Lovci draků (2008)

Celkem povedený animovaný film. Oceňuji hlavně plynulost děje, což v poslední době u jiných animovaných filmů postrádám. Další plus je hudba, která docela slušně napomáhá tahnout děj dál.

Horton (2008)

Docela nudná záležitost a ani těch pár vtipů tento výtvor nepovzneslo.

Vzestup (1977)

Válečný film se silným psychologickým nábojem, který je navíc protkán závany ledového větru ruské zimy. Povedený snímek, který rozebírá charakter lidí odsouzených k smrti s možností si zachránit život za cenu zrady a ztráty svědomí.

5 pekelných mužů (1969)

Jeden z nejslabších italských válečných filmů. Film obsahuje spoustu nelogických dějových momentů, které celé toto dílo vrhají až k parodii na téma válečných filmů a herecké výkony to jen potvrzují.

Next (2007)

Nejsem moc velký přívrženec filmů, kde se děj odehrává v časových dimenzích. Byl jsem překvapen, že to jde natočit i takto a řekl bych, že se to docela povedlo. Jediné co by mne docela zajímalo, kdo vymyslel ten speciálně vytvarovaný účes N.Cage.

Zlatý kompas (2007)

Nic moc. Celkový děj je nudný až ledový. Nechci zatracovat další dva díly, které se asi chystají,ale protože mne toto skoro vůbec nechytlo, tak je pro mojí osobu jedno zda je natočí. Možná v celkovém pojetí třech dílů a s lepším režisérem, to bude ve finále shlédnutelné.

Monstrum (2008)

Film, který dokáže chytnou diváka za rukáv a nepustit ho. Atmosféra filmu připomíná Vetřelce 1 – při sledování jsem očekával, co se to vlastně děje a o co jde, takový mrazivý pocit napětí – a děj trochu zlobivější Godzilu. A můj malý postřeh: film je přirovnáván k Blair Witch – dle mě, pouze tím pohledem kameramana, jinak je Monstrum mnohem a mnohem lepší.

Štít a meč (1968) (seriál)

Velké zklamání na poli válečných filmů. Rusové dokázali natočit spoustu lepších filmů s podobnou vyzvědačskou tématikou, ale toto se jaksi vymklo kontrole. Ne ani tak propagandisticky, ale celkový děj je nejasný, nepřehledný a nudný. Pravděpodobně režisér vypil spousty stachanů vodky a šel do práce.

Bitva na Neretvě (1969)

Pěkný válečný film, ve kterém si fandové tohoto žánru přijdou na své. Spousta bojových scén toto téma podtrhuje. Režisér Bulajic odvedl skvělou práci - jak obsazením, tak i celkovou koncepcí filmu. Každá výraznější postava má svůj prostor a ten využívá.

Africká Královna (1951)

Vřele doporučuji. Po tolika letech a tento film neztratil nic ze svého kouzla a stále dokáže přidržet diváka u obrazovky. Krásně se zde snoubí vtip, akce, romantika.