Nekonečná láska (2014)

Miera naivity je tu tak vysoká, že prevyšuje úplne všetko, ešte aj tú ich krásnu, romantickú a nekonečnú lásku. Alex Pettyfer hrá nevýrazne a bez vášne, navyše má otrasný účes, ktorý ho urobil ešte starším. Gabriella Wilde je peknučká, zdá sa mi ale, že je to skôr divadelná herečka. Herecky, ale aj režijne, je film dosť odfláknutý. Dej je nuda, naordinovaná po celú dobu. V prvej polovici filmu som mala dokonca pocit, že pozerám videoklip. Ale nezachránil by to ani dejový zvrat, lebo filmu celkovo chýba iskra, náboj, uveriteľnosť a emocionálna hĺbka.

Prvních 100 (2014) (seriál)

Píšem po zhliadnutí 5 epizód. Námet sa mi páči, dej začína byť celkom napínavý, objavilo sa aj niekoľko prekvapení, ktoré som u teenage seriálu nečakala. Má to ale háčik. Scenár je napísaný odfláknutým spôsobom, obsahuje logické chyby, strieda sa tuposť, moralizovanie a klišé. Toto môže hneď na začiatku odradiť náročnejšieho diváka. Pekné tváričky sa ale neboja ušpiniť od blata a krvi, neriešia len svoje pubertálne problémy, ale bojujú o život v každej ďalšej epizóde. Zaujímavá výprava, príjemná hudba, lacnejšie triky.

Noe (2014)

Tento film na mňa urobil nečakaný dojem. Má v sebe pridanú hodnotu, ktorá ho od biblických príbehov jednoznačne odlišuje. Atmosféra scén, tlačenie na environmentálnu strunu a poukazovanie na celkový charakter ľudstva, ktorý sa časom nemení a v ktorom sa "dobrý" jednotlivec stratí a kde nikto nie je dokonalý. Kvôli tomu, že mi Darren Aronofsky ponúkol toľko priestoru na premýšľanie, som hodnotenie trochu zdvihla. Na druhej strane, je celkom možné, že ak to uvidím druhýkrát, môj dojem sa otočí proti mne a ja si uvedomím, koľko gýčovitosti sa vprace do dvoch hodín filmu.

Se slovníkem v posteli (2003)

Jessica Alba je krásna z každej strany a okrem toho tu dokazuje, že má skutočný herecký talent. Mám veľmi rada Huga Dancyho, takže nemôžem byť s hereckým obsadením nič iné, ako spokojná. Scenár mi bol povedomý z iných filmov a príbeh videný snáď miliónkrát v iných romanciach. Dokonca sa mi zazdalo, že chvíľu pozerám prvú verziu Avataru. Ale ani to mi nevadilo, Slovník do postele je proste príjemná oddychovka na nedeľné poobedie.

Památkáři (2014)

Chvíľami úsmevný, väčšinou ale smutno nostalgický príbeh, ktorý bol vďaka spracovaniu schopný slušne ma vtiahnuť do deja. Skvelá výprava, výborná hudba, talentovaná partička hercov, všetko pekne naservírované rovno na podnose. Aj tak si ale myslím, že tento film zostane z väčšej časti nepochopený, pretože mix žánrov a nevyhranenosť spôsobia presne tú istú nerozhodnosť diváka, ako sa to stalo mne.

Klondike (2014) (seriál)

No teda? Uznávam, že v tomto prípade sa Discovery podaril naozaj slušný kúsok. Po výpravnom úvode došlo na napínavé a dramaticky výborne spracované scény, ktoré boli zavŕšené reálnym koncom. Seriál som pozrela naraz celý a preto som gradáciu deja pocítila kontinuálne. Každý jeden diel je lepší, ako predchádzajúci. Herci a ich prerod v rámci postáv, bol citeľný aj v tých niekoľkých dieloch. Dialógy boli chvíľami príliš filozofické a tlačili na moralizujúcu strunu. Práve preto som mala pocit, že nepozerám film, ale čítam knihu, alebo sa mi sníva parádny živý sen.

