Zabijáci (2014)

Tak tohle mě přikovalo do křesla a já jen hltal to, co bylo jasné od začátku, ale přesto zpracované tak, že nešlo přeskočit ani minutu, aby neunikla ani nitka příběhu nebo jen pohled krví podlitým okem. Oproti prvnímu dílu jsem se tu v ničem nenudil a to seversky sychravé podání příběhu prostě hltal jako v poslední době žádný jiný film. Ano, netvrdím, že to bylo něco neskutečně inovativního, nebo že jsem prostě teď jen měl větší náladu na krimi detektivku než jindy, ale tohle mi sedlo, možná i kvůli tomu, že tentokráte to bylo trochu osobní. Vygradované perfektně. Plných pět hvězd nedám skutečně jen za to, že film odhalí pachatele tak brzo, postupně ale odhaluje další a další části minulosti, které doplňují celkový obrázek... Kašlu na to, dávám pět :) ~~~ PS: Chci další, kde je další film, další! ~ PPS: A tohle do našich kin nikdy nepřijde...

Slídil (2014)

Že to bude o maniakálním úchylovi bylo patrné už z trailerů, ale musím uznat, že na mém nižším hodnocení se odráží i skutečnost, že mi skoro až místy nedělalo dobře sledovat pomalu a rozvláčně až takového sociopata silně psychicky narušeného. Nicméně, bylo to napínavé, ale minimálně v tom ohledu, kam až Jakeův magor zajde a v jaké chvíli mu rupnou nervy. To úchylaření bylo možná i na necelých 120 minut docela dlouhé a občas jsem kouknul na hodinky ani ne tak kvůli tomu, abych zjistil kdy to končí, jako abych si ujasnil, v jaké fázi filmu se nacházím, protože vykreslování magora bylo skvělé, ale nějak zdlouhavé a pokud se zpětně zamyslím, tak vlastně jsou tam dva velké nosné pilíře - vybitá rezidence a závěrečná akce, a ty jsou teprve doplňovány jednotlivými více či méně důležitými epizodami "ze života maniaka". Film to nebyl špatný, ale znovu už na to koukat nechci. ~ Významným kladem je ale Jakeův výkon, protože to zahrál výborně, nicméně zahrál postavu tak lidskosti prostou a nemohoucí vzbuzovat jakoukoliv sympatii nebo alespoň záblesk pochopení, že se i přes výborně zahraného sociopata nedivím, že Jake ostrouhal i na samotných nominacích na Oscara 2015. Tam totiž výkon není tím jediným závažíčkem na váze.

Případ pro exorcistu (2015) (seriál)

Hmmm. Tohle se hrubě nepovedlo a roztříštění na tři díly bylo už moc. Dva by bohatě stačily, nebýt zbytečných slepých dějových linek životů některých postav (policajtova dcera?), nulového napětí, neustálého házení mimo další slepá ramena děje, mnoho nesmyslů... Bohužel Klára Melíšková by si měla nechat udělat pořádně sednoucí zubní můstek, protože to lepidlo na zubní náhradu nedrží. Celý děj kolem Budaře nakonec úplně zbytečný, Voříšková mohla bez potíží zcela absentovat a diváci by si jí tak nepletli s další její rolí, která jde hned po tomhle do TV. Finální pointa kolem pachatelů a jejich odhalení vůbec naprosto mimózní a to jediné, co mohlo být zajímavé, tedy štěkání mezi Melíškovou-Krobotem a vůbec Krobotova postava, perfektně a bravurně nesnášející snad úplně všechny, všechno a všude pořád, byli totálně nevyužiti. Kapitolou samu pro sebe byla hudba, kdy jsem díky ní nevěděl, jestli je tedy vše kolem vraždy komedie a jindy zase ne... ne, že by ta melodie a motiv byly špatné, ale pasovalo by mi to spíše k nějaké praštěné komedii ála vyšetřující ex-soudkyně Jiřina Bohdalová, než k vyšetřování vraždy. ~~~ Hřebejk, Jarchovský, zase nedostatečně!

Co s láskou (2014)

Do 1:30 by to bylo na docela příjemný ***, celkem zajímavě a ne až tak tupě okoukaně vystavěný, slaďák, ale kupodivu koukatelný a netupý. Pak ale někomu jeblo a celé to sklouzlo do tak pitomého patosu, že se vlastně nevidím ani místním odpad!ům, protože tohle už vyžadovalo značné množství blbosti v krvi autorů, aje mi fuk zda je to takové i v předloze. Ten konec to zabil, s přimhouřenými okama **.

