Ray Donovan (2013) (seriál)

Ray je zaujímavý chlapík, okrem toho má aj zaujímavú prácu. Dokáže vyriešiť mnoho cudzích problémov, ale mám pocit, že so svojimi vlastnými to také jednoduché mať nebude.

Červená Karkulka (2011) odpad!

100 % zúfalstvo. Ľudia, ktorí boli na tomto v kine, by mali dostať regulárny honorár. Videla som to celé, ale jediné, čo mi dávalo nejaký zmysel, bolo úvodných 90 sekúnd filmu.

Prozíravost (2012) (seriál)

Nič originálne. Zatiaľ sa prikláňam k názoru, že seriálovo sa to podobá viac na Monka, ako na Castlea. Aj humor je viac podobný tomu Monkovmu. Ale kto ho vie, lebo zatiaľ mám za sebou len pár dielov. V tomto prípade je hlavná postava vážne chorá, nemá len nejaké fóbie. Schizofrénia vie by záludná. To, ako doktorovi pomáha pri riešení prípadov, by sa mohlo postupne opozerať, dúfam, že v scenári bude aj niečo viac, nielen magické riešenie odkazov v texte a našepkávajúce halucinácie.

Po zániku Země (2013)

Na tento film som sa fakt tešila. Mrzí ma, že to musím napísať, ale keď som ho konečne videla, prišlo veľké sklamanie. Dve základné línie filmu, vzťah otca a syna a dobrodružná výprava chlapca na planéte Zem. Ani jedna z nich mi neponúkla napätie, akciu a aspoň aké také herecké výkony. Práve naopak, direktívny vzťah otca k synovi, jeho chlad a pohŕdanie vlastným dieťaťom z dôvodu, ktorý je vo filme predostrený, mi nedával zmysel. Will Smith, zbavený strachu, je skôr zbavený akýchkoľvek emócií. Pôsobil bezpohlavne ako android. Jaden má talent, ale ešte sa musí veľa učiť, začať by mohol s mimikou tváre. Druhá línia filmu sleduje chlapcovu cestu po Zemi. Je nezaujímavá a nudná. Podivuhodná biodiverzita sa podvedome dala čakať, živočíchy boli ale vytvorené digitálne a z plátna dosť vyčnievali. Chlapec tu ani tak nebojoval s nepriateľsky naladeným ekosystémom, ako sám so sebou. Vážne mi chýbala gradácia a pôsobilo to klišoidne. Tvorcovia tu ponúkli veľa nezmyslov, ktoré film v mojich očiach len viac degradovali ako celok. Čerešnička na torte je hlavný záporák, stvorenie Ursa, ktoré ide po našom mladom dobrodruhovi, respektíve, cíti jeho strach. Ursa je úbohá, nemá žiadne gule a má príliš nízku efektivitu. Posledná vec, ktorá ma možno trochu zaujíma je to, či rozpočet filmu zhltla tá Ursa, alebo sa stratil niekde v čiernej diere tak, ako sa tam stratili všetky zbrane ľudstva a tí sú preto odkázaní len na vyskakujúce meče.

Rubicon (2010) (seriál)

Seriál, utnutý v polovici prvej série, neveští nič dobré, ale vysoké hodnotenie mi dodalo odvahu. Prvý diel začal pekne pomaly a vlastne len predstavil postavy a nejakú tú pozliepanú zápletku. Potom dlho vákuum, točenie sa v kruhu, jedenásty a dvanásty diel predviedol nejaké napätie a posledný diel zase ukážkovo padol do zabehnutých koľají. Celý problém seriálu spočíva na slabom scenári. Postavy jednajú doslova nelogicky. Vyslovované sú domnienky, ktoré majú byť slávnou analýzou pozadia teroristických činov, či jednotlivcov, ktorí môžu tvoriť organizovanú skupinu. Lenže, práca tímu analytikov je stále zahalená do hmly a tí ľudia sa v podstate bavia o ničom, na základe vnuknutia niektorého z nich ale prichádzajú výsledky. Čakala som duchaplnosť, vynaliezavosť a inteligenciu. Dostala som nezáživné dialógy. Tiež neverím, že by tak nestabilní analytici prešli psychotestami, inteligencia proste nestačí na zvládnutie bezpečnostnej previerky. Nechcem hovoriť, že to bola strata času, lebo určitý potenciál tam bol. Herecké výkony neboli vôbec zlé, aj atmosféra sa mi páčila. Ale to asi všetko.

