Zimní příběh (2014)

Film svoje možnosti má, príbeh je lákavo poetický, vizuálne aj herecky zvládnutý vcelku slušne a viem si predstaviť, že by vo mne zanechal silnejší dojem. Viem, čo chcel básnik povedať, chápem ho, rozumiem mu. Lenže, chýbala mi tam tá správna iskra, nejaká ucelenosť, dotiahnutie myšlienky, pocit naplnenia príbehu a spokojnosť na konci.

Agresivní virus (2014) (seriál)

Priemerní herci a scenáristické nelogičnosti mi naznačili už po prvom diele, že tento seriál zostane v rovine béčkových počinov. Nemalo to až taký hororový nástup, aký som čakala a v aký som dúfala.

Halt and Catch Fire - PC Rebelové (2014) (seriál)

Je to hlavne dráma o ľuďoch a nie o počítačoch, takže technickej hantírky tam veľa nie je a aj tá, ktorá tam byť musí, je úplne zrozumiteľná. Rozjazd bol síce miernejší, s každým ďalším dielom ale moja radosť zo seriálu rástla. Zároveň mi obdivuhodným spôsobom pripomenul, akou obrovskou revolúciou počítačový priemysel prešiel a koľko geniálnych ľudí mu zasvätilo život.

Transformers: Zánik (2014)

A toto akože čo malo byť? Potápajúci sa Titanik, sa ešte stále potápa, zúfalstvo, ktoré malo byť už dávno milosrdne ukončené, pokračuje v prefláknutej stopáži ďalej. Asi sa rada týram, ale musela som to vidieť na vlastné oči. Po prvých Transformers som si dávala poriadne bacha, čo poviem v mojej sedemnásť ročnej felícii, radila som načas, šetrila spojku, aj nášmu dedinskému servisu dopriala zarobiť. Po druhom a treťom diele už nič také nehrozilo, dverami od mikrovlnky a chladničky som veselo trieskala ďalej. Ale vráťme sa k štvorke. Na rovinu hovorím, nečakala som nič svetoborné, ale musela som vynaložiť všetku moju guru trpezlivosť, ktorá mi ešte zostala, aby som to dopozerala do konca. Strááášne je to dlhé. Neskutočné. Nie, že by som sa v deji strácala, ale po hodine a pol to už bola fakt nuda. Kruté z mojej strany, lebo triky, kamera a strih sa spolu pekne vybláznili a podali naozaj slušný výkon. O hercoch sa to povedať nedá, ale čo už s takým mizerným scenárom, ktorý by snáď pasoval aj na predchádzajúci diel a diváci by si to možno ani nevšimli.

Extant (2014) (seriál)

Je to zvláštny mix sci-fi a thrilleru, s viacerými dejovými líniami. Námet nie je celkom originálny a minimálne z polovice mi pripomína A.I. umelú inteligenciu, ale to nevadí. Dej určite dáva priestor na premýšľanie o tom, ako to bude pokračovať. Ešte viac napätia, menej trápnych scén a môže byť za 70%. Som fakt zvedavá.

Pozůstalí (2014) (seriál)

Prvý diel zrejme naschvál povrchne a nesúrodo, bez akejkoľvek hĺbky, predstavil veľké množstvo postáv, aby navodil presne ten stav, v akom sa ľudia nachádzajú po prežití fenoménu. Zdanlivý, až nudný poriadok na povrchu, vo vnútri chaos. Preto vo mne pilotný diel nezanechal typický dojem, keď sa v očakávaní trasiem na pokračovanie. Skôr by som povedala, že som pri čakaní premýšľala o nálade, ktorú vo mne seriál zatiaľ zanechal. Dej má slušnú dávku mysterióznej atmosféry, herci sú v celku dobrí, s predpokladmi na nejaké to prekvapenie. Páči sa mi kamera, strih a depresívna nálada.

Poslední loď (2014) (seriál)

Po pilote: Tomuto seriálu dávam jednu sezónu. Ak toho bude viac, tak určite len o barlách.

Tyran (2014) (seriál)

Pilotný diel na mňa zapôsobil ako priostrená turecká telenovela. Začiatok bol síce sľubný, postupne sa ale začali hromadiť rozpory, najviac potom v súvislosti s kultúrou krajiny a jednaní postáv, ale aj príliš ľahká predvídateľnosť deja. Nebudem porovnávať, ani brať do úvahy tvorcov, proste si počkám na ďalší diel. Zatiaľ 75%.

Enderova hra (2013)

Sú na svete knihy, ktoré by mali zostať knihami a nikdy sa nestať námetmi na film. A po tom, čo som uvidela tu, si myslím, že Enderova hra je jednou z nich. Pretože vytvoriť jeden film, adekvátny kvalitou samotnej predlohe, je tu takmer nemožné, alebo si vyžaduje oveľa väčšie úsilie, aké mi predviedol Gavin Hood. Napadajú ma slová ako przdnenie, urážka, nepochopenie... Dej filmu je skratkovitý, vyberá si gro námetu bez toho, aby išiel do psychologickej hĺbky, alebo sa akokoľvek zaoberal pohnútkami postáv. Ku všetkému mi vadila réžia a mechanické dialógy postáv, odrapotané, ako na súťaži v recitácii. Modlím sa, aby nevzniklo pokračovanie.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Spracovanie od Disney obsahuje mnoho magických momentov. Očaril ma hlavne rozprávačský začiatok, je plný hravosti a dobrej nálady. Pekne kontrastuje s tým, čo nasleduje potom, keď sa veci pokazia a koľko emócií sa dá očakávať od ženy so zlomeným srdcom. Vysoko hodnotím výtvarnú stránku a úplne najviac zo všetkého výkon Angeliny Jolie. V každom okamihu, keď bola na plátne bolo jasné, že si to celé maximálne užívala a dala do toho všetko. Celkovému dojmu z príbehu ale uberá prekombinovaný záver a ako keby na poslednú chvíľu zosmolený scenár.