Kluk na kole (2011)

Nikdy nepřestanu přemýšlet nad tím, koho z učitelů napadlo vzít nás v primě na gymnáziu (když nám všem bylo 11 a 12 let) na takovýhle film. Asi si mysleli, že nám to něco, dá, ale většina mých spolužáků si po těch šesti letech nepamatuje ani jméno tohohle filmu. Nikdo z nás se moc nebavil a nejvtipnější moment pro všechny byl, když hlavní hrdina přetáhl někoho baseballkou. Nic mi nedalo tehdy a nic mi to nedává ani teď. Tohle fakt není pro mě, ale tak nějak na to zrovna já nemůžu zapomenout. 4/10

Pí a jeho život (2012)

Svým způsobem to bylo dobrý, nejlepší byl asi začátek podaný dost zajímavým způsobem. I ta plavba s tygrem byla nad očekávání zajímavá, ale ta ztráta tempa na jejím začátku mi byla až moc proti srsti. Oscary bych tomuhle filmu nedala, rozhodně ne ty za hudbu a vizuální efekty, jiné filmy mě v tomhle ohledu nadchly daleko víc. 7/10

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Legendární sci-fi, které vlastně nejde nic vytknout, ani kdybych chtěla, a nejlepší role Arnolda Schwarzeneggera (tahle role je pro něj ideální, protože jinak imho zrovna dobrej herec není). Z celé ságy mě dvojka baví nejvíc, příběh pokračování nepotřeboval, nějak nechápu tu potřebu pořád ten konec dekanonizovat. 9/10

Americká krása (1999)

Tenhle film na mě působí takovým zvláštním způsobem, který nedokážu přesně popsat. Vtipné scény v kombinaci s těmi, ze kterých až mrazí, vytvářejí to něco, čím se tenhle film odlišuje od ostatních. Člověka to při jeho sledování donutí se nad sebou i párkrát zamyslet. Oscary jsou zcela zasloužené. 10/10

The Punisher (2017) (seriál)

Skvělý spin-off Daredevila. -------------------- PRVNÍ série: prvních pár epizod bylo docela zklamání, ale jako by seriál v polovině zařadil mnohonásobně vyšší rychlost, obzvlášť v akci. Vzhledem k hereckým výkonům všech zúčastněných, fajn soundtracku a toho, že mi několik scén připomnělo jeden z mých oblíbených seriálů, se nad těch prvních pár epizod povznesu a dám plných pět, snad v druhé sérii podobné zaváhání nebude. A taky bych Punishera ráda viděla ještě někdy po Daredevilově boku. -------------------- DRUHÁ série: opět pomalejší začátek, ale co čekat od stále stejných tvůrců? Tentokrát to aspoň neprotáhli na tolik epizod jako minule. Díky tomu mi těch 13 epizod nepřišlo až tak dlouhých. Jinak víceméně beze změn. Jen je škoda, že si nedali víc záležet na Billyho jizvách a někdy mi i chyběl Micro. Naopak musím vyzdvihnout bitku v tělocvičně nebo Rachel/Amy, která se ke konci pěkně pochlapila. A samozřejmě potěšila i Karen. ----------------- Tak možná zase někdy, Franku. 9/10

Blade Runner 2049 (2017)

Není tady tolik akce, kolik jsem čekala (a chtěla) a není to tak megalomanské (hm, škoda...), je to hlavně komorní. 163 minut mi nejprve přišlo docela děsivých a chápu, proč s tím má tady tolik lidí takový problém, ale znám daleko nudnější filmy, zde je aspoň na co čekat (třeba na návrat Ricka Deckarda...). Konec je možná trochu jiný, než většina lidí očekávala, ale já jsem za to ráda, takový přístup mě celkem baví. Jenomže takováhle pokračování po víc jak dvaceti letech nevydělávají tolik, kolik by si zasloužila a kolik by bylo potřeba, takže se ani tady uzavření trilogie nejspíš nedočkáme (tak jako u Tron: Legacy, všimněte si podobnosti osudů obou sérií, tady už prý také chystají seriál). 8/10

Liga spravedlnosti (2017)

Proč sakra? Proč mi to děláte? Tohle není Liga spravedlnosti ale Liga trapnosti - obavy se naplnily v plné míře. Dost možná je to ještě horší. Většinu času jsem měla pocit, že sleduju nějakou hodně špatnou verzi Avengers. Chemie v týmu je nulová, sami hrdinové jsou zoufale nezajímaví a herci zase vypadají znuděně (opět vede Affleck), a když ne, tak jsou supertrapní, hlavně pak Flash, jehož neschopnost hláškovat je až neuvěřitelná - nejradši bych ho profackovala (jeho sólovky se začínám fakt bát). Humor je ještě horší, u filmu jsem se sice občas zasmála, ale ne tam, kde bych měla. Akce by byla dobrá (určitě lepší než v Batman vs Superman), kdyby tu nebylo tolik zbytečně a nevhodně použitých zpomalovaček (tím, že záběr zpomalíte, neznamená vždycky, že ho tím vylepšíte). Sice očekávané, přesto stále velmi bolestivé zklamání. 4/10

