která graduje až do posledních pár vteřin před koncem, kdy konečně přijde jakýsi happyend. Jednou možná koukatelné, ale podruhé už ne. Vše to podtrhuje trailer, který vypadá uplně jinak (a lépe) než finální produkt.