Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Tento seriál ma absolútne uchvátil. Keď som si myslela, že ma už nemá čím prekvapiť, alebo zaskočiť, prišla taká šupa, že som nevedela, či sa mám smiať, alebo plakať. Je zmesou komédie a drámy, prešpikovaný energickou aroganciou, vulgárnosťou a romancou v tom najlepšom pomere, aký som v poslednom čase videla. Okrem toho, hlavné postavy podávajú až neuveriteľne výborné herecké výkony. V podstate až na asi dva diely tretej série, kedy scenár tápal a trochu som sa nudila, tomuto seriálu naozaj nemám čo vytknúť. 5* za prvé tri série. 4. séria zatiaľ veľké sklamanie. Obmenou hereckého obsadenia a zrejme aj scenáristov, seriál stratil definitívne šmrnc. Nič by sa nestalo, keby skončil treťou sériou. Hodnotenie padá na nejaké 3*.

Mezi vlky (2011)

Ak nič extra od filmu neočakávam, tak nebývam príliš sklamaná. S týmto postojom som si pozrela Medzi vlkmi. No nemyslela som si, že musím nastaviť latku až tak nízko. Liam Neeson zachraňuje herecké obsadenie a v podstate je aj jediná postava filmu, ktorej charakter je bližšie predstavený. Aj keď len niekoľkými zábleskami do minulosti. Ostatní herci akoby ani nemali mená a vlastne sú len článkom v potravinovom reťazci. Tešila som sa na výpravu a kameru, keďže film natáčali na Alijaške, lenže namiesto toho som dostala len zábery víchrice, alebo tmavé nočné tiene. Párkrát sa diváka síce pokúsili presvedčiť, že sú fakt v horách aspoň tým, že ukázali záber na zasnežené vrcholce hôr, ale dojem to na mne nezanechalo. Takže prírody a divočiny tam bolo pomenej. Celý film má veľa múch a už dávno sa mi v kine nestalo, že by som pozerala na hodinky. Napínavé scény boli ukončené klasickou trhačkou, dej bol viac ako predvídateľný a bol často zbytočne natiahnutý nepotrebnými scénami. Všetko zaklincovali mechanickí vlci v nadživotnej veľkosti.