Che Guevara (2008)

V kapitalismu většina lidí, žije v neviditelné kleci. Akceptují mýtus člověka, který se vypracuje vlastním úsilím, ale neuvěomují si, že šance většiny z nich, jsou podmíněny silami, které nemohou ovlivnit.

Hanebný pancharti (2009)

Neškodná sračička, při které mne napadají 3 otázky: 1 - je tarantino vůbec schopen odvyprávět příběh bez použítí, dnes již zjevně, laciných berliček v podobě kapitol? 2 - posunuli se jeho tvůrčí dovednosti směrem kupředu, nebo se nám zasekl v polovině 90 let ? 3 - není jeho "genialita" jen bizardní kombinace nevkusu, s hloupostí?

Prokletý ostrov (2010)

...Na břehu slunce svit, ve vodách duše klid, kde smích v žal mění se, tam skutečná bolest hranice... This bitter Earth.

Avatar (2009)

Průměrný slepenec Posledního samuraje, Tance s vlky... který se marně snaží svojí obsahovou chudokrevnost zakrýt technicky kvalitní, byť zbytěčně přeexponovanou disneyovskou formou.

Nový svět (2005)

Mírné zklamání, oproti TRL se vniřní mology minuli účinkem, strojené, násilně psané do jisté formy a obsahu, ve snaze navázat na vnitřní pohnutky duší v TRL, kdy a kde Q'Orianka Kilcher, svým pouhým bytím nemůže zakrýt, byť krásně, tímto vzniklé jisté snad trapné prázdno, a tak Nový Svět i přes nádhérnou přírodu v osobitém Malickově podání je jen snahou o vstoupení do stejné řeky. Kde v TRL ostřil emoce Hanz Zimmer, James Horner opakuje stále stejný ustřední, byť hluboký a smutný motiv, s občasným probleknutím Statečného Srdce. I přes stopáž je Nový Svět zkratkovitý, možná ztracené momenty leží v zapomění na podlaze střižny....

Blade 2 (2002) odpad!

Atmosféra jedničky je tatam, místo toho se dočkáme party rádoby drsných blbečků v čele s veletrapným Perlmanem.

Tenká červená linie (1998)

Tenká Červená Linie, na vhs prožito minimálně 6, na DVD 5.... Tenká Červená Linie, žije, dýchá, tiše promlouvá a tak se nechávám průzračným proudem, unášet do oceánů zapomění, s úsměvem ve tváři a smutkem v duši. Tenká Červená Linie je pro každého, kdo má to štěstí, že vidí, cítí, slyší... bez vyjímky. Tenká Červená Linie může být hudbou Ainur moderního věku. Tenká Červená Linie je řekou mezi břehy. Lze pouhým číslem, popsat, zarámovat, vlny emocí?