Matka versus android (2021)

Prvá polovica filmu je hlavne drámou, ktorá sa odohráva medzi hlavnou hrdinkou a jej priateľom. Dej sa príliš nezaoberal priebehom samotnej apokalypsy, ale jednoducho preskočil z jednej časovej línie do druhej. V druhej polovici už nastala snaha o vyvolanie napätia a emócií, ale tvorcom to pokazila slabá réžia. Celkovému dojem nepomohla ani akože hlavná akčná scéna s prestrelkou, absolútny nezmysel, aj keď herci sa snažili. Keby sa film držal v rovine komornej drámy, snáď by to bolo o niečo lepšie. Nízko-rozpočtový nádych mi naozaj nevadil. Dejový zvrat - zaujímavé, ale hra na terminátora - palec dole.

Duna (2021)

Priznám sa, že som knižnú predlohu zatiaľ nečítala, vôbec som nevedela, o čom Duna je... Nepopísaný papier... Moje dojmy boli po zhliadnutí zmiešané. Audiovizuálne a po estetickej stránke ma film neskutočne uchvátil. V prvej polovici mi dunelo v hlave, úúúúú, čo sa to tu deje...hovorila som si, tak toto je pecka! V druhej polovici som si začala uvedomovať, že mi v príbehu chýba viac informácií. Preto ak si môžem dovoliť hodnotiť takto premyslený film, jeho slabinu som vycítila v scenári. Treba vidieť v kine. 90%

První člověk (2018)

Životopisná zložka filmu je najvýraznejšia a samozrejme osobná dráma Neila Armstronga sa odohráva od začiatku až do úplného konca. Skvelo zvládnutý film po všekých stránkach, hmm veľmi príjemný zážitok.

Ex Machina (2014)

Film si celkom slušne držal moju pozornosť, ale len kým nedošlo k odhaľovaniu tajomstiev a pozadia procesu, ktorým postavy prechádzali. Od tohoto momentu, a je to vlastne druhá polovica filmu, dej stráca na kvalite závratným tempom, scenár upadá a postavy jednajú nelogicky, až nasprostalo. Teraz hovorím o tých mužských. Dokážu pri vodke filozofovať o nesmrteľnosti chrústa, za 5 minút urobia fatálnu chybu. Vo finále preto celkom sklamanie, avšak ani nie preto, čo sa tam odohralo, ale akým spôsobom.

Kráska a zvíře (2014)

Ani taká, ani onaká. Takto by som mohla veľmi jednoducho popísať pointu klasickej snahy o remake starej dobrej klasiky. Temnota a možno európsky spôsob poňatia možno vylučujú mladšieho diváka. Skratkovitosť a slabý scenár ale jednoznačne ochudobňujú náročnejšieho diváka o kvalitnejší zážitok. Cassel sa mi do role príliš nehodil. Pôsobil vedľa krásky staršie. Necítila som medzi nimi žiadnu chémiu. Uz vôbec ma potom nepresvedčiľ hlavný motív a tým je samotná láska, jej zrodenie a moc.

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

The Knick začína pulzujúco a až magneticky ma pritiahol k obrazovke. Hneď nato ma šokoval, prekvapil súhrou detailov, z ktorých najviac do očí bila kamera. Tá sa drží pri zemi, alebo nervózne poskakuje zo záberu na záber. Silnú stránku predstavuje hudba a bezchybná výprava. A tiež skutočnosť, že psychoticky sa tváriaci Qwen, neprístupný ako človek, inovatívny ako chirurg, tu nie je jedinou zaujímavou postavou. Skvelá práca!

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Bohušu, nezasmála som sa ani raz. Klincom do rakvy sa stal jednoznačne scenár. Zopakovalo sa pár postáv a niekoľko hlášok, dokonca podobné scény. Žiadny výbuch ostrovtipu, posun k originalite, ani hlbšia myšlienka. Význam celého projektu sa potom stratil a zostala len čudná reklama na jednu farmu.

Interview (2014)

Príliš veľa rumu? Infantilné scénky a dialógy, drobné odkazy a ironické hlášky, ktoré by mohli uraziť nielen Severnú Kóreu, sú v podstate to, na čom celý film stojí. "Kameňák" je povypĺňaný aj hluchými momentami, trápnosťami a niečím, čo sa nedá jasnejšie definovať. Keby mal film pointu, slobode slova by sa tak dostala zaslúžená vážnosť a celý humbuk okolo filmu by bol vlastne opodstatnený. Lenže tento výsmech je len ďalšou frčkou do nosa práve slobode prejavu. O kritike totalitného režimu ani nehovorím.

Teorie všeho (2014)

Tento film je o detailoch a konkrétnych okamihoch v živote jedinečného človeka, ktoré určili smer jeho prevratných myšlienok a aj to, prečo vlastne prežil s tak nepriaznivou diagnózou. Kvalitný scenár a výborní herci film v podstate definujú. Atmosféru dopĺňa skvele zvolená hudba. Výkon Eddieho Redmayna je nepopierateľne ohromujúci a svieti ako maják na útese. A nehovorím to preto, že by bol film nevyvážený a jeho výkon tak vystúpil do popredia. Práve naopak, nie je tu nič, nad čím by som pochybovala.

Kód Enigmy (2014)

Benedict je výborný herec. Asistuje mu tu niekoľko kolegov, ktorí tiež nezaostávajú a film je preto po hereckej stránke pekne vyvážený. Škoda, že nenastal okamih, kedy by mi aspoň jeden z nich vyrazil dych. Je ale možné, že je tento film tak skvelý, že mi jeho genialita zalepila oči a výnimočnosť tak zostala nepovšimnutá. Konečne som si ale vychutnala skvelý scenár, za čo dávam jednu hviezdu naviac.