The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Prvních 30 minut je jak Válka světů z roku 2005 - tato část je za 100% Dalších 50 minut se již odehrává v současnosti: jednoznačným plusem je herecké obsazení: Pedro Pascal a především Bella Ramsey. Jako mínus vnímám nevyužitou linku s Robertem, kde ve hře je Joel při jeho likvidaci právě představen jako zabiják a predátor zdejšího světa. Tato část je za 70% P.s.: Psychor je dement... Celkové zklamání za 60%. Doporučuji si zahrát oba dva díly.

Andor - Zúčtování (2022) (epizoda)

Asi tak: po třetí epizodě, jsem začal znova sosat Rogue One, ze kterého jsem před lety zrovna dvakrát odvařenej nebyl. Jestli si Andor udrží kvalitu, máme tu obecně velmi dobrý seriál, který bych doporučil i lidem co jim jsou SW u prdele.

Osvobození Prahy (1975)

Řemeslně velmi dobře zvládnutý film, ideologicky poplatný době vzniku, ovšem oproti dnešní době nepřekrucuje, jen zamlčuje.

Nebe (2021)

Tento dokument je o Číně stejně "objektivně" vypovídající, jako kdybych na základě nejhorších čtvrtí v Detroitu, hodnotil celou Severní Ameriku i s Kanadou a Aljaškou...

Sedm samurajů (1954)

Po několika letech jsem se na film podíval opět: zcela seríozně jde o jeden z nejlepších filmů všech dob, možná pokud má tento žebříček smysl a validitu, nejlepší vůbec. Jedině co mne mrzí že legenda Sedm statečných znalostí tohoto filmu výrazně ztrácí na kvalitě, pravda až na postavu Calvery.

Okres na severu (1981) (seriál)

Příjemné překvapení, kdy seriál je i velmi kritický k době ve které se odehrává. Jen idiot může dát odpad (tím více se srovnání se současnou TV tvorbou v ČR).

Nabarvené ptáče (2019)

Film který šokuje? Ale kde že: místo toho jsem dostal přehlídku neskutečných buranů, Yuriho z Red Alertu, v nudném nálevu čehosi. Český Pianista se nekoná, je to spíš taková hra na harmoniku v nižší cenové skupině.

Maják (2019)

Díváš li se dlouho do Světla, Světlo se nakonec dívá do Tebe.