Válečný kůň (2011)

Film, sám o sebe, je natočený nostalgickým spôsobom a zatvára za sebou dvere jedného kinematografického obdobia. Spelberg tu nahliadol do duše koňa a ukázal podstatu vzťahu zvieraťa a človeka. Príbeh je nad mieru gýčovitý, ale od začiatku mi brnkal na city a vrátil ma do obdobia môjho života, keď som mala jazdeckého koňa. Bol mi skutočným priateľom a prežil so mnou úžasné momenty môjho života, ale aj jedno zlomené srdce. Prerumádzgala som polovicu filmu, nepopieram. Na večnú slávu tebe, Kuhailan Urkub 1-16.

Království (2013) (seriál)

Historická fikcia, ktorá sa opiera o skutočné udalosti len okrajovo. Príbeh je natočený epizódnym spôsobom, určený je hlavne pre mladé publikum. Tvorcovia sa príliš netrápia dodržiavaním kódexu dvorany, stolovania a obliekania, práve naopak, všetky mladé postavy sa správajú, ako stredoškoláci na intráku a riešia hlavne svoje pubertálne problémy. Kde-tu je dej doplnený intrigami dvora, pričom sa väčšina vyrieši v podstate takmer okamžite. Najprv som sa nevedela stotožniť s modernou hudbou, vďaka tomu, že som to ale vydržala pozerať ďalej, som spoznala napríklad takú London Grammar.

Uzavřený kruh (2013)

Toto je celkom zaujímavý film, slušne napínavý príbeh, ktorý ma bavil viac vo svojej prvej polovici. Dostal ma hlavne strih paralelne sa odvíjajúcich dejových línií dvoch postáv a odhaľovanie faktov, ktoré boli doslova prekvapujúce. Skombinované zábery vo mne navodili žiadaný pocit napätia. Tiež bolo príjemné sledovať pnutie medzi hlavnými postavami, ktorého intenzita a smerovanie sa postupne obrátili. V druhej polovici ale dej nabral dosť rýchly spád. Až tak, že ani scenár nestíhal. "Až príliš obyčajné herecké výkony" môžu zvádzať k pocitu priemernosti, mne sa to ale takto páčilo viac, dodalo to filmu obraz reálnosti. Úplne najlepšie pre diváka je samozrejme to, ak o filme dopredu naozaj NIČ nevie. Vtedy je dojem omnoho silnejší.

Vlk z Wall Street (2013)

Scorsese necháva na divákovi, aby si názor na hlavnú postavu výnimočného obchodníka urobil sám. Rôzne druhy závislostí a zvráteností potom Jordana Belforta sprevádzajú počas celého filmu. Žiadne moralizovanie ale nečakajte, dokonca rozprávanie z Jordanovho pohľadu často vyznieva naschvál prikrášlene. Niektoré scény, ktoré sa javili ako prehnane satirické, až som nemohla popadnúť dych, plynulo prešli na desivé výjavy. Vo filme sú veľmi dobre stvárnené kontrasty postáv, či už menších rolí, ale hlavne prerod samotného Belforta, ktorý vždy vedel, čo chce, jeho morálka ho naozaj nikdy nebrzdila. Na konci filmu prišlo síce pár sekundové znázornenie, že obchodní/podvodník ním navždy aj zostane a po celom svete sa stále nájde obrovské množstvo ľudí, ktorí chcú presne to isté, čo dokáže on. Na čierno-humornej satire som sa veľmi slušne bavila, DiCaprio predviedol jeden zo svojich silnejších výkonov. Okrem toho je tu Jonah Hill snáď vo svojej najlepšej roli. Chýbali mi ale emócie z opačného konca, dojatie, spolucítenie aspoň s jednou postavou. Scorsese nechal celú zodpovednosť na mne a takto to teda dopadlo. Možno, keď to uvidím znova, objavím viac detailov, obávam sa ale, že na lepšie hodnotenie to aj tak nestačí. 80%