Znamení vlka (1972) (TV film)

Neni to spatna jednohubka. Rozhodne je z toho citit Hammer a Amicus, ackoliv se snimkem nemaji nic spolecneho. To je samozrejme velky plus.

Hellraiser (2022)

Jsem rad, ze Bruckner nevzal tento pocin jako prosty remake, ale pridal do nej dost sveho. Film je sice prehlidka vsech zhavych temat, ktere mi spise vadi, ale tady to funguje. Cenobiti jsou v porovnani s puvodnimi slabota, ale mezi dnesnimi CGI furt vycnivaji. Takze pekne nakroucena pohadka pro dospele.

Děs v prádelně (1995)

Becko jako remen, ale mam tuhle povidku od Kinga moc rad a myslim, ze jako adaptace je to vydareny kousek.

Batman (1989)

Nikdo jiný nevytvořil Gotham tak kouzelný jako Tim Burton.

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Další nepovedený hororový kousek od Netflixu. Dvě hvězdy jen za pár zajímavých gore scén. Pokud nejste fandové žánru, tak si odečtěte jednu hvězdu. A vzkaz pro filmaře na závěr: Už prosím nechte tyto série v klidu spát!!!

Piraňa 3D (2010)

Jasně, je to blbost, ale MEGA zábavná!

Invaze (2021) (seriál)

Hodně povedený počin, kde je mimozemská invaze lehce druhořadá. Musíte na to mít náladu, ale mně to vyloženě sedlo.

Matrix (1999)

Nestarnouci kult.

Archive 81 (2022) (seriál)

Tak toto mi strašně sedlo! Kultisté, prolínající se dimenze, uvěřitelní herci a to všechno oděné do krásného retro kabátku se spoustou odkazů na zlatou éru VHS. Pokud máte rádi horory, budete si často říkat, že vám to něco připomíná, ale rozhodně to finálnímu dojmu nijak neubližuje. Ačkoliv je celkové zpracování dost indie, je to pro mě asi nejlepší hororový počin za posledních 5 let. Kdyby tvůrci nechali monstrum opravdu jen v temných stínech a otevírání portálu nevizualizovali, nebál bych se dát plný počet.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Celé je to velmi zábavné se super herci. Ani to moc nenasmrádlo dnešní “cool” dobou :).