• Mysteriózní

Vřískot 4 (2011)

Wes Craven a Kevin Williamson sa k svojmu dielu, sérii, vrátili s láskou, úctou, z celého filmu dýcha prirodzenosť, zábavnosť, kde tu odkaz na minulé diely, ako aj na iné horrory a fanda série sa tu bude cítiť ako doma. Výborné pokračovanie výbornej série.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Veľmi pohodová buranská horrorová komédia, samozrejme fandovia lesných vidláckich slasherov sa budú usmievať od ucha k uchu, ale ani ostatní myslím neostanú skrátka. Gore tu síce nie je až tak veľa, ale to, ktoré je, je podarené a vtipné, a z filmu cítiť lásku k horrorovému žánru. Originálny nápad, zábavné spracovanie, zábavný film.

Povídky ze záhrobí: Rytíř Démon (1995)

Poctivý zásek Strážcu krypty, ktorý sa so svižne ubiehajúcou stopážou zábavne preseká až kingovskými charaktermi v klasicky vystavanom príbehu o boji dobra so zlom. Démonický Billy Zane občas pripomenie napríklad Freddyho Kruegera, rovnako ako snové pasáže, keď sa snaží misky váh prekloniť na svoju temnú stranu. Atmosféra prekliateho a obliehaného domu kdesi uprostred ničoho tu funguje výborne, rovnako ako perfektné masky démonov a gore efekty, ktorých je tu tiež dostatok, všetko korenené občasnými suchými hláškami a čiernym humorom. Klasika, ktorá sa blisla už v našich videopožičovňových časoch, a dodnes nestratila svoje klasicky horrorové kúzlo.

Dívčí noc (1982)

O.K. 80´s slasher, ktorý má tie správne old school ingrediencie, dobrého killera v maske medvedieho maskota s "freddyovskými" pazúrmi ako vražednou zbraňou(páru rokov pre prvou A Nightmare on Elm Street!), množstvo 80´s atmosféry, solídne vraždy a je dobre nakrútený, plus so skvelým finále, na druhej strane sú tieto ingrediencie miestami letargicky porozhadzované po celom filme s pomerne štedrou, nikam sa neponáhľajúcou stopážov. A prehrávanie, vtipkovanie a iné vylomeniny "roztomilej" 80´s mládeže naozaj šlo skrátiť minimálne o polovicu! Normále to k tímto filmom patrí, ale tu už je to miestami vážne prehnané. Napriek všetkému uvedenému je to ale 80´s slasher, ktorý stojí za pozornosť a poteší najmä fandov podobných snímkov.

Night of the Demons (2009)

No, úprimne povedané, mohlo to dopadnúť aj trochu lepšie. Masky výborné, páru gore scén taktiež, atmosféra starého domu i backstory dobrá, ale vadili mi niektoré scény, až príliš odohrávajúce sa v temnote, tým pádom bolo ťažšie sa v nich orientovať. Taktiež záver mohol byť lepší, sexbomby potešia oko, tu to bolo super, mužská časť castu mohla byť sympatickejšia, ale o to tu až tak nejde. Originál ostal nepokorený, je to zábavný film, ale čakal som viac.

Bezhlavý jezdec (2007)

Už režisérova prvotina Boo(2005) sa mi veľmi páčila(budem si musieť dať reprízu), a Headless Horseman to u mňa potvrdil. Anthony C.Ferrante je moja krvná skupina, tu krásne spojil len ľahko načrtnutý klasický príbeh o bezhlavom jazdcovi, prerobil ho po svojom a obalil ho v krásne halloweenskej jesennej atmosfére. Pridal vcelku sympatickú mládež a neostýchal sa ani veľmi dobrého slasheroidného gore. Parádne(nie len) dekapitácie, v dvoch prípadoch dokonca pocta legendám ako The Burning(1981) a Madman(1982), radosť pre každého old school slasher fanúšika. Samotný bezhlavý jazdec je urobený veľmi dobre, mestečko v lesoch a jeho podivné obyvateľstvo s tajomstvom, ktoré ich obklopuje samozrejme len pridáva na atmosfére. Ku koncu sa príbeh a tempo už trošku príliš "zašmodrchá" a tak trošku stratí dych, ale finále je celkom v pohode. Je to ale iba malá výtka ku inak skvelej nadprirodzenej slasher zábave.

Saw 2 (2005)

Napínavý nárez z dobrým príbehom, pointou, gore, natlakovanou atmosférou s vynikajúcim (nielen)Tobinom Bellom.

Memorial Day (1999)

Jedna hviezda za pekný obal, plus vcelku pekné lokácie, ale zúfalo tu chýba akákoľvek atmosféra, nejaké solídne gore, kúsok napätia, zabiják, sympatické postavy, alebo zaujímavý príbeh. Fandím každému, kto sa pokúsi o lesný slasher, o originalitu mi nejde, ale kde nič nie je, tam sa jednoducho nedá kladne hodnotiť.

ROT: Reunion of Terror (2008)

Nie je to zlý film, na nízkonákladový slasher slušné, ale... Pointa sa snaží byť značne originálna, čo autorom nemôžem mať za zlé, no je to výhybka do vážnej drámy, ktorá akoby prišla z iného filmu. I postavy by mohli byť sympatickejšie, neuškodilo by viac napätia, gore i atmosféry. Na druhej strane, lesné prostredie i prostredie chaty má svoju atmosféru, vraždy sú vcelku drsné, i bez použitia gore, ale kľudne ich tu mohlo byť aj viac. Ako hovorím, zlý film to nie je, ale po pointe z neho ostáva trošku horkejšia pachuť.

P2 (2007)

Adrenalínový horror/thriller, ktorý začína pekne pozvoľna, ale graduje v napínavú jazdu s niekoľkými gore scénami, ktoré napätie len podtrhujú a stupňujú. Hlavná hrdinka je sympatická kočka, ktorej palce držať budete, prázdne garáže majú svoju pochmúrnu atmosféru, pekné a tak trochu zimomriavkové je využitie vianočných piesní, čo platí i o zasadení filmu do melancholického vianočného obdobia, napätie postupne hustne a graduje vo vydrené finále. Vydarený kúsok.