• Thriller

Hora mezi námi (2017)

Slabý průměr, ale koho by bavilo se brodit sněhem třeba i s kamerou....Winslet má na víc .Tady moc prostoru nedostala.

Stíny smrti - Meurtres à Brides-les-Bains (2018) (epizoda)

béčko :ale příběh měl spád i pointu.Zpracování slabé ale pokud autoři Vraždy v....chtějí každou epizodu zasadit do jiného prostředí s novými herci tak se musejí asi setsakra snažit aby zaujali diváka.Já tyhle kriminálky beru

Meraviglie: La penisola dei tesori (2018) (seriál)

kdybych mohla dala bych podstatně vyšší ohodnocení.Další z dokumentaristických pořadů kdy není v záběru kamery podstatnou část děje průvodce.Toho si vysoce cením.Chci vidět a ne aby mi popisoval co bych měla vidět.Na komentátory nejsem zvědavá.Tady v tomto pořadu je vše citlivě podané se spoustou ukázek .Všeho s mírou.To dnes málokdo umí!!!!A i je nenásilně použito digitální znázornění abychom třeba viděli jak která rozpadlá stavba vypadala když ji v dávných dobách stavěli.Když se k tomu přidá sympatický hlas slovenského komentátora tak je to balzám na duši.

Po proudu řek do moře (2018) (seriál)

Nádhera ,už dlouho jsem neviděla tak profesionálně natočený cestopisný film.Filmaři ukázali spoustu života v přírodě ,na vodě rozhovory s lidmi žijících v nelehkých podmínkách.Dokument který se naprosto liší od jiných tím že je jakoby rozvinutější.nestaví jen na komentářích lidí kteří se celou dobu pohybují v záběru kamery a až nudně a násilně vnucují divákovi co má vidět a neustálé bla bla .Sympatická, empatická osoba Pecheuxe.který položí jednoduchou otázku a nechá protějšek vyprávět:jednoduchá konverzace.není vlezlý jak se stalo zvykem jinde...Dílů je dohromady zřejmě osm Prima zvolila delší alternativu místo šestnácti kratších ,což ještě umocňuje zážitek od začátku do konce.Nevím jestli bych byla takhle nadšená a natěšená na další díl,asi ne...Včera - 20.5.2020-byl pořad o řece Magdaleně.Nikdy,nebo nepamatuji kdy,se mi nestalo abych při sledování pořadu měla pocit spokojenosti,klidu a úcty k přírodě a lidem ke kterému pořad nepřímo vybízí.Vychází to ze způsobu natočeníAž mě zabolelo u srdce!Tvůrci si nevypomáhají tendenčními , politickými záběry náležitě okomentovaných.Úchvatné záběry z dronu,bez kterých byste neměli představu jak to vypadá i na březích řek...Třeba život lidí v Nových Benátkách na Magdaleně..A to celé ještě umocňuje hlas českého komentátora.velice profesionální.Nikdy se mi nestalo abych se na stejný díl podívala i v jiném čase!Se stejným zaujetím.N-á-d-h-e-r-a!

Skvělý dr. Pol (2011) (seriál)

Odvrácená tvář amerického snu????

Yukonská veterinářka (2014) (pořad)

na můj vkus moc upovídaná veterinářka=přesně o tom píše Miagy pode mnou.jinak mě fascinuje v jak primitivních podmínkách pracuje ona a i farmáři.Na naší rovnoběžce nevídané a nepochopitelné.I když tady se taky najdou trestuhodné výjimky.kterým strádající zvíře nic neříká.Dívám se na pořad jen proto že mě zajímají naprosto odlišné podmínky práce zemědělců

Opojení mocí (2006)

film tématem aktuální v každé době.Spíš ale šlo o osobní život soudkyně kdy zahleděná do své práce byla jako kůň s klapkami na očích...až do doby ,než její manžel neunesl tíhu její nesmlouvavosti...

Zjevení (2018)

Příběh ukázal jak se Meriem vlastně pro své ambice zachovala jako kudlanka a použila Annu jako nástroj vlastního osvobození.A ukázal slabinu církve.Manipulovat věřícími.Závěrečný pohled Jacquese na Meriem mluví za vše...Famózní výkon Lindona.vynikající kamera.Exteriéry....herci prakticky bez nalíčení.

Stíny smrti: Vražda v Luberonu (2018) (TV film)

Další v řadě Vraždy v....oblíbila jsem si je pro jejich neagresivní pojetí ,všechno v klídku:někdo zlobil tak ho klepli a vyšetřovačka.Žádní vymachrovaní poldové- to já můžu!