• Hudební

Líbáš jako Bůh (2009)

Za tu dobu, co to pořád opakují v televizi, jsem se na to několikrát zkusila podívat. Poledňáková, říkala jsem si, to by snad šlo. Nešlo. Rozčiloval mě Bartoška (jako v v každé roli), Holubová i Kaiser. Jen  tu Magálovou jsem občas snesla.

Záře (1996)

Znovu jsem se podívala na tento film, který mě před lety tak zaujal. Geoffrey Rush ve své životní roli mě dojal k slzám tehdy i dnes. Ale líbil se mi i v dalších filmech, např. ve výborném australském filmu Lantana nebo v Zamilovaném Shakespearovi.

Vraždy v Oxfordu - Něžný déšť milosrdenství (2009) (epizoda)

Pro mě jeden z nejlepších dílů, protože mám ráda Shakespeara a ukázky z Kupce benátského v studentském podání mě potěšily. A druhá linka, Lewisova osobní těžká zkouška.

Osada - Epizoda 13 (2021) (epizoda)

Zkoušela jsem se dívat několikrát, ale u každého dílu jsem nevydržela víc jak 20 minut. Nešlo to. Divím se tomu vysokému hodnocení.

Druhá nebo první (1998)

Mě tento film vůbec neoslovil, určitě pro to množství sentimentu a citového vydírání. Mám ráda Susan Sarandon i Eda Harrise, ale Julia Roberts mě nepřesvědčila o svých hereckých kvalitách v žádné roli. Kromě Pretty Woman.

Krásná pokojská (2002)

To by mě fakt zajímalo, proč Ralph Fiennes tuhle roli vzal. A Jennifer Lopez je prostě strašná!

Nejvyšší nabídka (2013)

Tornatore je výborný režisér a Rush skvělý herec. A já jsem velký milovník umění. Jenže něco v tomhle filmu nefunguje. Nádherná umělecká díla, na která se ráda podívám. A pak starší muž a velmi mladá žena, kde by opravdovou lásku nečekal nikdo. Nikdo, kdo má aspoň trochu mozku v hlavě. A mozek hlavní hrdina má, o tom není pochyb. Nezkušenost ve vztahu k ženám a samotářství  ještě nemusí znamenat úplnou debilitu. Přiznávám, že film mě nudil. A té dívce jsem nevěřila ani slovo.

Prostřihy (1993)

Povídky Raymonda Carvera mám moc ráda, četla jsem je mnohokrát, přesto jsem se v postavách zpočátku  trochu ztrácela. Podle mého názoru bylo devět povídek příliš, zvolila bych méně, 187 minut je zbytečně moc. Herecké obsazení bylo skvělé, ale přece jen - číst Carvera je mnohem větší zážitek. Jeho knihy Katedrála a Buď, prosím tě, zticha, jsou špičkové.

LP v Basileji (2018) (koncert)

Mám moc ráda tuhle střapatou holku. Vždycky mi zvedne náladu. Parádní koncert, kde bylo vidět, jak ji její fanoušci milují.

Severní blata (2006)

Nevlídná krajina, nevlídné počasí, nevlídný hlavní vyšetřovatel, ke kterému jsem moc sympatií necítila. Ztrácela jsem se v rodinných vztazích, jménech, žádná postava mi nepřirostla k srdci. Ale hudba byla velkolepá!

Časové pásmo bylo změněno