Mezi vlky (2011)

Ak nič extra od filmu neočakávam, tak nebývam príliš sklamaná. S týmto postojom som si pozrela Medzi vlkmi. No nemyslela som si, že musím nastaviť latku až tak nízko. Liam Neeson zachraňuje herecké obsadenie a v podstate je aj jediná postava filmu, ktorej charakter je bližšie predstavený. Aj keď len niekoľkými zábleskami do minulosti. Ostatní herci akoby ani nemali mená a vlastne sú len článkom v potravinovom reťazci. Tešila som sa na výpravu a kameru, keďže film natáčali na Alijaške, lenže namiesto toho som dostala len zábery víchrice, alebo tmavé nočné tiene. Párkrát sa diváka síce pokúsili presvedčiť, že sú fakt v horách aspoň tým, že ukázali záber na zasnežené vrcholce hôr, ale dojem to na mne nezanechalo. Takže prírody a divočiny tam bolo pomenej. Celý film má veľa múch a už dávno sa mi v kine nestalo, že by som pozerala na hodinky. Napínavé scény boli ukončené klasickou trhačkou, dej bol viac ako predvídateľný a bol často zbytočne natiahnutý nepotrebnými scénami. Všetko zaklincovali mechanickí vlci v nadživotnej veľkosti.