Vikingové (2013) (seriál)

1. séria: Priemerné herecké výkony, otrepané a suché dialógy, predvídateľný dej a zápletka, ktorá ma za srdce príliš nechytila.

Dívka odjinud (2010) (seriál)

Mohla by som povedať, že u mňa seriál vyvolal podobný dojem, ako Buffy, premožiteľke upírov, pretože celkové prevedenie je dosť podobné. Námet je výborný, otvára kopec možností. Na hlavnú predstaviteľku som si musela zvyknúť, je staršia, ako sexice, ktoré sa predvádzajú v iných seriáloch s podobnou tematikou. Škoda jej slabšieho prejavu, dala tak vyniknúť vedľajším postavám. Tie to vlastne celé zachraňujú. Ksenia Solo, alias Kenzi a jej gotický zjav, umocnený skvelým scenárom pre jej postavu, ma bavil zo všetkého najviac. Vlk Dyson má krásnu farbu hlasu, určite by mohol čítať aj rozprávky na dobrú noc. Nejaký ten charakter zahral tiež celkom fajn. Ešte jedna-dve postavy ako tak obstáli, zvyšok bola slabota a seriál tak padal niekam na spomínanú úroveň seriálov z roku 1997. Scenár miestami zapĺňal prázdne miesta blábolom, ktorý bol neskutočne nudný, alebo nezmyselný. Ale na réžiu aj tak nemá. Tá bola najhoršia zo všetkého, čím vlastne umocnila aj slabé herecké prejavy a celkový dojem.

Cosmopolis (2012)

Nuda, nuda, nuda! Zvláštne nezmyselné dialógy, sterilné prostredie, kŕčovitý Patizón. Ani neviem, za čo dávam jednu hviezdu.

Nádherné bytosti (2013)

Jediné, čo ma bavilo, bolo niekoľko vtipných hlášok so sarkastickým podtextom. Všetko ostatné bolo až neuveriteľne predvídateľné. Ethan (Alden Ehrenreich) mi na začiatku pripadal až príliš nesympatický a bez charizmy. To, ako rolu zahral, mu napravilo reputáciu a postupne sa výkonom prebojoval k lepšej známke. O Lene Duchannesovej (Alice Englert) sa to ale povedať nedá. Bola fádna a nudná celú dobu. Jeremy Irons mi pripadal celkom zúfalý, že sa na takéto niečo dal a Emma Thompson to zas preháňala a hrala, ako keby bola v divadle. Dramatická stránka a akékoľvek napätie sa vytratia v prvej polovici filmu a zostane len čas, ktorý sa rozhodnete venovať sledovaniu filmu až dokonca, alebo si ho ušetríte na niečo viac dynamickejšie a živšie. Ja som ten svoj nenávratne stratila.

Nevědomí (2013)

Scenár k tomuto filmu ma do značnej miery iritoval a na to, že v Boha neverím, som ho vzývala naozaj často. Potom zase nastal moment, keď ma napadlo a bola som presvedčená o tom, že to celé z nejakého zvráteného dôvodu vymyslel Tom Cruise. Aby toho nebolo málo, druhú polovicu filmu som dokázala stráviť až po dodatočnom požití rumu, ktorý mi ostal od Veľkej noci...ten trochu zdeformoval vtieravý obraz toho, že som práve videla inú verziu Planéty opíc, skríženú s Matrixom, prešpikovanú procesnými chybami a neskutočným blábolom. Aby som len nekydala, film je celkom pekne urobený po vizuálnej a zvukovej stránke, v tomto ohľade vyzdvihujem aj výborné zosúladenie týchto dvoch prvkov. Ale to je na tak nákladný film s hviezdnym obsadením fakt málo, celkový dojem 65%.