Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Akékoľvek slová sú zbytočné. Snáď len jediné si môžem dovoliť bez zábran a premýšľania nad obsahom: Rešpekt. Nie, nepíšem to preto, že je tu koniec, pre ktorý ma zachvátil sentiment. Skutočne som zostala ohromená a stále neverím tomu, že je toto vôbec možné.

V oku tornáda (2014)

Neviem, kde presne sa stala chyba, ale odhadujem, že v momente, keď sa niekto rozhodol, že toto natočí. Efekty a ozvučenie absolútne dominovali nad dramatickou stránkou filmu. Hercom sa nechcelo, scenár ma striedavo uspával a nudil. Záverom: Autentické zábery tornád na youtube zavesené sú, takže nie je o čom...

Interstellar (2014)

Sedím, premýšľam a skúšam napísať komentár k tomuto filmu, ktorý som videla už pred niekoľkými dňami. Snažím sa ujednotiť si myšlienky už dosť dlho a jediné, na čo som zatiaľ prišla je to, že to nejde. Príbeh je postavený zvláštnym spôsobom, takmer vôbec sa nevenuje príčinám momentálneho stavu na Zemi, charaktery postáv tiež nie sú tak dôležité. Čo ale rezonuje najviac, je príbeh jednej rodiny. Dynamika deja graduje snáď niekde uprostred filmu. Silný dojem je umocnený dokonalou súhrou obrazu a zvuku, ktoré mi párkrát vyvolali husiu kožu. Ako sa film blížil do finále, prepojenie času a priestoru sa čoraz viac zjednodušovalo, logika a racionalita ma udierali do spánkových kostí a pokúšali sa mi pokaziť celkový dojem z filmu. Lenže, nemá cenu hľadať logiku tam, kde nie je a pokúšať sa byť racionálny v momentoch, kedy jediné, na čom záleží je láska.

Resurrection (2014) (seriál)

Ak ma seriál nechytí hneď od začiatku, len ťažko sa dostanem k sledovaniu jeho pokračovania, pretože možností ako tráviť čas zmysluplnejšie, je hrozne veľa. Dlhé nudné zábery, nezáživný scenár, málo napätia a prekvapenia, tak by som mohla stručne popísať moje dojmy z prvého dielu.

Honba za stíny (2014) (seriál)

Britská 4-dielna miniséria o špeciálnom týme agentov, ktorí sa zaoberajú hľadaním nezvestných osôb, ako aj stopovaním sériových vrahov. Atmosféra seriálu mi pripomína slovenské kriminálne seriály a to hlavne kamerou, strihom a dialógmi. Herci sú charizmatickí, chýba mi ale nejaká pecka, magnet, ktorý diváka spoľahlivo pritiahne k sledovaniu ďalších dielov. Britská televízna klasika. Promo: https://www.youtube.com/watch?v=m8bL1sNnA9c

Cizinka (2014) (seriál)

Seriál začal pomaly, navodzoval hlbokú a zamyslenú náladu, celé to umocňovali dlhé zábery na sympatickú hlavnú hrdinku. Potom sa zrazu všetko otočilo a dej nabral vcelku pútavý spád. Predstavili sa ďalšie zaujímavé postavy a autentické prostredie, na ktorom si tvorcovia dali veľmi záležať. Celú atmosféru podfarbuje pôvodné škótske nárečie a všadeprítomný akcent. Zdá sa mi, že zatiaľ prevažuje romantika, dej sa ale určite nevyhne politike a dráme, pretože sa jedná o obdobie tesne pred vypuknutím jakobitského povstania, po ktorom bol Angličanmi definitívne zrušený systém rodinných klanov a tieto sa už nikdy viac neobnovili.

Signál z neznáma (2014)

Dalo by sa povedať, že som tento film videla "omylom". Nevedela som, že je to sci-fi. Takže som bola dosť prekvapená a čakala, ako sa z toho tvorcovia vymotajú. Pretože film sa rozbehne celkom pôsobivo, aj keď sa javí ako nízko rozpočtový. Sympatický scenár a kamera zameraná na detail, vytvorili naozaj slušnú atmosféru. Lenže finále a záver ma mierne sklamali. Kládla som si veľa zvedavých otázok, ale odpoveď som dostala len na jednu podstatnú a to v úplnom závere.

Sex Tape (2014)

Prvá pol hodinka filmu je to klasická rodinná komédia. Scenár tlačí na sentimentálnu strunu reálneho života partnerských vzťahov, aby o chvíľu padol do patetickej trápnosti. Nasleduje druhá tretina, ktorá sa púšťa do čierno-humorných scénok a tie sú celkom k popukaniu. Stále ale nastávajú prázdne, až trápne momenty, kedy scenáristi fakticky prestrelili. Najslabšie som sa bavila v závere, kedy sa znova ocitáme v rodinnej komédii, ktorá sa nielenže javí, ale aj je priemerná. Okrem toho, v celom filme ma vyrušovali propagácie na elektronické zariadenia a aplikácie.

Manhattan (2014) (seriál)

Dramaticky výborne spracovaný pilotný diel ma doslova navnadil na pokračovanie a už sa ho neviem dočkať. Hlavné postavy nie sú čierno biele, aj klaďasovia majú svoje temné stránky, každá jedna postava si svoje jednanie logicky odôvodňuje. Nedá sa tomu čo vytknúť, preto s pokojným svedomím zatiaľ 100%.

Zimní příběh (2014)

Film svoje možnosti má, príbeh je lákavo poetický, vizuálne aj herecky zvládnutý vcelku slušne a viem si predstaviť, že by vo mne zanechal silnejší dojem. Viem, čo chcel básnik povedať, chápem ho, rozumiem mu. Lenže, chýbala mi tam tá správna iskra, nejaká ucelenosť, dotiahnutie myšlienky, pocit naplnenia príbehu a spokojnosť na konci.