Spojenec (2006)

Když se chce, tak to jde. I z jednoho z nejokoukanějších témat se dá vykřesat něco víc, stačí pozměnit nebo přidat pár drobností. Originalita se cení. 8/10

Soudce Dredd (1995)

Původní komiks jsem zatím nečetla, ale kostým a vizuál jdoucí ve stopách Blade Runnera byly dost fajn. I ten Stallone mi tam nakonec nevadil, ale příběh mi přijde takový nedotažený. V jiném a lepším podání by na mě určitě zapůsobil, ale takhle, když to začne mít náboj až na konci a pak to najednou skončí a ti, co přežili, jsou zase happy, je spíš velký krok vedle. 6/10

Inhumans (2017) (seriál)

Věděla jsem, že po příběhové stránce nemůžu čekat nic extra (což se bohužel potvrdilo), tak jsem se aspoň těšila na schopnosti Inhumanů, a tam je to zklamání o poznání větší. Následuje SPOILER: Gorgonova kopyta schovali hned, jak to šlo, Triton tam nebyl skoro vůbec, Karnak ničím neoslnil, Crystal schopnosti použila jen v nejnutnějších případech a ještě minimálně, stejně tak např. Mordis nebo Black Bolt, který za celých osm (!) epizod promluvil jen třikrát - ani jeden z nich nedostál své pověsti. Nejvíc mě pak "dostali" s Medusou. Díky ní jsem si celkem oblíbila Serindu Swan, ale oholení jejích vlasů už v první epizodě jim asi neodpustím. Konec SPOILERU: Je tam spoustu zajímavých momentů, které ukazují, jak dobrý příběh to mohl být. Ani celkem slušné finále to nezachrání. Měli zůstat u filmu, nebo to nedělat narychlo a počkat, pokud vím, tak po seriálu nikdo bezmezně netoužil. Uvidíme, jestli se to zlepší, pokud někdo schválí další sérii. Upřímně by mi to ale přišlo dost nefér vůči jiným daleko kvalitnějším seriálům, které se zaslouženého pokračování nedočkají. P.S: Taky bych chtěla mít teleportovacího psa. 5/10

Kód Enigmy (2014)

Jo, je to "oscarovka," ale ale určitě se ke mě dostala blíž než většina filmů, které ocení akademici. Možná právě snaha o Oscary držela film příliš při zemi a nedovedla mu to rozjet takovým způsobem jako třeba mí oblíbení Rivalové. Přitom stačilo tak málo. I tak jsem ale ráda, že film Oscara získal. 8/10

Spiknutí (1997)

Nejdřív jsem si myslela, že to bude jen jeden z těch průměrných (a podprůměrných) filmů v neděli večer na Nově, ale nakonec mě příběh zaujal natolik, že jsem vydržela až do konce. 8/10

Agent Carter (2015) (seriál)

Pohodový seriál, který neurazí ani nenadchne, je to někde mezi. Říká se "zlatá střední cesta," ale tady by to v některých momentech chtělo přidat (nebát se víc to rozjet) a něco možná vyřadit (chápu, že je zde Howard Stark a další talentovaní vynálezci, ale chvíli jsem díky některým vychytávkám měla pocit, že se seriál posunul v čase z padesátek do současnosti). Příběh je v obou sériích přinejlepším průměrný a hodně připomíná první polovinu první série Agentů S.H.I.E.L.D.u a pokud Vám nesedla ta, tak Vám moc nebude sedět ani Agent Carter. Akce taky zrovna neohromí, ale aspoň jsou tu ty postavy, sympatickým hercům se celkem daří držet seriál nad vodou. Ve výsledku pořád celkem slušná zábava, která však podle mě přišla z křížkem po funuse, souhlasím s názorem, že nasazení po prvním Kapitánovi by seriálu určitě prospělo víc a možná bychom se dočkali i té třetí řady. Na jednu stranu mi vůbec nevadí, že se nepojede dál, ale na druhou bych chtěla vidět založení S.H.I.E.L.D.u. 7/10

Marie Antoinetta (2006)

Ani nádherná stylizace (prostředí, kostýmy) a zajímavý, na tento typ filmu poměrně neobvyklý soundtrack, nezachrání to, jak pocitově prázdný tento film je. Nepřidali tomu ani nevýrazní a většinou nezajímaví herci, kterým spíš uškodily paruky typické pro tu dobu. Myslím že je dobré znát aspoň základní historická fakta jak o samotné Marii Antoinettě tak i o Francii té doby, jinak si může divák připadat lehce zmatený. Věčná škoda, že tato fakta nebyla lépe využita, jednalo se o nejzajímavější prvek filmu, navíc konec byl takový nijaký "bez chuti." 5/10

Forrest Gump (1994)

Mohla bych se snažit sebevíc, ale dojetí na konci bych se stejně neubránila. 9/10

Big Lebowski (1998)

Big Lebowski ze začátku vypadá jako typická komedie s jednoduchým neurážejícím příběhem, ale s přibývajícími minutami se ukazuje, jak mistrně "klame tělem." Udělalo na mě dojem, jakým způsobem se příběh dokázal zamotat a přitom zůstat srozumitelný. Čekala jsem sice něco trochu jiného, ale ty dvě hodiny jsem se bavila víc než dobře. Všechny postavy se svými hláškami jsou hrozně fajn (hlavně Dude a jeho kumpáni). Teď už chápu, proč se z tohohle filmu stal kult. 8/10

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Není to akční film, ale má svižné tempo a náboj větší než kupa blockbusterů. Nesmím zapomenout na ve všech ohledech znamenité postavy a jejich vývoj a na příběh, který jde mnohem dál než jen za tři billboardy. Film silný ve všech směrech, který mě přiměl přeskládat můj žebříček nej filmů minulého roku. Přeji mu, aby se zařadil mezi klasiky (a kultovní filmy) a aby proměnil všechny nominace na Oscara, opravdu si to zaslouží. Také mu držím palce, aby vydělal dost peněz, chci pokračování! Běžte na něj, stojí to za to! 9/10