The Defenders (2017) (seriál)

Já jsem spokojená, vlastně víc, než to. Po zhlédnutí všech čtyřech předchozích seriálů jsem na jejich setkání hodně těšila a na setkání vedlejších postav, což patří mezi nejlepší momenty seriálu. Seriál byl hodně svižný a tempo vlivem nižšího počtu epizod ani klesat nemohlo (zrovna tady bych oproti Lukovi nebo Iron Fistovi ocenila epizod víc). Souhlasím s tím, že hip hop během některých akčních scén si mohli odpustit, ale v některých seriálech se děly i horší věci (že, Iron Fiste?). Hodně potěšila Sigourney Weaver - tajně doufám, že jsme ji neviděli naposled - a návrat Elektry i Madame Gao. Za mě od Daredevila nejlepší série, i když jí Jessica Jones šlape na paty. Jsem hodně zvědavá na další setkání téhle party, tak nějak mi přece jen přirostla k srdci. 9/10

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

V Posledním z Jediů jsou dost šokující zvraty, a to co se děje s některýma postavama, není podle mýho úplně dobrý a chápu, proč tohle tolik lidí nevydejchalo. Taky chápu, proč některý postavy lidi nemaj rádi, ono Rose bych vyškrtla taky. Po technický stránce super, tam není čem, některý souboje mě hodně bavily. ----- Nejdřív jsem byla za nové pojetí ráda, ale fakt je, že dvě zhlédnutí mi bohatě stačila a to "nadšení" postupně opadlo. Zase pořád lepší než Vzestup Skywalkera. 6/10

Iron Fist (2017) (seriál)

Poměrně rozporuplný seriál, podobně jako Jessica Jones a Luke Cage po dvou sériích (Daredevil je výjimka, kvalitativně je na tom skvěle ve všech sériích a dokázal si mě získat). -------------------- PRVNÍ série: Prvních pár epizod se táhne podobně jako celá první série Lukea Cage, ale v průběhu se to naštěstí zlepší. Postavy fajn, opět platí, že bez pár z nich by se seriál obešel, ale nikdo mi tam vyloženě nevadil. Co se týče záporáků, tak ti z Daredevila (všech sérií) a Jessicy Jones (pouze první série) zůstávají nepřekonáni. Bitky se opět téměř všechny odehrávaly ve tmě, ale na to jsem si od Daredevila už nějak zvykla, aspoň že je hrdinova Železná pěst občas osvítila :). Čtyři hvězdy s odřenýma ušima proto, že ta story není moc extra a chtěla jsem vidět víc z K'un Lunu. ------------------- DRUHÁ série: Díky za zkrácení počtu epizod a moc, moc díky za účast Simone Missick alias Misty Knight. Hlavně naprosto skvělá Misty je tím, co zachraňuje nejen druhou sérii (u všech epizod, ve kterých byla, zajistila hvězdičku navíc) ale i celý seriál od snížení hodnocení na 3 hvězdičky. Sice se zlepšily souboje (někdy byly i za světla, Good job!), ale ten příběh mi to zase kazil. Snad až na tři epizody docela nuda, Sacha Dhawan se mi už v první sérii nelíbil a udělat z něj hlavního záporáka podle mě nebyla ta nejšťastnější volba, a Alice Eve nakonec taky celkem zklamání. A kdy konečně uvidíme Shou Laa? A nakonec, co sakra byla ta poslední epizoda? Teď už se nedivím, že byla v modrých číslech, tři hvězdičky hlavně za poslední scénu s Dannym a Wardem a za teaser na třetí sérii Daredevila. A jo vlastně, Ward a Joy se aspoň zlepšili, to je tak vše. ---------- Byla bych pochválila znělku seriálu, kdyby tak výrazně nevykrádala soundrack z Tron: Legacy! (konkrétně skladbu The Game Has Changed - myslím, že kdo skladbu už někdy před tím slyšel, pozná to ve znělce na první poslech). V případě první série se to navíc netýká jenom znělky, asi ve čtyřech různých epizodách jsem zaslechla další různě upravené, přesto stále rozpoznatelné motivy ze soundtracku druhého Trona. P.S.: Tak třetí série překvapivě nakonec nebude, pokud v tom Disney nebude chtít na své streamovací službě pokračovat. Hodně zvláštní, čekala bych to spíš u Jessicy, Tak třeba budou Heroes for Hire. 7/10