S tebou nikdy (2023)

Ačkoliv podobné snímky běžně nevyhledávám a trochu jsem se v tomto případě obával úspěchu filmu na TikToku, musím říct, že jsem byl příjemně potěšen. Malinko jsem očekával příšernou nudu a stupidní romantiku, ale ani jednoho jsem se nedočkal. Ani jeden z hlavních hrdinů mi nebyl na první pohled sympatický, ale během filmu jsem si k charakterům cestu našel. Unwritten bylo fajn, párkrát jsem se fakt upřímně zasmál a celkově se dobře bavil. Bylo tam ale pár hodně cringe momentů, takže 3 hvězdy jsou tak akorát. Zcela s klidem bych film doporučil fanouškům romcoms.

Kaskadér (2024)

David Leitch se pomalu ale jistě řadí mezi moje oblíbené režiséry. Kaskadér je takovej novej dobrej akčňák, plnej humoru, napětí, akce, ale pro mě velmi nečekaně i velmi dobře fungující romantické linky. Casting ústřední dvojice z Barbenheimeru byl majstrštyk, všechny ostatní součásti filmu pro mě byly tak akorát namixovány. Na 5 hvězd to pro mě není, to si rezervuju pro ty úplně nejlepší kousky, což byl třeba předchozí Bullet Train, ten se mi prostě líbil ještě víc. Pocta nezaslouženě opomíjeným kaskadérům byla velmi fajn. :)

Volný pád (1993)

Překvapuje mě zdejší poměrně vysoké hodnocení a neméně vysoká oblíbenost. Film sice velmi zajímavě začíná a prvních pár scén je dost zajímavých, nicméně postupně film začne nabírat komediální tón, který vrcholí scénou, kdy se z úředníčka stane rambo pochodující si vesele ulicí. Nejdřív mě napadlo, jestli se nejedná o jakousi groteskní kritiku Spojených států/kapitalismu, což je ve filmu ale explicitně vyvráceno. Celý film jsem tak nepřestával kroutit hlavou nad činy některých značně netradičních protagonistů, nicméně jsem stále čekal na nějaký nečekaný konec, který mi všechno objasní a já budu čumět s otevřenou pusou. Zřejmě mi tedy něco velmi zásadního utíká, ale to už tak někdy vyjde.

Moje nová tvář (2023)

Skvělá hudba. Cením, že hned v úvodu se dočkáme odpovědí na většinu otázek, která diváka napadne. Dokument je nicméně navzdory své štědrédré délce zbytečně zbrkle a zkratkovitě ukončen. Nicméně souhlasím, že ačkoliv k tomu téma velmi vybízí, autoři nezklouzli k nějakému citovému vydírání publika.

Podraz (1973)

Viděno v rámci postupného probírání se žebříčkem nejlépe hodnocených filmů. Úvodní melodie od Scotta Joplina mě sice okamžitě chytla, nicméně už rovnou první přepadeníčko mě dost rozhodilo a musel jsem si ho pustit třikrát, abych konečně pochopil, o co v něm šlo. Dalších 20 minut pro mě bylo také mírně komplikovaných, nicméně od nástupu do vlaku už to šlo v pohodě ukoukat. Závěrečný zvrat čekali jen ti nejpodezřívavější, mezi které se neřadím, takže jsem byl rovněž mile překvapen. Ústřední dvojice sympatická, především Paul Newman, Robert Shaw teda extrémně nesympatický, tudíž správně obsazen. Nebýt toho méně přístupného začátku a s přihlédnutím na rok vzniku bych možná hodnotil 4

Sebevražedný oddíl (2021)

Téměř se to nedalo ukoukat. Všechny tři Gunnovy Strážce galaxie mám rád, ale tohle se mi teda do vkusu extrémně netrefilo. Párkrát jsem se zasmál, ale většinu času je humor příliš dětinskej, což však kontrastuje s poměrně neobvykle explicitním násilím v akčních scénách. V paměti mi zůstala scéna v první třetině filmu, kdy se vydávají zachránit toho “zajatýho” týpka, jehož jméno jsem už zapomněl :) To špičkování obou hitmanů bylo to nejzajímavější z celýho filmu. James Gunn zřejmě dostal naprostou volnost a je to na tom filmu taky vidět, bohužel se to na něm podepsalo negativně. Viděno jako příprava na seriálového Peacemakera, ale doufám, že ten teda bude lepší zážitek.

Zpráva (2019)

Horší čtyři hvězdičky. Jsem rád, že se tvůrci nebojí šťourat do pro někoho slabých míst Spojených Států a jejich historie, Snowden byl za mě přecijen lepší ve srozumitelnosti pro běžného diváka, tady jsem se párkrát musel vracet zpátky a hodně namáhat svoji hlavičku. Jak mi Adam Driver v posledních filmech moc nesedl, tak tady se mi líbil hodně, ostatní herci byli upozaděni, ale chápu to jako uznání pro reálného představitele. Škoda, že film nebyl trochu kratší/akčnější, pak bych nemusel s jeho hodnocením a doporučováním tolik váhat. Titulková písnička byla ale naprosto skvělá, podobně trefná jako u Táru.