1597: bitva u Myeongryang (2014)

Zjevně drahé, ale nudné, ploché a plné pateticky pitomých záběrů a provolání postav "My vás zachráníme, Admirále" :) Možná kdybych byl Jihokorejec a o nějaké takovéhle historické legendě běžně věděl, možná budu nadšený. Tady se jen splácala hromada drahých efektů, podivných nesmyslů a milionkrát v asijských historických filmech viděné klišoidní chování a proslovy a dění do něčeho, co se snaží tvářit epicky, ale i po více jak dvou hodinách v tom stále chybí nějaký film. Není to zas nějaký evropský tupý sestřih z mnohem delší asijské možná i dvoudílné verze?

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

OK, tak jsem právě ztratil tak A4 komentář o tom, jak je celá trilogie Hobbita oproti LotR na hovno a co konkrétně mi kde nesedělo v tomhle i předchozích dílech. Znovu to psát nehodlám, takže jen shrnutí: LotR si rád pustím, Hobita už nechci vidět. (zpropadený klávesový zkratky).

Díra u Hanušovic (2014) odpad!

Viděl jsem sestřih filmu, ze kterého byly veškerý humor nebo nějaká zábavnost, až na "permenentně mimo" dědka, vystříhány. Zvláštní je, že stopáž ale seděla. A TOHLE ŠLO DO KIN?!

The Guest (2014)

Ha, zapomněl jsem komentář. No, ono ale není moc co psát. Nezajímavé, debilní bezdůvodní vraždění. Od začátku je vám jasné, že ten maník není nějak normální a netrvá dlouho, začíná vybíjení civilů, ať už těch "zlých", tak i těch hodných. V tu chvíli posunu děj dopředu, zjistím, že ta kravina má stejně debilní i konec a vypínám. Ono "mysteriózno" je zde zastoupeno jen děravým a značně pitomým scénářem.

Kniha života (2014)

(Spoilery!) -- A maminko, to ten jeho tatínek jako taky umřel? -- Ano, miláčku, celá jeho rodina je teď už mrtvá. Líbí se ti ta pohádka? -- Moc! A kdo umře další? ~~~ Ano, jedno nelze filmu upřít: Skutečně neokoukaná výtvarná stránka, kdy postavičky z vyprávění vypadají jak vyřezaní ze dřeva a pospojovaní po kouscích. Výsledek tak připomíná spíše nějakou variaci na Tima Burtona. Na druhou stranu to není nic tak zvláštního, připočtete-li si jako jednoho z producentů Guillerma del Tora :) Prostě takový trhle morbidní mexikánský příběh o poměrně rychlém vymření jednoho rodinného klanu, cestě za svým snem a vlastním životem bez cizího nalinkování, mnohačetném zmrtvýchvstání a vzpomínání na odešlé blízké. Nejsem si moc jist, že by to bylo pro děcka - ani ne tak vyznění, mrtvoly, vraždy, znásilňování, loupení, podvody, krev, mozky a sex děcka vidí od rána v televizi mezi reklamami - spíš mi to přišlo místy poněkud překotné až přeplácané, člověk si ani nestačí prohlédnout tu animaci a podrobnosti a furt se píská, ječí a rajtuje bez kochání se prací animátorů a renderovacího softwaru :) Ve výsledku je to tedy až nečekaně překvapivě pěkné a i dobré, ale popravdě: Necítím ani krátce po zkouknutí nějaké nutkání to vidět znovu. Pěkná neokoukaná jednohubka. El Finito.

Kung Fu zabiják (2014)

Akční thriller? Vždyť to vypadalo jak nějaký pošahaný komediální klon Návštěvníků a Křižovatky smrti, naprostá parodie ve všem - hopsání, pohybech i nebojových dějových postav, kameře, střihu, kdáků... Změňte to někdo na Komedie / Akční / Krimi.

