Závod s časem (2013)

Režisérsky debut Erica Heisserera sa ma ako rodiča dotkol a prinútil ma prežiť emócie beznádeje a možno aj trochu hystérie. Nízko rozpočtové spracovanie filmu dodáva naozajstné komorné prostredie. Aj napriek všetkému, čo by sa dalo na tomto filme kritizovať, tak Paul Walker ma svojím výkonom pozitívne prekvapil, ukázal drobec inú tvár, na akú som bola u neho zvyknutá z jeho akčných filmov.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Nadupané káry, uháňajúce mimo iného aj v intraviláne veľkomesta, hlasný zvuk prevodovky pri radení rýchlosti, hypnotizujúci záber na brzdový pedál, ktorý je zošliapnutý až v cieli. A ešte modelky, vrtiace zadkami v spomalených záberoch. Scenár je nevyrovnaný, rozkecáva sa o vate a ak má riešiť hlavnú dejovú linku, je až trestuhodne oklieštený. Réžia je síce dynamická, pravdou ale ostáva, že dieru do sveta neurobí. RIP Paul, pozrela som si to na tvoju počesť.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Mám silný pocit, že tento film nemal scenár, len nejakú skicu, či osnovu. Filmový štáb a herci sa sfetovali a potom sa pustili do chabej improvizácie. Určite si pri tom užili kopec zábavy, ja som sa ale bavila veľmi málo a až na pár momentov, kedy bola scéna výborná a humor vydarený, mi bolo trápne. Doslova, ako na hojdačke, som to ale zvládla dopozerať celé. Je to prisilná paródia, pritom trailer vypadal obstojne.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Druhý diel dopadol nad moje očakávania, aj keď aj tu by som mohla kde-čo vytknúť. Zmena na režisérskej stoličke je citeľná a dočkala som sa profesionálnejšieho spracovania. Prvá polovica filmu sa odvíjala postupne v detailoch, naozaj príťažlivo a emocionálne vykreslila totalitný systém. Dynamickejšia záverečná časť je určite vyzretejšia, kamera a zábery sú bližšie k postavám, ich boj som prežívala tak nejako osobnejšie. Herci hrajú solídne a s obsadením som bola spokojná. Záver je síce uponáhľaný, ale nie neočakávaný.

Atlantis (2013) (seriál)

Fantasmagória na spôsob Xeny, s rozdielom, že hlavná postava je muž, jeho pobočníci sú Herkules, alias pupkatý alkoholik a Pytagoras, ako roztrasený intelektuál. Dosť ma prekvapuje, že bol seriál obnovený pre druhú sériu, ale zrejme podchytil skupinu divákov, ktorí obľubujú mytológiu na iný a stále ten istý spôsob.

Gravitace (2013)

Gravity je fascinujúca a určite jedinečná, ani Sandra Bullock určite nedostane malinu. Bola som na 100% vydesená a napätá, zadržiavala dych a šetrila kyslík. Ohúrená technikou číreho umenia dokonalej filmárčiny. Nevadil mi ani jednoduchý príbeh a oklieštený scenár. Veľkolepé uvítanie diváka v prvej polovici filmu si možno zaslúžilo vycibrenejší koniec, ale nemám potrebu to nejako analyzovať. Všetko, čo teraz cítim, je duchovné spojenie zo Zemou, po poslednom váhaní medzi životom a smrťou.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Výborné! Nikdy som nemohla dopredu tušiť, ktorá postava bude zabitá, alebo prežije. Samozrejme, zo začiatku celkom slušná a rozmanitá skupina ľudí, bojujúca o holé životy, sa zákonite zmenšovala tak, ako to u tohoto žánru chodí. Prvé dve série boli zamerané na jediné - nenechať sa zabiť živými, alebo mŕtvymi. Tretia séria sa dostáva viac do roviny drámy ľudí, pričom mŕtvi sú ďalšie nutné zlo, ktoré sa treba naučiť prekonávať. Výborné po vizuálnej stránke, psychológia postáv je vypracovaná priam majstrovsky. EDIT: 4. séria je zatiaľ výrazne depresívna a ponurá, slušne mi brnká na citlivú strunu. Seriál, ako celok, sa vyvíja postupne a každý detail, či obraz, dostáva konečne zmysel. Preto neváham a dvíham za 5*.

Bez kalhot (2012)

Ups, tak toto nevyšlo. Čakala som oveľa viac. Dramatická stránka filmu ma skoro vôbec nebavila, humor bol skresaný do niekoľkých hlášok. Hĺbka postáv zostala na nízkej úrovni. Preplácaný a zvláštne ukecaný scenár bol prerušovaný trápnymi striptérskymi vystúpeniami, ktoré boli nesúrodo zostrihané. Channing Tatum, vďaka svojmu tanečnému nadaniu, predviedol dve zaujímavejšie a originálnejšie predstavenia. Ostatní boli skôr trápni, navlečení do tangáčov, s nevycibrenými tanečnými pohybmi, bez štipky sexepílu.

Twisted Seduction (2010)

Scenár a réžia: Dominique Adams; Hrajú: Caroline Brassard, Tom Broadwell, Mikaela Davies; Rozpočet: 30 000 $; Hodnotenie na IMDb: 76%; Produkcia film zverejnila na oficiálnej stránke tu: http://twistedseductionmovie.com/?p=986 Bohatý a inteligentný matematik nájde spôsob, pomocou ktorého dokáže v spoločnosti vyhľadať ženu, ktorá sa k nemu hodí na 99,3. Miesto toho, aby s ňou nadviazal bežný kontakt, rozhodne sa ju uniesť a zamknúť vo svojom dome.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Mohol to byť celkom dobrý film. No, možno. Celé to ale padá na trápnom scenári, podotýkam od začiatku, až do konca a zbytočne natiahnutom deji. Jediné, čo ma ako tak dokázalo zabaviť, bolo niekoľko bojových scén a kontrast anglického a amerického akcentu. V kine pravé utrpenie, ach jaj, išla som domov ako zbitý pes. 30%