Black Panther (2018)

Chvílemi se dostavovalo nadšení, ale to po skončení filmu docela rychle opadlo. Wakanda je opravdu nádherná, tvůrci nám ji představili mnohem lépe než třeba Asgard v Thorovi, kombinace tradic, kostýmů a nejmodernější techniky je zajímavá až okouzlující. Postavy jsou ok a některé z nich mile překvapily, zvlášť Everett K. Ross, Freeman vypadal, že si to užíval. Záporák je dobrý, ale k těm nejlepším bych ho asi úplně nepřiřadila, na konci mi jeho chování přišlo trochu divné. Akce je tam vzhledem k trailerům dost málo, ale díky pohodlnému tempu a všemu ostatnímu jsem se nenudila. Zároveň to ale nechci vidět znova, není tam nic, co bych potřebovala vidět podruhé a mimo kino bych asi víc viděla nedostatky, které se v kině ztratí. 6/10

Po zániku Země (2013)

Po většinu filmu jsem měla pocit, jako by ze mě něco vysával. Vzhůru jsem se držela vyloženě silou vůle. 2/10

Čarodějův učeň (2010)

Dost trapná napodobenina/kopírka Harryho Pottera se špatným využitím postav z legendy o králi Artušovi. Triky jsou sice dobré, ale to je asi tak všechno. Spousta WTF scén (těch špatných), všemožných klišé a trapných momentů pouze přibíjí další hřebíky do rakve. Ale šlo klesnout ještě níž, to je fakt. 4/10

Ben Hur (1959)

Vůbec nevadí, že jsou to tři a půl hodiny, protože jsou naplněné poutavým příběhem a krásnými scénami. Velkofilm, jak se patří. Nevím, proč se v roce 2016 pokusili o remake, tady je to fakt zbytečné, navíc ten remake stojí za... nechci být sprostá. 10/10

Na křídlech vážky (2002)

Až na závěr je zarážející, jak nezáživně podané to je. 5/10

Zděšení (1994)

Nejdřív jsem chtěla dát jenom čtyři hvězdy, pak se mi to ale rozleželo v hlavě a dávám pět. Ne vždycky platí, že scénář nelze pozvednout režií a tenhle film je toho důkazem. Zvlášť v některých momentech je sakra napínavý a má úžasné rychlé (ale neuspěchané) tempo. Neméně úžasní jsou pak herci, zejména ústřední dvojice a potěšilo i vidět otce a syna Bridgesovi hrát společně v jednom filmu. Je to nedoceněná pecka, bavilo mě to hodně. 9/10

Základní instinkt (1992)

Dávali to v televizi v autobuse, když jsem se chystala usnout se sluchátkama v uších. Když jsem se zadívala, po pár minutách jsem sluchátka odložila a dívala se až do konce jen na tu obrazovku... 8/10

Americký sniper (2014)

Já nevím, ale nějak mě to nebere. Sice se tam střílí, ale napětí je tam možná jednou. Akorát se tam střídá mise a život v civilu a jde to takovým skoro loudavým tempem. Je to hezky natočené, ale opět mi tam chybí nějaké přidané hodnota, pro porovnání např. Zachraňte vojína Ryana mi přijde natočené daleko lépe, tohle mě za srdíčko (možná až na ten konec) prostě nechytlo. 6/10

Dáma ve zlatém (2015)

Není to zase takové nudné "peklíčko," jak se na první pohled zdá, vyloženě jsem se během sledování nenudila. Téma je sice dobré a poukazuje na určité věci, ale do celovečerního filmu mi připadá nevhodné, není tu nic, co by dělalo film výjimečným a pozvedlo jej nad ty ostatní, a navíc tady to flasbacky s nacisty spíš to zahraňují, než aby přidávaly něco navíc. Aspoň, že herci jsou fajn a díky nim se to dá v pohodě vydržet. Chvíli mi to připadalo jako typický film útočící hlavně na Oscary, ale ani se nedivím, že to nedotáhl ani na jednu nominaci. 5/10

Amadeus (1984)

Tříhodinový koncert, chvílemi až muzikál, který zvládá ohromovat každou minutu (a to v obou verzích), ať už se zaměříte na cokoliv z něj - hudbu, výpravu, herce nebo příběh. Stačí se jednou podívat na obrazovku a do konce se od ní neodtrhnete. Tohle musí ocenit i ti, kterým je klasická hudba proti srsti. Brilantní. 10/10