Syn zmaru (2014)

Záporácký McGregor vs. Bonobo vs. sígři venku i uvnitř. Celkem dobrá gangsterská australská jednohubka, jen na hodinu a tři čtvrtě celkem dost roztahaná na to, že ke konci ty grády vezmou do té doby až nepřirozeně rychlý sešup. Díky tomu nevyrovnání hladiny upoutávání pozornosti během filmu a u jeho konce to **** dostat bohužel nemůže, přesto a hlavně díky McGregorovi je to dostatečně koukatelné a zkonzumovatelné, byť v paměti nepříliš udržitelné.

Revival (2013)

Nuže, nebylo to špatné, ale že bych to bral jako Komedii, to zas né. Když už tak spíše Drama / Komedie. Hudební byla akorát vložka z posprodukce a na pozadí, takže z toho nic. Místy to bylo humorné, bylo to dobře zahrané, bohužel mnohdy i zbytečně přepálené (čti nehumorně na hlavu postavené), ale alespoň to nějak odsýpalo. Bohužel Krobotovi jsem ne vždy rozuměl, což nedokáži posoudit, zda je chyba herce nebo zvukaře, Polívka se hodí spíše na ony zádumčivé tiché a nepospíchající detektívy a vyšetřovatele, než na sešlého rockera. Nejlepší tak byli asi skutečně Genzer s Geišbergem. A plus za to, že nikoho nenapadlo Geišberga předabovávat do češtiny! Tedy minimálně že takovou ideu neuskutečnili. ~ 2,5*, do týdne na to zapomenu, přesto stále lepší jak většina moderní české kinematografie aneb Jednooký....

Nejkrásnější hádanka (2008)

Tak to dávají i nyní. Po cca půlhodině jsem musel odejít. Všichni se tam chovají jak imbecilové, kvičí, piští, kdákají... to se nedá poslouchat. Koukat ale ano, veškerý rozpočet padl na pronájem zámku a kostýmy, to alespoň vypadá pěkně.

Yeolhanshi (2013)

Zajímavá zápletka, ať už spoluprací s Rusy a nadhozením potenciální vize "Kam by se dostalo Rusko, kdyby se tehdá nedostal k moci Stalin ale Trockij", která je ale vzápětí dějovým skokem o tři roky dále zcela zahozena a my tak sledujeme jen partu vědců (těm hercům věřím jejich vědátorství asi stejně, jako že s Trockým by se měl svět lépe...), kterak za tři roky nepostoupili nikam a jedinou možností o "jejich záchranu" je tak zoufalý pokus o skok časem o jeden den v před na pouhých patnáct minut. Stane se, dvojice vědců "skočí", zjistí, že základna pod mořem se po nějaké explozi bortí, navíc jednoho z nich chce někdo zabít a druhá nestihne návrat. Popravdě, tady jsem se začal ztrácet, protože po návratu zpět jednak přeživší vědec z nějakého důvodu o následné katastrofě ani ději okolo ztráty kolegyně nijak moc nemluví a nikdo se ho na nic moc ani neptá, pak se v časové kaspli objeví pod schody ona zmizelá, která to ale nestihla, tak...? Pak až po nějaké době vypadne z vědátora, že zítra se něco hodně posere, začnou pátrat, nějak zjistí, že se tak stane v 11 dopoledne a začne vyšetřování a hledání příčiny, aby se jí zabránilo... Blablabla, začínalo mě to pěkně nudit, kdo koho škrtil mi bylo jasné už při škrcení, "časová rošáda" příčiny a důsledku mi taky byla jasná takřka od zjištění děje a vůbec to bylo... televizní, nenáročné, nezajímavé, nudné a jak se ze začátku a první třiny filmu nabízely dvě potenciálně zajímavé dějové linky, autoři je absolutně nevytěžili a vzniklo něco, u čeho můžete klidně něco dělat a ani nečíst titulky, pokud jihokorejštině nerozumíte - je to totiž úplně jedno. Žádného WOW efektu a překvapení ke konci nedojdete, jen "A to je celý?". ~~~ Jak na Nový rok, tak po celý rok? Hm, skvěle...