Hon (2012)

Po rozjazdovej pol hodinke, zhode náhod a udalostí, sa rozbieha skutočný hon na čarodejnicu. Tvorcovia si dali tú prácu, takže dej sa neponáhľa a má čas aj na melancholické zábery, ukľudňujúcu a kontrastnú idylku pred búrkou emócií. Vo filme sa vyskytlo pár výrokov a scén, ktoré som neakceptovala, napr., čo sa týka detskej pravdovravnosti, ktorá býva často podfarbená fantáziou a na to akoby scenár zabudol. Rovnako tiež spôsob, akým psychológ doslova kládol slová do úst "vypočúvaného" dieťaťa. Každopádne, malá Annika to zahrala veľmi krásne, má talent. Mads Mikkelsen je samozrejme nič iné, ako geniálny. Žánrovo veľmi vycibrené dielo.

Hlasy v hlavě (2000)

Hlasy v hlave sú citlivou drámou, ktorá v sebe miestami ukrýva humorný podtext, ktorý je príznačný hlavne pre anglický suchý humor. Je to naozaj jednoduchý príbeh, ktorý sa na nič extra nehrá. Práve to, že hlavné úlohy hrajú tak výborní a talentovaní herci, razom robí z tohoto filmu niečo viac. Naozaj si viem predstaviť, že by som na to zašla aj do divadla.

Hostitel (2013)

Problémom tohoto filmu je jeho námet samotný, akokoľvek zaujímavý sa môže zdať. Pretože, suma - sumárum, v Meyerovej príbehoch nie je kľúčové sci-fi, ale prepletené romantické vzťahy niekoľkých osôb, zaobalené do atraktívnej pozlátky. To som pochopila už pri jej Twilighte. Ako si teda zlizla kritiku aj knižná predloha The Host, ani na filme nezostane jedinej suchej nitky. Zdalo sa mi to až príliš odfláknuté, lacné a podpriemerné. Väčšinu času som sa kruto nudila. Najúdesnejšie na filme bolo, že scény, ktoré mali niesť odkaz celého filmu, vyzneli úplne komicky, až som neverila, že to režisér myslel vážne.

Tajemství kruhu (2011) (seriál)

Zameraním a náročnosťou patrí SC do skupiny seriálov, určených skôr pre mladšie ročníky, respektíve diváka, ktorý nehľadá prepracovanosť a nepotrpí si na hĺbku scenára, ale mu stačí podobná romantická oddychovka/volovina. Nepríjemnosťou tu zostáva fakt, že herci, ktorí hrajú násť-ročných, majú tých rokov viac a je to určite vidno. Okrem toho, v celom príbehu viac vychádza na povrch práve spomínaný romantizmus, ako samotné fantasy. To čarovanie tam bolo niekedy len do počtu, inak boli na pretrase vzťahy, kto s kým a kto nie, ktorý chce ktorú a prečo ona nechce jeho a prečo druhá chce jeho. Chýbala mi logika jednania postáv a diania samotného. Som presvedčená, že kopec ľudí to pozerá len pre to, aby vedeli, či sa tí dvaja nakoniec dajú dohromady, alebo bude s tým druhým. Volám to aj stav zotrvačnosti sledovania seriálu. Všetko ostatné je vata.

Moulin Rouge (2001)

Moulin Rouge je ako fľaša dobrého francúzskeho vína. Treba ju vypiť až do dna. Nicole Kidman, aj skazená aj ušľachtilá v jednom okamihu, obsypaná diamantami a v žiari reflektorov, na výslní, kam patrí, v hĺbke duše však zlomená žena. Ewan McGregor zas rojko, plný snov, odvahy a lásky. Zaujímavé javiskové podanie scény môže pôsobiť gýčovite a lacno, lenže práve toto muzikál robí tak oslňujúcim a jedinečným. "Príď, čo má prísť, budem ťa milovať až do konca mojich dní..." Pre mňa 100%, najlepší filmový muzikál, aký som zatiaľ videla.

Tajemný muž (2012)

Dejový zvrat v druhej polovici filmu mení mysteriózny thriller na kriminálnu drámu. Škoda, že medzi žánrami nie je väčšia vyváženosť v celom diele, ale sa len prosto vystriedajú. Na začiatku som si kládla dosť otázok, všimla si určitých nezmyslov, ktoré boli na konci vysvetlené a dávali udalostiam zmysel. Ale niektoré otázky mali byť radšej nezodpovedané, pretože mysteriózne čaro sa tým úplne stratilo a zostala len pachuť neistoty doby, ktorá sa ma, ako rodiča, dotýka. Scenár nie je žiadna sláva, ale herecké výkony sú slušné, preto som nemala pocit vákua. Jessica Biel na mňa od začiatku pôsobila, ako utrápená a unavená osoba, zahrala to naozaj vierohodne.

Afrika (2013) (seriál)

Umelecké dielo, ktoré sa oplatí vidieť. Séria má 6 dielov.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Miestami slaboduché dialógy ma tak povediac zatlačili do kresla. Viac, ako polovicu filmu som očakávala, že tam musí byť ešte niečo viac, nielen niekoľko akčných scén, ktoré boli síce spracované výborne, pozliepaný scenár to ale stále klincoval. Herecká zostava parádna, nestíhala som ich ani počítať a na scéne sa objavila ďalšia postava. Ale tak, ako sa objavila, aj zhasla, ako meteor na oblohe, s tým rozdielom, že nestihla zažiariť. A to isté môžem povedať o celom filme.

Bouřlivé víno (2012) (seriál) odpad!

Vskutku negativistické dielo, plné nezmyslov a chýb. Po pár dieloch sucho konštatujem, že je to len kópia horkokrvnej telenovely, ktorá nerieši nič iné, ako konflikty vycucané z prsta a neviem odkiaľ ešte...

Mrňousci (2006) (seriál)

Fascinujúci svet hmyzu, ktorý sa predstavuje v netradičnom svetle. Každý príbeh je jedinečný, s určitou dávkou nadhľadu a humoru, dokáže pobaviť nielen najmenších. Po zvukovej stránke geniálne, obrazová vôbec nezaostáva!