Bang Bang! (2014)

Vizuálně je to hezký, ale proč furt mrhají možnostmi na takové slabomyslné debility, to nechápu. Holt jiný kraj, jiné kari.Déle než hodinu i s posouváním ffwd jsem to nevydržel a šel si do koupelny udělat lobotomii raději sám a rychleji. Sice jsem čekal neskutečnou hovadinu, ale furt, já blázínek, věřil, že tentokrát to bude jiné, i takové výjimky potvrzující pravidlo se vyskytnou - no, tentokrát se pravidlo potvrdilo na n-tou.

Cesta na Jižní pól (2012) (TV film)

Tři hvězdy, víc tomu dát nemůžu. Je to zajímavé, koukat na tři naprosté magory, dva "v hlavní roli", ale... z ničeho nic se dozvíte, že někam zmizely dva měsíce putování, po těch pouhých několika minutách sledování obrázků. A tím to bohužel pro diváka poněkud utrpělo, protože po pár dalších minutách už je to nějakých 80 dní a vám tak chybí takových poznatků a informací o tom, co se kde a jak dělo, i když to byla jen "nudná rutina - jít ve sněhu, něco sníst, utábořit se, vyspat, vstát, sbalit, něco sníst, vyrazit, jít ve sněhu..." - a to tu trochu trestuhodně chybělo. Příliš krátký sestřih. Pokud nebylo dostatek materiálu, mohlo to být vyplněno alespoň nějakými animacemi s tím, kam za jak dlouho oni dva a Gamme ušli. ~~~ Nicméně poklona Gammeho rytířství :)

Vice (2015)

Co k tomuhle dodat. Bruceova kariéra jde jaksi do prdele a co film, tím větší sešup. Surrogates jsou proti téhle béčkové pitomosti doslova "mástrpís". Celé je to spíše nějaká slabší epizoda Krajních mezí.

Půlnoc druhého dne (2014)

Byla to úchylná pitomost, ale tak úchylně blbá, že bylo až zajímavé to sledovat a čekat, co z toho nakonec vzejde. Bohužel tak od poloviny to ale z "weird TV scifárny" začalo sklouzávat do naprosté debility mimo smysl a z mystery-scifi s možná laciným nápadem, ale umožňujícím zajímavou zápletku se vyklubala prostě en nezvládnutá debilita plovoucí okolní stokou. Právě dnes jsme měli s kolegou v práci debatu nad tím, že vlastně takřka vůbec nevznikají nějaké takové ty "pravé sci-fi", tohle tu marnost jen podtrhuje. Od odpadu to zachraňuje jen ona počáteční mimóznost s patinou "co z tohohle vzejde...?".

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Tohle byl pořad na minimálně čtyři hvězdy. Poměrně těžké, ale ne nemožné otázky a první písmeno, k tomu nutnost si hlídat soupeře a jeho tahy. Ve své době pecka. --- Postupem času se to ale okoukávalo a okoukávalo a ani ty změny to holt nemohly zastavit. Přišlo mi, když jsem na to čas od času narazil, že i otázky se zesložitěly, krom vzhledu a nějakého časového limitu se na tom změnil jen věk moderátorů a Eva si prodloužila příjmení na suverénně nejdelší v TV, Brettschneiderová-Machourková-Lorem-Ipsum-Dolor-Sit-Amet. Po tolika letech ale už dnes pořad působí až jako vedlejší odnož projektu Retro, ačkoliv je to paradoxně stále asi nejlepší soutěžní pořad, kde musí mít soutěžící v hlavě. Hromady vznikajících a zanikajících rádoby soutěží o hromady peněz, kdy soutěžící v podstatě nemusí nic vědět a znát, mi přijdou oproti tomuhle fakt bídné.

Taxík (2008) (pořad)

Ze začátku poměrně divné až místy ubohé, nicméně časem si na to divák buďto zvykl a nebo se to nějak vylepšilo a bylo to i zábavné i poučné :) Nicméně časem to nějak opadlo a už ani nevím, jestli se to vysílá nebo ne. Nejzajímavějším moderátorem byl Aleš Háma, Matonohu si ani nepamatuji a Monika Absolonová působila poněkud křečovitě. A jestli to skončilo, tak asi v pravý čas, než se to stihlo zbytečně zprofanovat a okoukat.