Modré z neba (2008) (pořad)

Štýl, akým je tento program poňatý, je podlízavo nepríjemný. Len z rešpektu k tým chudákom sem nedám, že je to odpad.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Schizofrenické dielo, plné príťažlivých mladých hercov, o ich hereckých schopnostiach radšej pomlčím. Aj ten scenár je vlastne len zmeska hlúpostí, ktorá je úplne irelevantná, pretože herci svoje repliky hovoria len preto, aby boli pred kamerou. Na ničom inom tu nezáleží. Samozrejme, nezabúdam, že idú podľa knižnej predlohy. Ale pýtam sa: Kedy už konečne vykapú všetci upíri, aby sme mali od nich pokoj?

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Celý námet je geniálny. Dokonca aj detaily sú dotiahnuté do konca a tak je seriál pekne ucelený a dáva obraz premysleného diela. Sympatická Anna Torv je v roli neodolateľná, Joshua Jackson šarmantný spoločník. Vedľajšie postavy sa nenechávajú zahanbiť, dostávajú aj kvalitný priestor. Humorné hlášky pridávajú zase ďalší rozmer. Pri jednotlivých dieloch je cítiť, že ich režíruje na striedačku viac ľudí, dokonca sa vyskytla aj nudnejšia epizóda. Lenže stále mám neodolateľné nutkanie pozerať to dokonca.

Doteky osudu (2012) (seriál)

Pilotný diel a možno ešte ďalšie dva-tri, sa mi fakt páčili. Pre mňa originálne, zaujímavé s dávkou tej ingrediencie, ktorá ma núti sledovať to ďalej. Na moju škodu, ako diely pribúdali, začala úroveň padať do akéhosi klišé. Každý diel je venovaný príbehu konkrétnych ľudí a okrem toho je tu hlavná dejová linka otca a syna, ktorá sa tiahne celým seriálom. A to je práve ten správny výraz - tiahne. Seriál by potreboval nakopnúť, priniesť nový prvok, ktorý by presiahol všetko ostatné a práve to mi začína chýbať v samotnom príbehu otca a syna. Pretože to, čo predviedli doteraz po 10. diel prvej série, mi proste nestačí.

Continuum (2012) (seriál)

Na môj vkus dejovo trochu viac pritiahnuté za vlasy, aj keď námet je aktuálny a určite atraktívny. Chyby a nejaké menšie či vačšie hlúposti mi občas udreli do očí, ale vcelku slušné spracovanie. Hlavná hrdinka, ktorej schopnosti hraničia so superheroes, mi občas vadila, pretože sa zdá, že so svojim vybavením z budúcnosti je nezničiteĺná a len čakám, kedy vytiahne z rukáva príručnú jadrovú hlavicu. Úhlavný záporák sa myhol len na začiatku, inak ho schovávajú na ďalšie diely. Dúfam, že môžem čakať sci-fi akčnú detektívku, ktorá nebude len o kopírovaní tematiky cestovania v čase. ...Tak som úspešne zdolala prvú sériu. Nakoniec to nebolo také klišé a prvá séria ma dokonca prekvapila niekoľkými zaujímavými zvratmi. Seriál je epizódne ladený, v každom diele sa odkrýva kúsok skladačky, týkajúcej sa budúcnosti a skutočných dôvodov, prečo sa agentka Kiera spolu s bandou teroristov ocitla práve v roku 2012. Druhá séria sa bude točiť v roku 2013, hádam na tento seriál dovtedy nezabudnem...

Indiánske rozprávky (1982) (seriál)

Rozprávky o odvážnom indiánovi sme milovali v detstve a teraz ich s vervou púšťam mojim deťom. Trochu ma zarazilo, aký podtón majú niektoré príbehy a nie raz je v nich nežné pohlavie vykreslené ako slabšie a to, o ktoré sa treba starať. Niektoré animácie majú hororový ráz a slabšie povahy by sa ich mohli báť. Je to rozprávková klasika, ako aj nezabudnuteľnéhý rozprávač Dočko.

Muž na hraně (2012)

Aj jaj jaj jaj jaj! Obrovský problém v scenári. Jedna kravina strieda druhú a bolo ich toľko, že mám chuť na tento film jednoducho zabudnúť. Ešte aj Sam Worthington má neskutočne otrasný účes a jeho charizma sa niekam vytratila. Klincom do truhly bolo jeho lezenie po stene bez nejakých vačších problémov, pričom sa pridržiaval len končekmi prstov v štrbinách múra a samozrejme nesmiem zabudnúť finálny jump. Genesis Rodriguez tam je na odpútanie pozornosti, ale ani jej plný výstrih nedokáže zázraky. Možno keby to pojali viac ako humoresku... Jedna hviezda patrí Jamie Bellovi, inak odpad.

Království nebeské (2005)

Páčilo sa mi to. Pre mňa bolo Kráľovstvo nebeské pravým dobrodružstvom. Ocenila som herecké obsadenie, samé zvučné mená a okrem toho aj herecké výkony. Takmer každá vedľajšia postava dostala dostatočný priestor sa prejaviť a to je niečo, čo vo filmoch veľmi oceňujem, pretože získavam ucelený obraz a môžem potom pridať vlastnú fantáziu pri neskoršom premýšľaní o filme. Úžasná výprava robí tento film vizuálne atraktívny a dotiahnutý na vysokú úroveň. Celú pompéznosť podčiarkuje podmaniná hudba, miestami "husokožia". Vo filme cítiť nedosiahnuteľné klišé - kedy do čerta bude už konečne dosiahnutý celosvetový mier? Doporučujem neskrátenú REŽISÉRSKU VERZIU.

Tlumočnice (2005)

Úvod sa tvári nevinne, dokonca môže pôsobiť až nudne. Opak je ale pravda a náhodné, povrchné súvislosti sa razom môžu zmeniť na život určujúce. Trochu afektovaná Nicole Kidman, skvelý Sean Penn.