• Mysteriózní

Venom (2005)

Dobrý slasher, tonúci v backwoods bažinatej voodo atmosfére, ktorý je veľmi pekne nakrútený,záporák je taktiež zaujímavý, i príbeh je O.K., a na mladý cast, predovšetkým na kočky, sa dobre pozerá, vrátane final girl. So far so good, má to však i háčik, chcelo by to pridať na intenzite, či už sa to týka gore alebo napätia, alebo hrozivosti záporáka. Inak v podstate spokojnosť, ale posilnenie spomínaných frontov by z tohto kúsku urobilo 5 star záležitosť.

Past na turisty (1979)

Vynikajúci strašidelný kúsok s atmosferickými figurínami, geniálnou horrorovou hudbou, v skvelom "rural" prostredí. 70´s atmosféra pripomenie napríklad legendárny The Texas Chainsaw Massacre, s presahom do ranných 80´s a ich vlnou nezabudnuteľných slasherov.

The Nest (1988)

Veľmi slušný "hmyzí" 80´s horror, s pekne pomaly nahodenou a rozbiehajúcou sa atmosférou, ktorý postupne vrcholí v napínavý, trikovo skvelý, aj vcelku krvavý záver. Triky aj gore skutočne na úrovni, 80´s atmosféra of course skvelá, pekné malé mestečko, more, maják, nostalgické príjemné šteklenie za videokazetami. Skvelé.

Brain Dead (2007)

Tak samozrejme, je to predovšetkým film od fandov pre fandov, ale je evidentné, že veterán Kevin Tenney nestál za kamerou prvýkrát. Natočené je to zručne, gore efekty vcelku časté a slušné, poteší aj ženské herecké obsadenie a samozrejme parádne preslnené prostredie(po väčšinu filmu). Príbeh klasika, takže také veľmi slušné "80´s like" béčko.

Husk (2011)

Krásne klasický námet, parádne prevedený strašiaci, perfektné prostredie kukurice, leto a starý dom... Tak toto môžem vždy, pri Husku som sa aj párkrát zľakol, a super je, že sa film snaží po celú stopáž udržiavať krásne napínavú, zimomriavkovú atmosféru, podporenú dobrou horrorovou, a v prípade potreby i údernou hudbou. Páčil sa mi taktiež príbeh, do filmu sadol ako uliaty, vrátane scarecrow zombies. Strihovo síce mohli strašiaci hlavne v prvej polovici spomaliť a viac ukázať svoje parádne masky, ale čert to ber, radosť z filmu to nekazilo. Len viac takýchto klasických peciek!

The Sleeper (2012)

V rámci nízkonákladovej pocty 80´s slasherom maximum. Dôsledne pomalá "halloweenovská" hudba, rovnako ako pomalšia atmosféra, podarený killer, štýlovo nevysvetlený, v rámci možnosti skvelé gore, sympatické kočky aj final girl, výborný záver("sen", telefón a záverečný výkrik plus červené titulky). Jasné, čo to by sa ešte dalo dotiahnuť a vylepšiť, ale za ten prístup a v rámci rozpočtu rád pridám o hviezdičku viac.

Rocky Trails (2010)

Poškrabanie a zažltlosť obrazu funguje na výbornú, taktiež herci nie sú najhorší, 80´s štylizácia aj hudba podarená. Párkrát som sa aj schuti zasmial, ALE...Mala to byť aj pocta slasherom z osemdesiatkovej dekády, a tu to veľmi výrazne pokulháva. Z krátkej stopáže sa väčšiu časť nič horrorové nedeje, len kde tu záblesk a strih, ale O.K., ak by to vrcholilo, alebo aspoň zlepšilo sa vo finále. Potom príde na radu killer- maska ako Harry Warden je dobrý nápad, odsávacia hadica na krv horší, i keď nejako solídne nakrútené by sa to dalo vydýchať. Ale smiešne satie krvi z konzervy, ani jedna rýchla gore scéna to nespraví. A vozenie obete na fúriku? A to čaptavé pobehovanie? Killer jednoducho vôbec nevzbudzuje rešpekt, gore scény sú kratučké(asi dva), naháňačky tragické a atmosféra ako slasher alebo horror tým pádom takmer nulová. Škoda, šlo by z toho vytrieskať viac.

Jízda do pekel (2001)

Napínavý, štýlový thriller v štýle takého Stopára, postavený najmä na vysokooktánovom napätí, dobrom, civilnom hereckom prejave v skvelom "kamiónovom" cestnom americkom prostredí, funkčnej, pevnej réžii a tajomnej postave Rustyho Naila a jeho hlase, celý film tvárou neukázanej, a správne nedopovedanej. Teším sa na druhý diel.

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Popcornová gore jazda, ktorá šľape podľa osvedčeného receptu, korenená čiernočiernym humorom a mrazivým, atmosferickým prostredím. Grab your popcorn and enjoy the show!

Nezvratný osud 5 (2011)

Opäť podarený ďalší diel, postavy sympatické, gore podarené, spracovanie zábavné a napínavé. Jednoducho spokojnosť po všetkých stranách.